Jeep Cherokee liberty - zadna naprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gamasta
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.06.2009 18:49
Zdieľať na Facebook

Jeep Cherokee liberty - zadna naprava

Príspevok od používateľa gamasta »

prosim o radu. kupil som jeep cherokee 2,8 CRD 120 kw, rok 2005 10 mesiac, mam poškodenu zadnu pranu poloo na vonkajšej strane v mieste vonkajšieho ložiska. nema vyznam vymenit ložisko bez vymeny pravej poloosi, pretože poloos tvori v podstate vnutorny kružok ložiska. a teraz prosim o radu.kde by som našiel použitu pravu zadnu poloos pretože prirodzrne obchodnici s použitymi dielmi chcu predat len celu zadnu napravu. ci by tato poloos nepasovala z nejakeho ineho typu alebo ineho auta kde sa použiva tento typ zadneho diferaka /chrysler 8.25/ poloos ma orig. čislo /52114423AA/. alebo či sa nenajde niekde vo vašich radoch pokazeny diferak, ohrušku mi nejde potrebujem len poloos, za každu dobru radu alebo poznatok dakujem
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

prepáč ale môj poznatok je taký, že keď meniť tak obe strany a hlavne za nové, nie vyžúvané použité diely z nejakých búračiek a podobne.

druhý poznatok, je ten, že keď kupujem auto, kupujem také ktoré dokážem oservisovať k spokojnosti sebe samej ak nie musím hľadať lacnejšie auto na kúpu a servis

tretí poznatok: nehnevaj sa iba som sa vyjadril
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

To je tak vela dat za novu poloos cca 200€ ? Ked auto stoji ja neviem... 8000€ ?
Ved tych 200-250 € je normalna cena za novu poloos, tak stoji napr. aj na Octavie 1.9-ku.
gamasta
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.06.2009 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gamasta »

dakujem za dobre mienene rady ale prosim o odpoved na otazky zadane v teme. prostrednictvom jeep fora hladam niekoho kto sa v jeepoch dobre vyzna a ma prehlad medzi sučiastkami v nich použitymi. nie je to otazka penazi ale cti. som chlapec z dediny a naučil som sa že veci su jednoduchšie ako su prezentovane v autorizovanych servisoch. dakujem
msakac33
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 14.08.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa msakac33 »

tak ked si uz taky chlapec z dediny, tak si tu polooos v mieste loziska obvar, stiahni na sustruhu aby bolo lôzko pre lozisko presne a mas to , inak aby som sa ja tu vyplakaval na fore pre 200 Eciek do Jeepa, no mohol by som kaslat, kup si zigulaka alebo embecku, tam môzes ako chlapec z dediny pouzit svoje kutilske znalosti :zg282:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak vyhovuje cena cca 60-65 e.- tak si ju objednaj,do ss správy dávam kontakt kde možno nájdeš aj iné zaujímavosti
gamasta
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.06.2009 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gamasta »

dakujem za sukromnu spravu, velmi si mi ulachčil život. presne takehoto človeka som hladal. vedel som ze sa tu najde. este raz dakujem
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milanko : bolo to autofra?, lebo ja by som hladal tam
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jakubko4x4
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 15.06.2009 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubko4x4 »

Zdravím
allegro / 280 zl +na kávu pre Autofra, ale ak nemáte ďaleko do Žiliny, zadnú poloos z ignisa mi opravovali aj s vyvážením na stotinky v AUTOKOMPONENT - Kardan, s.r.o. Odporúčam.
Pekný večer
Naposledy upravil/-a jakubko4x4 v 01.10.2013 19:23, upravené celkom 1 krát.
gamasta
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.06.2009 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gamasta »

dakujem na tych som zabudol, ale pre všetkych čo maju problem s kardanom v žiline je firma vola sa myslim AUTOKOMPONENT a ty robia lacnejšie, niekedy aj na počkanie myslim tym od rana do večera
jakubko4x4
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 15.06.2009 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubko4x4 »

Dík za opravu, nie Kardanservis (tam sa ceny blizili k novemu dielu), ale v areali Sloveny velmi ochotny pan Peter z Autokomponentu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní