Jeep Cherokke 2,8crd AT

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lumenos
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 30.05.2007 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lumenos »

nie je to Kick-down(podradenie) ked velmi stlacis pedal naraz alebo to robi samo od seba hocikedy aj pri kludnej jazde? kedy si naposledy menil olej v prevodovke?
michalfarkas
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.10.2006 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalfarkas »

Na pravej strane motorového priestoru máš mierku oleja v automate. Skontroluj či je tam dosť oleja a akej je farby. Mal by byť krásny jasne červený bez zápachu. Ak je hnedý a smrdí spáleninou tak môžeš repasovať prevodovku. Olej a filter vymen. Ide tam olej od mopar ATF4. Na sk ho kúpiš iba v autorizovanom servise chrysler-jeep. Stojí asi 17€ za liter. Tam si objednaj aj filter a tesnenie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

stoji 33eur, dnes som sa pytal. A mam dojem ze v tej prevodovke mal byt vymeneny UZ PRED 100.000km...

olej sa nemeni az vtedy ked su problemy, olej sa meni preventivne prave preto aby neboli problemy.

ale ved to sa majitelia automatov na Slovensku postupne naucia, a prave preto si ojazdeny automat nechcem kupit este 492845 rokov.
michalfarkas
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.10.2006 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalfarkas »

V TN v mercedesi stál v novembri 17,86 a ak by sa niekomu chcelu previezť do Brna tak tam stoji 10,-. www.mopardily.cz.
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

No vidíte a u nás stojí 13,65 Eur/l takže nielen ofiko jeep má ATF ale aj u nás je k dostaniu.

A hold na SK je vela "odborníkov" čo budu tvrdiť že je tam doživotná náplň lebo šak aj volkswagen to tak má a pod kecy.

Na druhej strane ak vieš ako hladať nájdeš aj AT vo veľmi dobrom stave. Môj som predával keď mal cez 300 tic km za sebou a nebol ani v polovici životnosti, doteraz jazdí v druhom grande už 2 rokom bez problemov. A teraz čo mám starú poctivú hydrauliku tak už šlape 200 tisc bez problemov.

A mal na servise par aut čo mali AT vo veľmi dobrom stave, ale hold na 80-90% čo su AT v jeep najmä staršie typy tak su nejakým spôsobom domrvené.

A.
michalfarkas
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.10.2006 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalfarkas »

Andrejjeep

Odkial si. Robíte servis týchto aut?
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

Žilina, tu máme aj servis.

ináč viac na jeepparts.sk

A.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných