JEEP Grand Cherokee 3.7I V6 LARERO - kúpa, rady

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

JEEP Grand Cherokee 3.7I V6 LARERO - kúpa, rady

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

Zdravím,
potreboval by som poradiť, na čo si dať pozor pri kúpe.
Vopred diky....
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Ahoj,

Takže Honda CRV to nakoniec nebude??
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Veď toto je podobné...
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

No takze, Klasicky dobry americky 6valec, zerie dost priprav sa na to a spolahlivy je. Jedina nevyhoda grandy z motorom 3.7 nikdy nemali redukciu, a vacsinou sa dovazali individualne z USA. VELKY POZOR!!! nie vsetky su 4x4 vela z nich je 4x2 iba zadokolky. Spoznas to tak ze vzadu budes mat pod nazvom vybavy (Laredo,Limited,Overland)4X4 ked tam nieje tak tam nieje. Auticko je fakt fajn motor prezije auto.Vybava je od zakladu kralovska.

K.
juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

Takže: CRVčko nebude, pretože sa predala kým som mu stíhol zavolať.......
Dnes idem pozrieť ten Jeep, takže uvidím ako dopadnem.......
čo sa týka spotreby - je tam LPG, tak dúfam, že to nebude až také hrozné, potom hrozí :suicide:
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

Tak vybral si si model WK (2005+) a najslabsi motor 3,7 V6, paradoxne je to motor postacujuci ak nemas zaujem trhat asfalt. Pri prerabke na plyn a spravnom fungovani systemu LPG mas viac ako prijemnu spotrebu a ani v terene sa nestratis. Mam vsak pocit ze ak to potrebujes vyslovene na teren pozrel by som po starsich modeloch WJ(vacsia moznost off uprav, dostupnost dielov na upravu, cena uprav a pod.). Ak to ma byt univerzal auto mesto-okresna cesta- dialnica-polna cesta-sneh je to idealne vozidlo.
Ja mam tento isty model ale s 4,7 V8, prijemny motor a uz je to V8. Keby som vsak znova isiel vyberat beriem 5,7 hemi. samozrejme LPG. Hlavne skontroluj spravne fungovanie sys. 4x4, dalej ci nepocut hucanie od naprav pri vyssej ustalenej rychlosti,automat radi hladko, ci po zohriati a naslednom stati na mieste na volnobehu v P nadmerne nehreje motor. Zvyknu byvat problemy s elektronikou v interiery, chorobou jeepov je rucna brzda ale to uz su len take drobnosti, ktore po jednoduchom ukone odstranis. A ak chces naozaj jeepa a paci sa ti tieto drobmosti mu odpustis.
Stastnu ruku pri kupe.
juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

ivannss

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

väčšinou bude na tom jazdiť manželka, pretože robí v Tatrách, ja sa budem na ňon "hrať" cez víkendy......Takže ako si vravel, bude to zväčša okružná cesta po okrese a výlety do Tatier, sem tam trochu ďalej.......
Dik za rady, verím, že sa nesklamem. Kamoš to má tiež, už má asi tretieho a stále je ma. spokojný.....
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

Po kupe nezanedbaj uvodny servis a ked tomu motoru das co potrebuje, prezije ta. odporucim ti stranky kde najdes vsetko vratane druhov naplni, servisnych intervalov schem a podobne www.wkjeeps.com. najdes tam skutocne vsetko.

vymen olej v motore najlepsie mopar alebo petro canada 5W 30 (nedavaj synthetic radsej vymen kazdych cca 10 - 12 tis. das motoru castejsie kvalitny olej)
vymen olej a oba filtre v automate ATF+4 a nic ine, taktiez mopar alebo petro c. (nikdy nevies ci bol meneny olej pred tebou a budes mat istotu),olej v pridavke vymen tiez, sviecky tiez.
tycky stab., ramena a pod. pokontroluj aby si videl v akom su stave prip. sa vedel pripravit na vymenu.
a odporucam ti nastrek dutin proti korozi, dobra vec na zimu do soli, ochranis tym podvozkove casti.
inak co sa tyka servisov - autorizak v BA a chlapi v ZA .
vela stastnych km.
juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

ivannss

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

dik za rady, ale bohužiaľ, majiteľ to predal tesne predomnou......takže idem loviť ďalej.......pozerám už aj po 4,7 benzíne.... uvidíme, čo čas prinesie
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

pozri si aj landcruiser, takisto príjemné auto
juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

....pozeral som aj na Landcruisery, ale žiadem na nezaujal..zatiaľ....

Pozerám aj po G Chekoree s motorom 4,7.....kamoš to má, nevie si to vynachváliť.....takže ak niečo vyguuuuuglim, možno aj kúpim.... :3c90:
juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

GRAND CHEROKEE 4,7 LIMITED, rok 2003

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

Takže som sa rozhodol pre G CH s motorom 4,7......Na čo si dať pozor pri kúpe? Zruba asi to isté čo sa písalo pred tým? Diky
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

GC WK (2005+) so 4,7 V8 je hodne malo v ponuke co som len tak mrkol videl som jeden. u WJ (do roku 2005) uz ich je viac.
WK je ine vozenie ako WJ, to je ako som uz pisal vyssie skor off, ale taktiez je to prijemne auto. U WJ su 2 druhy motorov 4,7 V8 a to 4,7V8 a 4,7V8 HO. HO ma vyssi vykon a urcite specifika.
Ale ak by som ti mohol poradit, ak to chces ako pises hore pre manzelku a bude to urcene na to co si pisal chod do WK ci uz 3,7 4,7 alebo 5,7 (to by som ti odporucal najviac.)

WJ - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... WJ_34h.jpg

WK - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... kee-WK.jpg
juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

WJ čko asi skôr - asi budem častejšie na horších cestách a čo sa týka manželky WJčko je pre ňu menšia "krava" ako WK čko......
Pozri ak sa zžijem s WJčkom, možno na rok budem meniť za WK čko.....moji kolegovia sa aj tak čudujú prečo nekupujem VW Group keďže robím v týchto kruhoch, ale ja som už taký, musím vyčnievať :rouler:
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

ja som si od jeepu ZJ odskocil na 2 roky k VW group, ale znova som sa vratil k jeepu a som spokojny.
Tak potom ked si sa rozdol pre WJ - www.wjjeeps.com a este bratia cesi maju dobre jeep forum tak zabrus aj tam.

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní