Jeep Grand Cherokee 2006 - test tlmicov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scotty450
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.03.2009 10:33
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 2006 - test tlmicov

Príspevok od používateľa scotty450 »

Zdravim pani,
bol som dnes na teste tlmicov na mojom Jeepe a vysledok bol 49% a 50% na prednych a okolo 63% na zadnych.
Sef servisu mimochodom znamy mi povedal ze uz maju co to za sebou ale ze nech to neratam ze nove maju 100% ,ale okolo 75%.
Pod 35% ze sa menia automaticky....
Co vy na to?Dakujem za poradenie.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Ďakuješ za poradenie čoho? Nejako som tomu nepochopil...
Alfista1
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 30.08.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Alfista1 »

Tak ja tomu chapem tak ze ma tlmice na 50% predne a 63% zadne a nevie ze ci ich ma vymenit. :41c2: No ked to tak ja by som si pockal do 35% a az tak by som ich vymenil. :2f93:
riecan
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 27.10.2009 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riecan »

podľa mňa sa tlmiče menia keď sú zlé,nie keď maju 50% alebo 20%...keď začnu buchať tak ich vymen..
scotty450
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.03.2009 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scotty450 »

Nikdy som nebol na teste tlmicov cize vypovedacia ciselna hodnota pre mna nic nehovori.Pre nieco asi ten test existuje asi.
nebuchaju ani netecu ale auto dost plava a sem tam po prejdeni nerovnosti sa zapne ESP.na inom aute mi to v rovnakom useku a rychlosti nezapne.(tiez SUV).
poradte ci aj nove tlmice budu ukazovat tych 75%.to som myslel a jasne ze aj ci ich vymenit
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ano, nove tlmice budu mat naozaj "len" 75%...maximalne..

co sa tyka "plavania", tak s tym treba na Jeepe ratat, proste to je take auto...
uz som ich par mal, a kazdy plaval...samozrejme v ramci normy..prevez sa v nejakom inom aby si vedel porovnat..
a ze Ti blika ESP, je normalne, lebo predsa len taky velky kar ma trosku inak nadstaveny podvozok..
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Bežne sa vyskytujúce stolice na skúšanie tlmičov poskytujú len orientačný údaj o technickom stave tlmičov pruženia.
Preto treba jk tomu aj tak pristupovať, ak je podozrenie že tlmiče nie sú dostatočne účinné, treba ich bez otáľania vymeniť, pretože obvykle si vodič postupne zvyká na ich zníženú účinnosť, nepripadá mu to ako nenormálny stav, až pokiaľ ho raz nezhodia z cesty.
Sám som pred mnohými romi takú haváriu prežil, keď obyčajný vyhýbací manéver inicioval postupné rozkmitanie auta okolo pozdĺžnej osi, až som skončil na betónovom kvádri, nachádzajúcom sa zhodou okolností v blízkej priekope.
Takto od stola ťažko posúdiť, či Tvoje auto pláva primerane ku konštrukčnej koncepcii, alebo je to už urgentná situácia ohľadne tlmičov. Ale som toho názoru ze po prejdení nie nejakej veľkej nerovnosti by sa ESP nemalo čo iniciovať.
A rovnako, opotrebované tlmiče ešte nemusia búchať.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak mne ukazalo ale na klasickom osobaku hodnotu 80 a sipka hore.viac display neukazal.cize ti to mohol lepsie vysvetlit.mozno to zavisi od pristroja,no ten kde som bol viac nedal. este pod hodnotu 40 tiez nedal len40 a sipka dole.
lumenos
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 30.05.2007 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lumenos »

Tak s tym plavanim na jeepe - mal som asi 3 a teraz 4 Jeep WJ a to plavanie to je US nastavenie podvozka - ja som na mojom tiez menil podvozok okrem toho ze bol taky "makky" a dal som ho o 2" palce hore tiezz a je o 80% lepsi a stabilnejsi ako origo a ani to az tak moc nestalo - za jeden tlmic som dal 70eur plus podlozky pod struny a sedi uplne v poho.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

riecan napísal:podľa mňa sa tlmiče menia keď sú zlé,nie keď maju 50% alebo 20%...keď začnu buchať tak ich vymen..
Odporuješ si v jednej vete
Správne to niekto uvádza s % ,ano ani nové nevykazujú účinnosť 100% ale pre pochopenie príčiny prečo to tak je,by chcelo prednášku,na to nemám náladu a ani nie je potrebné.
Tie parametre čo namerali sú OK,to nie je na výmenu.
habo777
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.08.2009 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa habo777 »

koľko máš najazdené km na tlmičoch ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných