Jeep Commander 3.0 CRD 2007/2008

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Jeep Commander 3.0 CRD 2007/2008

Príspevok od používateľa bosston »

Zdravím,chcem sa spytat na skusenosti s tymto vozom,najcastejsie poruchy,naco si dat pozor pri pripadnej kupe,mal by to byt motor mercedes,ako je natom podvozkovo a co sa elektronickych veci tyka?Vdaka
janci86
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.11.2008 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janci86 »

Ahoj, mam Commandera, je to dobre a pohodlne auto. Je tam plno elektroniky a auto ma uz svoj vek, cize je dobre ak si vies nieco urobit vo vlastnej rezii a asi aj mat diagnostiku, lebo prevadzka ta inak bude stat dost penazi.
Motor je Mercedes OM642, pomerne rozsireny a spolahlivy motor. Musis ale pocitat so servisom vstrekovacov, turba, zhavicov a ich modulu, odvetrania, klapiek, chladica oleja... vela problemom sa da predist primitivnymi upravami, pomozu Mercedes a Jeep zahranicne fora. Vytrapit vie DPF, najma ak uz do neho niekto babral a je neoriginalne. Spotreba s vyriesenym DPF okolo 10l/100km pri lahkej nohe, bezne okolo 12. Pri problemoch s DPF ... vela

Automat je tiez od Mercedesu a neviem co by som mu vytknul, mne plne vyhovuje. Mozno detail, ze nema mierku na olej - otvor je zaslepeny.

Podvozok - pohodlny, pozor ak vrzga pri prejazde nerovnosti -porucaju sa capy na prednych ramenach. Odporucam kupit zosilnene z USA a mas naslho pokoj. Priechodnost je na SUV vyborna.

Vybava byva celkom bohata, casto odchadzaju radia s navi a je problem ich zohnat (ked tak draho). Ja tam mam androidove a je celkom fajn. Casto odchazda klima na zadne sedadla, zvyknu odhnit trubky...

To len tak co ma prve napadlo ;)

J.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní