Jeep Cherokee 2.5 TD - nestabilný výkon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

azuriitko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30.11.2012 13:30
Zdieľať na Facebook

Jeep Cherokee 2.5 TD - nestabilný výkon

Príspevok od používateľa azuriitko »

Mám Jeep Cherokee 2.5TD ročník 2000. A jeho výkon mi funguje v troch režimoch. Režim 1. a 2. sa striedajú pokiaľ je cca 10 a viac stupňov, režim 2. a 3. sa striedajú pokiaľ je 10 a menej stupňov.
1. režim - auto šlape svižne, keď predbieham, stačia mi nižšie otáčky, nemusím podraďovať a obehnem veľmi rezko.
2. režim - svižnosť je znížená, na každom prevode mu dlhšie trvá dosiahnuť rýchlosť a otáčky. Dá sa predbiehať v pohode, ale nieje to už také rezké.
3. režim - auto pri 2000 otáčkach stratí výkon. Jak ide niekto 70-80 predo mnou, neobehnem ho pokiaľ nemám 400metrov voľného priestoru. Treba správne podradiť, preradiť a celé to správne načasovať a ide to jak slimákovi.

Striedanie medzi režimami je úplne náhodné. Jeden režim vydrží niekedy 500km, niekedy 200km.
Nemá niekto podobnú skúsenosť s dieslom? Alebo niekomu napadá čo by to asi tak mohlo spôsobovať? Na čo sa zamerať?
ivan2013
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.02.2013 09:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan2013 »

ahoj, mozno skus vycistit alebo zaslepit egr. ked je to tak nepravidfelne ... ci tam nemas volaky bordel. ale to je iba tip.
Kinkong2
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.09.2011 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kinkong2 »

skus skontrolovat palivový sistem pripadne vyčisťiť nadrž .filter .prefuknut všetky naftove hadice
zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubo55 »

Nazdar, skús najprv skontrolovať prvý vstrek, mal by byť riadený, skús prekontrolovať či nieje káble pretrhnutý alebo len čiastočne natrhnutý, ak nie tak premerať mal by vykazovať 100 ohm.Ak to nebude v tom, tak je problém v čerpadle, alebo medzi akcelerátorom a čerpadlom, zle hodnoty od pedála.Mal som dve alfi s vm motory.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný