Jeep Cheroke 2,5 td

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

markris
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.09.2008 19:55
Zdieľať na Facebook

Jeep Cheroke 2,5 td

Príspevok od používateľa markris »

Dobrý deň chcel by som sa spytat ci tu nevie niekto poradit ci pasuje aj ina znacka motora na Jeep Cheroke 2,5 td ? a chcel by som sa spytat niekde som cital ze pasuje aj mercedesova hlava na 2,5 motor na Jeepa je to pravda .Dakujem.Po pripade by som kupil aj motor ale iba v 100 % stave ak mate tak ponuknite.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto su motory talianskej prominencie, hladaj 2.5td z alfa 164 pripadne ford scorpio. Ale nedufaj ze po tych rokoch a kilometroch su v lepsom stave ako ten tvoj sucasny - najvacsi problem su tie styri hlavy co na tom praskaju.
marek165
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12.10.2007 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek165 »

No to je ťažko čosi poradiť.... Tie autá sú už dávno za zenitom, motor v nejakom obstojnom stave ťažko zoženieš. Kedysi som na ňom behal, keď to fungovalo bolo to celkom k svetu....až na tie nešťastné hlavy...a to som mal aj prídavný chladič oleja, nepomohlo nič. O hlave z MB som teda ani len nepočul nič,ale nevylučujem. Starý Cherokee nemal poriadny diesel ( tým netvrdím že novšie sú vzorom spoľahlivosti ) :4090: Asi len skúsiť ešte raz poriadnu GO motora s neistým výsledkom...ak to má prísť, tak to príde znova. Otázne je či sa do neho ešte oplatí tisnúť peniaze...ale to je už na tebe. Veľa šťastia :42f9:
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Len sa môžem pridat k tomu, čo je pisane na do mnou.
Montovala sa do toho ešte 2,1 od renaultu. S nou si znižiš vykon ale budeš mat menej problemov. Ale zas budeš musiet trocha kuzlit na STK a EK.
VM s delenymi hlavami je dobry motor kym sa prvy krat nerozoberie a potom to už je ako telenovela. Pri všetkej snahe dobreho mechanika to malokedy vydrži viac ako 30000 km aj ked to neprehreješ.Ak nemaš skusenosti sam doma sa do toho ani nepuštaj, škoda času a penazi do tesneni.
Od neviem ktoreho roku sa do frontery montovalo VM s jedno liatou hlavou ale neviem ti povedat či by pasovala na tvoj blok.
Nepišeš čo to maš za r.v. ale asi sa budeš musiet zmierit s tym, že najlacnejšie riešenie pre Teba je ked to asi rozpredaš na sučiastky.
kale6
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21.04.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kale6 »

autocentrumkk... :2f93: :2f93: :2f93:
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

chjoo to sa zase popísalo o 2,5 TD

Pravdou je že v jeep je ten motor omylom, kôli našej slávnej evrope a jej tlaku na diesel.
V principe ten motor nieje špatný ani zlý, debilná je len obsluha a špatný servis ak niekedy nejaký bol.
Motor pokial dostane čo má vydrží dlho a napriek všeobecnému názoru tu behajú autá ktoré majú najazdených 200 tisc. km bez prasknutej hlavy.
Hlavne rádoby každy mechanik je tu odborník na všetko a potom sa to odzrkadluje na stave tých aut, to vo všeobecnosti.
2,5 TD nieje špatný len je za tie roky zhumplovaný a trpiaci syndrómom domáceho kutilu.
Samozrejme nieje to benzín, ale na vela vecí ten motor je dostatočný, ma celkom priaznivú spotrebu a pod., len ho chce dorobiť načo páni konštrukteri pozabudli.
Netvrdím že som zástancom týchto motorov sám mám 5,2 V8 ale to čo som napísal sú len skúsenosti zo servisu týchto aut.
V dnešnej dobe je jedno vydej hodne pojebabraných aj V8 aj uvarený 4l. Všetko je len o prístupe ludí a každému vyhovuje niečo iné.

A.
ediz111
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 11.11.2009 18:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ediz111 »

Cauko ja mam uz druhy Jeep roku 97 z motorom 2,5 TD a nemal som ziadny problem.Akurat som vymenil termostat za 15 eur s nizsou teplotou a vsetko ide ako ma.Tento motor sa proste nesmie zohriat viac ako 100 C.Ten co mam teraz ma najazdene 170 tis km.Dobre vozenie-bezpecne,dostane sa vsade,tahat moze 2,5 t,akurat spotreba 10 L ale priznajme si,kazdy terenak si zoberie 10 L no nie?
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných