Jeep Grand Cherokee 2001 Svieti kontrolka airbag

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 2001 Svieti kontrolka airbag

Príspevok od používateľa subin »

Ahojte,
Potreboval by som poradit.
zacalo mi na palubovke svietit kontolka airbag, znamena to pre mna, ze mam niaky problem s airbagom, alebo to znamena nieco ine? Neviete nahodou co to znamena? Do servisu mozem ist az o mesiac po vyplate :( a netusim , ci mozem na to teraz jazdit, alebo nie.
Dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie, s airbagom to určite nesúvisí, myslím, že u Jeepu to signalizuje nízku hladinu v nádržke ostrekovača...

A nechápem ľudí, ktorí si kúpia Jeep a nemajú ani len na diagnostiku, nechcem vedieť ako vyzerá servis toho auta, ak vôbec nejaký je...



Skontroluj aspň konektory pod sedačkami či nie sú rozpojené/uvoľnené, do výplaty ďaleko takže objem tvojho pása by mal dovoliť zohnúť sa k nim...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

do servisu po vyplate ale Grand je na dvore. Neviem ci ti mam zavidiet alebo ta lutovat. A k tvojej poruche asi tolko ako ti bolo napisane. Skontrolovat konektory veduce k airbagom a pyropasom, viac s tym doma bez diagnostiky nepohnes. Niektore vozy napriklad zopar japoncov ked sa zly kontakt opravi tak zhasne ABG automaticky ale tvoje neviem, mozno budes musiet aj tak vymazat na PC. Prave preto si to pozri predtym lebo ak ti nahodou na diagnostike povedia ze mas zly kontakt niekde a ze si to mas opravit tak aby si nemusel cakat na dalsiu vyplatu aby ti to potom aj tak zas vymazali
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

netusim , ci mozem na to teraz jazdit, alebo nie
mozes na to teraz jazdit..
jedine co sa moze stat je asi len to, ze ti ten airbag nevystreli, ked ho budes najviac potrebovat (havarka) ..ale to uz je len na tvojom zvazeni, ci jazdit alebo nie.. :)
moddoc
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 20.09.2009 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moddoc »

POZOR aby nevystrelil sám keď pojdes trošku rýchlejšie do zákruty
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

moddoc ako srandička možno dobré,ale zrejme nemáš potuchy o mechanizme akým je spúštaný airbag
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

cadillac mal tento problem pri prejazde slalom napriklad medzi kuzelkami sa sam aktivoval bocny stranovy airbag. Stalo sa to tusim dokonca novinarom ktory na neho pisali recenziu. Pozitivna urcite nebola :d :D
moddoc
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 20.09.2009 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moddoc »

Neexistuje absolútne ani najmenšia šanca ze to môže za jazdy predsa vystreliť ??
crevo1
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.02.2009 18:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa crevo1 »

Zdravim pani...!! Zda sa mi ze poniektory tu maju zle informacie!!! Subin na aute kludne mozes jazdit...... Ak svieti airbag tak to neznamena ze ti pri nehode nevystrelia ale znamena to ze pri akejkolvek silnej alebo slabej nehode vystrelia vsetky airbagy ktore v aute mas!!!! Autobobilky si nemozu dovolit vyblokovat vsetky airbagy kvoli tomu ze napriklad cidlo v spolujazdcovom sedadle hlasi poruchu!!!!!
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

ci je airbag dobry zistis jedine pri nehode. Snimac prednych ABG sa aktivuje myslim od 40 km/h.Bola by blbost aby ti strelili ak by si niekoho oprel naraznikom pri nakupnom centre pri 10km/h. Urcite ze zabezpecenie aby pyropatrona neaktivovala vankuse tam je ale bezi to na elektrickom impulze. Viem ze na Audi je snimac prednych ABG velky ako krabicka cigariet na stredovom tunely, je to vyplnene gelom a ked pri prednom naraze prekona gulicka odpor spoji obvod a pride k aktivacii pyropatrony. Ale radsej si to daj pozriet bezpecnost je prvorada a necakaj do vyplaty.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Buď to nestrelí vôbec alebo to strelí pri každom náraze (nie v zmysle rýchlosti, ale smeru), ale aby to namiesto 40 km rýchlosti strelilo už pri 10? Prečo?! :angry:
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

je to zavisle od smeru a rychlosti nie len akou ty ides ale aj aku absorbujes. Citaj pozorne prispevky. Gulicka prekonava odpor v gely a spaja obvod ktory vysle impulz. Ak by to bolo ako pises tak by ti strielali aj pri tom ze ta niekto oprie naraznikom na parkovisku.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Teraz argumentuješ voči sebe?!
bobor11 napísal:Snimac prednych ABG sa aktivuje myslim od 40 km/h.Bola by blbost aby ti strelili ak by si niekoho oprel naraznikom pri nakupnom centre pri 10km/h.
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

gulicka sa nevracia nikam ak uz raz sa pohne tak je bum bac a ak nemas auto na totalku tak ti vratane ABG menia aj snimac.

cicmanec nerozumiem tvojej otazke v com si protirecim? Je bezne ze ti pri tukancoch strielaju airbagy? Mne nie a par ich bolo, naposledy som chytil v terene pekne zrezany kmen stromu v trave asi tak pri 15 km/h a troska som pokrivil ochranny ram a zlomil sa mi drziak ECV.
Tak mi nie je jasne kam mieris. Skus mi teda vysvetlit funkciu snimacu predneho narazu mozno mi to kolega co s tym robi zle vysvetlil. Rad sa naucim nieco nove. Dakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mierim tam, že si povedal:
bobor11 napísal:Bola by blbost aby ti strelili ak by si niekoho oprel naraznikom pri nakupnom centre pri 10km/h.
O strelení pri nízkej rýchlosti točíš stále ty!

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných