Jeep Grand Cherokee 4.0 A/T r.v 95

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalqo
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 13.12.2013 18:23
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 4.0 A/T r.v 95

Príspevok od používateľa michalqo »

Zdravím,chcem kúpiť tento jeep,bol som ho aj pozrieť,aj som sa na nom vozil ale pri vyšších otáčkach stŕpal,vraj je to silent-blockmy ktoré si kúpil a teraz my ich dá k autu k výmene.Treba ich vymeniť kompletne na celom aute.Chcem sa opýtať či je to náročne časovo aj pracne.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ak má vybité silnbloky, bude to kade tade búchať. Ak stŕpa, ruky preč od neho. Nech vymení silenbloky a zavolá.
Stŕpanie/trasenie može sposobovať nejaká nevyvážená rotačná časť. V najlacnejšom prípade koleso. Ale kupovať v takom stave by som to nekupoval. Može to byť vybitý kardan, krivý kardan, nevyvážený kardan, ohnutá poloos, niečo s niektorým diferákom, prídavnou převodovkou....
Kým stŕpa, ruky preč.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nechoď do hlúpej hry nas silenbloky.Nech ich vymení on,a ak potom nebude strpať auto,môžeš začať uvažovať.Každý predajca ťa bude presviedčať o tom že tam je "iba" prkotina,zaujímavé že nikdy tú trkotinu nedá doporiadku on
Nmusíš sa báť že sa tá opacha predá,pri takomto aute je pánom kupujúci úplne na celej čiare,nie je ľahké sa niečoho takého zbaviť
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

U takychto starych aut sa to skutocne nemusi niekomu oplatit do toho investovat len preto aby bolo pre cudzieho v poriadku. Tieto rocniky maju cenu len pre niekoho kto si ich sam opravi pre seba. Preco sa predavajucemu nechce babrat so silentblokmi kazdy znaly musi vediet co to obnasa, ak su pekne zahrdzavene.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vzdy som miloval tie sracky predavajucich... predsa nedas niekomu zlavu 500eur za to ze mas silentbloky v tahu a "nechce" sa ti ich vymenit. Barskto ti ich vymeni namiesto teba. Clovek co ma Jeep ma vacsinou aj kamaratov ktori sa mu o auto staraju - pretoze take auto proste potrebuje starostlivost, cim viac chodilo v terene tym vacsiu - alebo sa o neho proste vie starat sam a ma na to podmienky.

Jasne ze to nie su silentbloky, technicky vysvetlene to bolo hore. Vacsinou to byva kardan alebo prevodovky.

Nech vymeni silentbloky, ked auto prestane strpat tak mu das 50eur navrch za namahu.

Tie sracky ze auto taha doboku lebo pneumatiky su zjazdene a dam vam k tomu dve nove (z bazosa, dezen takmer neviditelny) a potom urcite prestane, takych som ja uz tento rok pocul... a vobec som nechcel. Pritom problem bol samozrejme v tom ze auto bolo o tri centimetre kratsie na pravej strane ako na lavej, uz volnym okom zboku si videl ze cela karoseria je pokrutena po strasnej havarke a ze cela stoji sikmo.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Pravda, zalezi na cene. Hoci pri tomto rv zalezi na kazdom eure, ktore ked premietnes do ceny tazsie predas. o.i. je lepsie ked mas odpisany kardan a treba vymenit krize ako menit hrdzave silentbloky v ramenach/perach - lacnejsia a cistejsia robota.
A jeep ne-jeep, zazil som uz kopec chlapikov ale nie jedineho ktory by sa mal chut zadarmo rypat v cudzom aute.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To je v podstate jedno. Napokon, myslím si, že vybrácie nebudú to posledné. Hrdza, hrdza, hrdza.... ....hrdza. Ten ročník bude rešeto
michalqo
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 13.12.2013 18:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalqo »

hrdza tam nie je vôbec...
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Práve že antikorozna ochrana je pri Jeepoch výborná,sám mám ročník 1993 a je to zdravé až na pár miest na spodných lemoch dverí.Pred rokom som aj ja hľadal nejaký ten OFF,ver mi že to nie je jednoduché a trvalo pol roka ak nie viac najazdil som hádam aj 3.000 km po Sr ale aj Čr.Moji favoriti boli Pajero,Terrano,Grand Vitara ale potom som pozeral aj Samuraje,Jimny,Galloper,Patrol,dokonca som pokukoval aj po L200,N.Navara,okolo roku 1998-2002 a to bola hrôza tá hrdza tieto autá priam žerie,keby to boli len blatníky alebo prahy to by bolo nič ale tu píšem o prehnitých rámoch(šasi)dokonca mi týpek chcel predať Pajero iný aj Navaru zo zlomeným rámom pri zadnom kolese,že to nič nie je a chce to len Cé-očku a čas.Takže ti môžem povedať že ten rok 95 ktorý chceš,čo sa týka hrdze bude na tom 1000x lepšie ako ja neviem 2004 Pajero,alebo niečo podobné z Japonskej produkcie,áno Japonské Offroady sú spoľahlivé,výborné v teréne,ale hrdza ich zožiera o mnoho viac ako napr.Jeepy.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To možem potvrdiť. Ja som sice hladal niečo okolo r. 2000 no Japonci rad radom hnilí. Jeep neviem, to som nikdy nehladal tak asi Amíci čo to ochránili
michalqo
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 13.12.2013 18:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalqo »

Mal som 2 Nivi a Samuraia...

Nivi boli obe 91 a bolo to naozaj poriadne zhrdzavené...
čo sa týka Samuraia,ten bol pochytaný okolo blatníkov šasy,nápravy a podlaha boli úplne zdravučké... a od Nív bol o 2 roky starší.. samozrejme záleží aj od majitela.Zatial som sledoval 2 cherokee a ani jeden nebol zhrdzavený... sem tam možno niaká chybička krásy ale na vek viac než dobré.Co sa týka kúpi auta tiež nekupujem čo my vôjde do ceste... kým som kupil samuraia obehal som taktiež pol slovenska..
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Prave dnes som karoseriu - ten isty rocnik vyhodil do srotu, sice obycajny cherokee, nech je uprava aka chce napr. kufor velmi lahko za 20 rokov prehrdzavie, sama dutina radost odtial napr. dolovat tlmice, listove pera, ak je pekny je to skor starostlivostou/garazovanim ako extra antikoroznou upravou
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní