Jeep Compass Limited 2,4 CVT

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mareno13
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 01.05.2006 12:51
Zdieľať na Facebook

Jeep Compass Limited 2,4 CVT

Príspevok od používateľa mareno13 »

zdravim .mal by som zaujem o toto auto .len o nom nic neviem . tak by som poprosil o zakladne informacie. aj som googlil no moc toho popisane nie je.
co som sa docital tak prevodovko je na sposob "variator" ,len to moc nechapem ,lebo co som pozeral tak su tieto prevodovky s aj s moznostou radenia rychlosti 6stup.
co sa tyka motora ,kto vlastne ho vyraba a ako je to so spolahlivostou ,rozvody su retazove ?
na ake zavady si dat pozor pri kupe.dakujem
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Zdravim ta, Nenapisal si rok vyroby auta ktore ta zaujima ze ci novy jeep compas 2010+ alebo 2006-2010. 2.4 motor je myslim americky v oboch modeloch. automat cvt celkom slusny ked tomu dupnes treba strpenie dokym podradi ale potom uz ide :))) VELKY POZOR! tieto jeepy sa dovazali aj ako dvojkolky bez moznosti 4x4 to znamena ze iba 4x2, daj si na to pozor, inac mali pohon 4x4 freedom drive I stala 4x4 z uzavierkou 50:50. motor je celkom spolahlivy, rozvody su retaz.


K.
mareno13
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 01.05.2006 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareno13 »

pardon ,ide o auto r.v 2007 ,a vraj by to mala byt4x4 ,je tu na autobazare v ponuke .dakujem
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Kúpil som toto auto zene co som uz spomínal v starsich temach.
Mne v porovnaní s MB prevodovka nesedí pre pomale reakcie v rýchlosti od 60 hore , pri rozjazde je to dosť živé. Mám práve tú US verziu čo je vrátane uzavierky a rýchlosti L čo EU verzie nemajú. Chýba im však zadná hmlovka a nastavovanie predných svetiel. CCA 5 mesiacov dozadu som zostrelil v cca 90 pri aktívnom brzdení diviaka a plechy a výstuha nárazníka bez pohnutia - diviak 90kg KO. Nárazník s PL za cca 100€ (už si presne nepametám). Spotreba okolo 10 l - liter hore dole podla nohy. Žena s tým jazdí denne do BA cca 80km ale dnes už na LPG a to je celkom zaujímavé pri mesačnej spotrebe 300€ a dnes do 150€ vrátane benzínu.
sd108
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 29.10.2009 09:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sd108 »

ja som uvazoval o patriote, nakoniec som sa rozhodol pre cherokee, lebo to viac potrebujem do terenu a 2.4 je podla nejakeho ceskeho fora dost slaby motor, neviem ale ako v compasse. Kazdopadne tam niekto pisal, ze je to rovnaky motor, aky maju Mitsubishi v Outlanderoch
mareno13
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 01.05.2006 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareno13 »

silu motora moc neriesim ,bolo by to auto pre manzelku. a myslim ,ze pre nu bude dost silne ,nebude chodit nalozena ,len sama s dcerou. skor ma trapi ta spolahlivost a servis. kazdopadne som pokukoval po benzinovych kia sportage a hyndai tucson ,len som nasiel aj compass a ten sa mi viac pozdava.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

tu ani nejde tak o výkon ako taký, ale o to, že benzínová atmosférická 2,4ka bude dýchavičná čo sa prejaví hlavne na spotrebe. Ak sa teda nemýlim a tá 2,4 s variátorom je benzín. Aj keď ten variátor dokáže nedostatok Nm vykryť tým, že motor si drží optimálne otáčky. Variátor je moja oblúbená prevodovka, škoda že ju nepoužívajú autá, ktoré preferujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných