Jeep 2,7 CRD - Pokles výkonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

poltorn
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12.01.2010 17:43
Zdieľať na Facebook

Jeep 2,7 CRD - Pokles výkonu

Príspevok od používateľa poltorn »

Auto štartuje dobre. Voľnobeh pri státí dobrý, len pri pohýnaní na voľnobeh si motor samo pridáva plyn. Pri trochu pridaní plynu robí tak ako keby vynechával motor. Pri silnejšom stlačení plynu už ide skoro dobre, ale som pocítil mierny pokles výkonu motora a ešte k tomu aj dymí. Robí to za tepla aj studena. Môže to byť tryska, alebo niečo iné?

Poradte.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

daj skontrolovat vstreky...toto moze byt v nich, jasne...
lubik79
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 05.03.2009 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubik79 »

Daj premerat bateriu mne to tiez robilo. Super startovala ale auto nereagovalo na plynovy pedal a same si pridavalo a uberalo. Mal som tam polrocnu bateriu myslel som ze je OK nakoniec ju premerali a bola KO. Pri startovani da signal o slabom napati a Riadiaca jednotka to vyhodnoti ako chybu a prepne akoby nudzovy rezim. Vyreklamoval som bateriu a dal novu auto ide ako predtym. A skusal si si vyblikat chybove kody samodiagnostikou??? Mne to ziadne kody neukazovalo a auto aj tak neslo.
poltorn
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12.01.2010 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poltorn »

lubik 79: kým si mal tú starú baterku robilo ti to len s plynom, alebo sa aj znížil výkon a dymilo? Mohol by si napísať, že ako sa robí samodiagnostika?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

chlapi, trosku sa najdite..

prva veta, co napisal zadavatel, je, ze "auto startuje dobre"

to bude urcite v baterke, ano?

naco spekulujes?daj prekontrolovat vstreky..a samodiagnostika je sice fajn vec, ale vyblikanim sa mnohokrat nedozvies nic..alebo nieco, co nie je pravda..netvrdim, ze sa obcas nepodari, ale diagnostika je predsa len lepsi napad..mas jeep, tak proste sa zmier s tym, ze to neurobi hocikto doma v garazi..
lubik79
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 05.03.2009 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubik79 »

Ved prave Jeep tieto auta su velmi haklive na bateriu. Scorpi mas Jeep?????? Chod na stranku www.jeep club.net na pravo hore bude vyhladavac tem napis tam bateria a v druhej kolonke najdi DISKUSIE a budes vidiet co dokaze bateria v Jeep aute ked je slaba aj ked dobre startuje. samodiagnostika pomoze sice neukaze presnu chybu ale aspon budes vediet naco sa mas zamerat lebo vsetko co ma cidlo a snimace dava signal do RJ. Motor prevodovka vyfukove potrubie atd. 3 krat po sebe rychlo otoc klucom tak aby sa rozsvietili kontrolky a zhasli potom sa zacnu ukazovat kody chyb tam kde ukazuje najazdene kilometre ked to skonci vypise DONE zober si papier a pero ak tych kodov bude viac.Zavolaj do jeep servisu a tam ti povedia co kody znamenaju. Ale to je len pre tvoje info podla tych kodov budu vediet naco sa zamerat pri OBD diagnostike.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných