Jeep Cherokee 2.8 CRD 16V, 2004

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Taki5
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.03.2011 13:14
Zdieľať na Facebook

Jeep Cherokee 2.8 CRD 16V, 2004

Príspevok od používateľa Taki5 »

Ahojte všetci. Ja mám len jednu jednoduchú otázku. Plánujem si kúpiť Jeep Cherokee ale zatial ešte od nikoho som nedostal také informácie ktoré sú vedla a ktoré proti. Jeden kamoš mi povedal že sa kazia a drahý je servis... ale zas ani on neni servisák...ja by som potreboval od niekoho nejaké dlhoročné skúsenosti ohľadom nákladov na servis a podobné. nemyslím cenu pneumatiky lebo tie si viem vyguglit :)hlavne sa mi jedná o ten servis, rozvody, spojka a či nakolko sú kazivé motory. Auto by som potreboval ako ,,rodinné,, ale aj na poľovačku! Ďakujem za všetky radi majte pekný deň!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uz to tu bolo preberane aspon trikrat, prosim ta pohladaj starsie temy.

Vseobecne : motor je v pohode, vydrzi vela, primitivny commonrail (talianske VM Motori), pouziva sa aj v inych autach napriklad vo Voyageroch. Automaticka prevodovka problem pretoze slovenski majitelia, nemenene oleje, pretazovane atd, podvozok moze byt hotova tragedia podla povodnych majitelov, kde a ako bolo auto pouzivane (a uprimne, toto nie su masinky kde by sa kazdy zrovna sral so servisom).

Primitivny EGR ventil, ziadne chladenie vyhrievanie, vstreky daju bez problemu 400.000km ale samozrejme uz sa pokazili aj predtym, turbo bez variability, fakt primitivna konstrukcia. Bosch CP3.1 cerpadlo ak si dobre pamatam.

Celkovo je pruser ze sa bavime o 16 rocnom aute : ani jedno nebude v idealnom stave a ked bude, tak za take peniaze ze nebudes mat odvahu zatelefonovat majitelovi. Musis ratat s obrovskymi kompromismi, uplne kludne do toho mozes nasypat 3.000 eur na servise za prvy rok a to sa este nepokazi prevodovka, ta samotna stoji trojku len tak zahuci.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

voz Jeep Cherokee 2.8 CRD 16V nie je zly, problem je s vozom roku vyroby 2004 v roku 2021. Vsetko bude zavisiet na danom kuse.
posky
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16.02.2011 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa posky »

ahoj,

kamarat ho ma pouziva ho na polovky do lesa a na jazdu po meste,

dovoz taliansko, nic sa mu dramaticke nepokazilo a ma tam nagulanych 350K,

vsetko zalezi na konkretnom kuse v akom bude stave, bezna udrzba tam nie je dramaticka, ale netreba ju podcenovat, ale je to 10+ rocn auto podla toho aky chces rocnik, takze 2 - 3 papiere maj urcite v zalohe keby nahodou.
jurko00001
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurko00001 »

ludia je rok 2021 ako nehnevaj sa na taky vrak uz nepozeraj
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

su masinky kde za rok 1967 zaplatis 40 milionov a este budes rad ze si zohnal.

Vek auta VOBEC nie je urcujuci pre to, ci je masina vrak alebo nie. Takisto nie kazdy z nas ma v penazenke 50.000 eur aby vbehol do salonu a zacal rozkazovat aku vybavu a farbu chce.

Na problemy technickeho stavu suvisiaceho s vekom, prirodzenym opotrebenim masiny a zanedbanou udrzbou bolo jasne dvakrat upozornene z troch prispevkov - tato vec je jasna, plati, netreba vsak vsetky vozy odpisat. Je uplne normalne a bezne ze ludia kupuju masiny z prelomu milenia teda roku 2000 alebo pred nim z nejakych dovodov, napriklad ja keby som mal chalupu v lese a byvam v Bubline tak nepotrebujem mat novy drahy XYZ, kludne mi staci 2004ka Jeep Cherokee, Nissan Pajero / Patrol, Hyundai SantaFe / Terracan, od Jeepu Commander (bombove auticko !! len su este trosku drahsie) kludne aj Opel Frontera ktoru som uz na ceste nevidel cez 10 rokov... napriklad by som urcite nechcel BMW X5 alebo VW Touarega - nie preto ze by nieco nedokazali oproti konkurencii, ale su to moc panske masinky na dranie v terene.

Cherokee / Commander / Patrol su obrovske legendy ktore svoje meno na zaklade niecoho vybudovali. Okrem ineho sa daju lahko servisovat, vsetky suciastky su v pohode dostupne a aj relativne cenovo rozumne, maju primitivne jednoduchu diagnostiku elektricku aj mechanicku a existuje na ne NEPREBERNE kvantum prislusenstva a rozlicnych uprav od desiatok vyrobcov.

Keby som ja mal volit masinku z tohoto rangu, Cherokee by rozhodne bol v poslednom kole rozhodovania. Bez ohladu na rok 2004...
Povedal som len to, ze netreba automaticky zaznavat akykolvek typ/model vozu len kvoli veku. Ano, je to riziko ale svet tym nekonci.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
jurko00001
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurko00001 »

Nepíšem o veteránovi ale bežných autách ! A tie ročníky už malý byť na smetisku a nie na predaj a ešte teraz čím ďalej prísnejšie emisné kontroly a Boh vie kde aké ešte poplatky na tie vraky príde ja by som zato nedal 5 centov lepšie povedané ani keby by za ten vrak malý mňe malý zaplatiť nechcem to ! A na tú chatu si vyjdem na klasickom aute väčšina ludi ma chaty v pohode dostupné a nepotrebujem neviem aké hebedo staré zhnité ! Nepočítam polovnikova iné
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale nie sú na smetisku a určite tam prídu neskôr ako tie dnešné.Posudzuješ podľa ročníku a úplne ti uniklo že všetko o čom sa dnes dá hovoriť ako o ťažko kvalitnom spolahlivom z nekonečnou životnostou má viac ako 10 rokov.Ak si myslíš že dostaneš niečo svetobornejšie len preto že to kúpiš za desaťnásobok ceny tak nevieš o autách a ich technike vonkoncom nič.Nie každý potrebuje za ženu modelku,niekto si zoberie radšej ženu,dobrú matku,výbornú partnerku,kucharku atd,.Ty si ten čo hladá modelku aby zistil po troch rokoch čo "nakúpil"

Nakoniec som zabudol podstatu odpovede pre zadavateľa.
Z motorom patálie nezažije,ako už spomínal mp3 je to od VM Motori jednoduchý Commonrail navzdori tomu,že CR motoriy sú v doterajšej histórii diesla najzložitejšie.Neviem si predstaviť aby niekto zažil mimo motora kotrmelec z iným než motorom a prevodom.Ak je automat tak asi to bude bod ktorý by som zvažoval ako potenciálny priekak do budúcna.Nie pre techniku,pre nedostatok ľudí ktorý ho kvalitne zvládnu.Či to ostatné ako podvozok,jazdné schopnosti v teréne a na ceste stoja zato ísť do podobnej kúpy už posúdiť neviem.
jurko00001
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurko00001 »

Zo starej ženskej mladícu nikdy nespravis
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Prosim admina aby začal pracovať, je tu porušenie pravidiel, treba kolegovi vyfarbiť správnou farbou kartu a ban.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

jurko00001 napísal:Zo starej ženskej mladícu nikdy nespravis
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

*Nie je za tým nič iné než pragmatizmus.Autá spred desať rokov majú všetko potrebné,sú nepomerne servisne zdalateľnejšie pričom poskytnú +- to čo ich rádove drahšie varianty.Tie síce typického diesla zjemnili,už to nie ten traktor ktorému ten hrubý prejav ľudia prepáčili práve pre nizučké prevádzkové náklady a spolahlivosť.Ibaže...tá minca má aj druhú stranu,neporovnateľne viac čerpá z rodinného rozpočtu. A kto neprechováva k autu viac sympatií ako k vlaku či autobusu,proste prostriedok na cestu do práce atd,ten siahne úplne cielene po tom čo mu splní požiadavky.Nie každý potrebuje senzor priblíženia vpredu,ani ten televízor na hranie v strede či strechu zo skla aby videl ktorý holub ho osral.Karty zamiešala určite aj pandémia a trochu poprehadzovala priority.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

jurko00001 napísal:ludia je rok 2021 ako nehnevaj sa na taky vrak uz nepozeraj
Ako keby autá po roku 2004 boli nejaké výhry v lotérii :d :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci - ak chcete vidieť skutočné držiaky, tak si spravte výlet do rovníkovej afriky, na Cubu, alebo taký Bangladéš. Tam zbadáte čo ktoré auto vydrží.
Ja by som volil Hiluxa spred roku 2000
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný