Jeep Grand Cherokee 3.1 TD - za studena nestaruje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

2MATRIX
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.06.2011 11:24
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 3.1 TD - za studena nestaruje

Príspevok od používateľa 2MATRIX »

Zdravím všetkých , žiadam niekoho o radu či nahodou nevie v čom by mohol byt problem. Mam Grand Cherokee WJ 3.1 TD , mam ho uz asi 6 rokov a ma taky problem ktory si nedokazem vysveltit kde by mohol byt problem , napisem to v skratke ak je vonku aspon +3 stupne nad nulou auto startuje na brnk okmazite, ak je vonku pod nulou cize napriklad -5C tak auto nastartuje asi az na 10x. Proste dlho toci toci a nic.. Z vyfuku ide sedy dym, nie cierny. Zaujimave vsak na tom celom je to ze ak uz auto nastartuje tak do 15 pokusov a je vonku aj -10C a vypnem motor, tak uz aj pri -10C chyti na brnk, ako nahle vsak cez noc vymrzne znova startuje tak na 10 az 15 krat... a ked sa konecne podarí nastartovat tak uz chyta nasupu ako by sa nic nedialo.. Len podotknem ze zhavice su nove a baterka tiez.. Za radu vopred dakujem.
beedoo
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 28.11.2007 23:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beedoo »

pod filtrom je špirála na ohrev nafty, funguje Ti?
2MATRIX
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.06.2011 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2MATRIX »

Ahoj zhavice zhavia tie som skusal o kostru, poistku nevyhadzuje ziadnu, relatka som nekontroloval, je mozne ze zhavia slabo?
2MATRIX
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.06.2011 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2MATRIX »

beedoo napísal:pod filtrom je špirála na ohrev nafty, funguje Ti?
ahoj toto som veru nevedel, pod akym filtrom je? Naftu tankujen kvalitnu na slovnafte alebo shell
2MATRIX
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.06.2011 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2MATRIX »

Opytam sa takto naco tam ta spirala potom je?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ta spirala sa sluzi na zohrievanie paliva/ak treba/,na udrziavanie teploty,nie na startovanie.
2MATRIX
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.06.2011 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2MATRIX »

FUTURA 29 napísal:Vela dieslovych aut ma ohrev pal.filtra.To aby pri silnejsich mrazoch neparafinovalo palivo uz vo filtri.Je to dobra vec pokial funguje ale na stratovanie to nema az taky vpliv.Uz ked sme pri tom,palivovy filter je v akom stave?Skus tam obcas dat nejake aditivum.Vstrekovace a hadicky na vratne palivo na nich nie su mokre od nafty? :-\
dakujem za radu, palivovy filter je teraz cerstvo novy zn. Bosch. Hadicky su ok. Fakt neviem uz kde moze byt problem
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

wj ma elektronicke riadenie vstrekovania, tam ti pomoze len diagnostika alebo domace majstrovanie (postupne vymienat diely) teda ak mas skutocne funkcne zhavice
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

2MATRIX napísal:
FUTURA 29 napísal:Vela dieslovych aut ma ohrev pal.filtra.To aby pri silnejsich mrazoch neparafinovalo palivo uz vo filtri.Je to dobra vec pokial funguje ale na stratovanie to nema az taky vpliv.Uz ked sme pri tom,palivovy filter je v akom stave?Skus tam obcas dat nejake aditivum.Vstrekovace a hadicky na vratne palivo na nich nie su mokre od nafty? :-\
dakujem za radu, palivovy filter je teraz cerstvo novy zn. Bosch. Hadicky su ok. Fakt neviem uz kde moze byt problem
A práve v tom nebude súvis ? Alebo sa chyba objavila skôr než došlo k výmene ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných