Jednoduché auto do 7000-8000 eur

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

Jednoduché auto do 7000-8000 eur

Príspevok od používateľa andy62 »

Zdravím páni, možno sa už tu podobná téma riešila. Ale táto bude v mnohom pomerne špecifická. Riešim do 0,5 až 1 roka dilemu výberu auta, momentálne VW Polo 5.gen 1,2 HTP 51kw CGPA 5.st manuál (2009 141 tisíc km. Požiadavky sú:

- prioritne nižšia stredná trieda, nebránim sa ani segmentu B tj malým autám ale nižšia stredná viac vyhovuje

- čo najjednoduchšia technika: motor, pohon + prevod: ideál LEN benzín atmosféra s nepriamym vstrekom paliva, rozvody samozrejme remeň žiadna reťaz (nevidím jediné pozitívum na nej) Kým funguje OK, dovtedy každá dobrá, ja ju nepotrebujem...

-nie plyn

-ročník vyššie od 2014-2015, nájazd do 70-90 tisíc km

-samozrejme manuál. prevodovka

- predný pohon, nie 4x4

- čo sa týka výbavy veci čo sú treba (rádio, USB vstup, klíma manuálna, ručná manuálna (elektrickú nech si strčia kade lahšie... ) okná v elektrike, centrál a pár drobností... , netreba mi kamery, senzory,asistentov a sedačky v 47 smeroch a (pre mňa nezmysly) bez ktorých sa človek zaobíde...

- výkonovo od 60-90kw, nič viac mi neni treba


Som mladý zarabajúci človek 26 ročný, nepotrebujem stovky kw a drahoty. Čo nechcem z princípu: Mazda a Toyota ( U mazdy najmä hrdza,a u Toyoty pochybujem dosť aj o pevnosti karosérie a plechariny ako takej, bál by som sa každých krúp a ľadovca... a búračiek pri týchto 2 značkách. Čo tiež nie Dacia.. a Francúzi. Jeden v rodine bol a zrovna nadšenie to nebolo. Ani užívanie dlho bez servisu.

Auto bude absolvovať trasy v zložení: 60% mesto 20% mimo a 20% diaľnica. Ročný nájazd približne 8-15 tisíc. Viem že požiadavky sú ozaj náročné, ale hľadá sa jedno z posledných áut čo majú techniku primitívnu, kedže tá je pre mňa oveľa doležitejšia ako výbava. Niesom naivný a viem že dnes sa všetko robí na kvantitu a nie kvalitu. Rozpočet je 7000-8000 eur. Ďakujem za odpovede, prosím reálne rady nie odpovede odveci. Vďaka :) :)
Naposledy upravil/-a andy62 v 19.03.2021 14:37, upravené celkom 2 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Celým týmto elaborátom si si sám odpovedal - Dacia z toho ročníka, len km asi budú viac.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy62 »

Dacia nie ani Francúzi :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

benzinova Toyota, napriek tomu ze si povedal ten nezmysel o plechoch a pevnosti karoserie, neviem odkial to mas.

hjundaj i40, kludne kombik, ten ale bude problem zohnat v benzine (a mozno aj v rozpocte)

kija cííd ("predám KIA ceed SW, kombi 1.4 benzín 74KW, 126000km, pri 120000 bol vykonany servis, 6800,-eur" a druha za 6800,-eur ze " Kia ceed 1.4 benzín 74kw r.v 2014 malo jazdene 62 000km")



"Volkswagen Jetta 2.0 Benzín 07/2014, 113 000 km, Palivo: Benzín, 85kW za 6900,-eur" coze ?! Tento motor sa este robil 2014 ???



"RENAULT FLUENCE 1.6, R.V.: 5/2014, 1598CM3, 81KW (110PS), 69000 KM, 5690,-eur"


opel zafira 1.8i


nissan evalia 1.6i :) no schvalne kto z vas vie ako ten stroj vyzera ??


macubuši asx 1.6i



vsetky, ale fakt ze vsetky toyoty - kazda ktora ti nebude mala alebo skareda, kazdu jednu si mozes kupit (pardon, nie, 1.2T je turbomotor 1.2, nie su okolo toho cirkusy lebo je to Tojota ale pisal si poziadavku nepramovstrek neturbo)


pozeraj aj auta co dnes stoja 9000,- eur, pretoze o rok uz budu za 8000. Najazd a to cislo co si uviedol je irelevantny, kludne si kup nieco co ma 106.000km.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy62 »

Pokiaľ viem kórejce sú reťaz Kia aj Hýundai, a to práve nehľadám. A nechcem.

Strednú triedu NIE, písal som prioritne nižšiu strednú. Inak dík za odpoved rýchlu.
andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy62 »

Podstatnú vec som zabudol, takže pardon, primárne hatchback, 5 dverový, sedan skôr nie, kombík tiež nie príliš veľké :-)

Odpadá ASX, i40, Jetta, Zafira, Fluence, Evalia
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nerieš cocotiny a zober si Aurisa/Corollu, či to má reťaz alebo remen ti môže byť u prdele, kedže sa tá reťaz nemení 3x za 100tkm

Akurát pouberaj s tých nezmyselných požiadaviek ako ročník či km

Alebo potom Fiat Bravo/Grande Punto s 1.4i, neviem u ktorých sa srali tie prevodovky M32, dalej Suzuki SX4

Vieš lebo nechceš Daciu, ale chceš zázrak za tvoj rozpočet a asi je trochu rozdiel, či auto stálo nové 15000€ alebo 10000€
No asi nemôžu mať rovnakú cenu po 5 rokoch

Akože inak neviem na čo sa nasilu ženieš za čo najmladším autom. Ak je to preto že to súčasné sa serie (tvoj predpoklad je asi že je staré), tak ja ti poviem preto že si si kúpil cocotinu a na základe terajších požiadaviek si to chceš zopakovať ešte jeden krát
Kludne by som si vedel vybrať aj auto za 2-3000€ niečo by som obetoval na servis a viem že by som nemal problém.
Čím novšie, tým horšie
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Lancer 1.6 mivec 86kw ,robili aj hatchback aj sedan ,jeden z naspolahlivejsich motorov poslednej doby retaz vydrží min.400000 ,spotreba cca 6l
andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy62 »

No vidím že sa tu toho popísalo. V nižšej strednej ešte ma napadol Ford Focus s 1,6 Duratec a aj nad tým Lancerom budem uvažovať.

Len pre info Ivko1, netrep ked nevieš čo ako. Na tvoje prekvapenie, ten HTP strašný máme v rodine od 2016, okolo 40 tisíc sa zatiaľ spravilo na ňom a mimo (oleja filtrov, sviečok) a +- 1 litra oleja na 15 tisíc nepýta nič, olej v ňom sa mení po 7000km. Ale musel si si rýpnuť.... :zg282:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Andy sice sa ti to nepáči, ale Ivko má pravdu, existujú aj otázky na ktoré niet odpovede.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To je čo 40000km?

Aby si rozumel tak ja som si kupoval auto s niektorými požiadavkami ako chceš ty...

Chcel som primitívnu techniku, atmosferický motor, ventily nastavujem pomocou stavitelnej skrutky, mám obyčajnú lankovú ručnú, nemám xenony, nemám stabilizačný systém...
Ja to auto mám už cez 10 rokov a natočil som cez 190tkm (auto má takmer 280tkm) a mám aj automat, aj 4x4 a žiadne prevratné investície sa nekonali

Ja len k tým tvojím požiadavkám:
To nechcem, hento nechcem, nechcem kombi, nechcem sedan, nechcem turbo, nechcem staré, nechcem vela km

K tej pevnosti karoserie - no kúp si malú krabičku a onanuj nad pevnosťou karoserie, kde nemáš okolo seba milimeter deformačnej zony navyše.

Vieš tie požiadavky o ktorých si napísal že sú náročne sú presne že sa dotalčíš ku kúpe šerbla
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Auris aj Korolla su oproti sucasnemu Wolcgaggen Polo nieze skor dopredu, ale iny vesmir. Vsetko. Kvalita vypracovania, kvalita techniky atd.

Samozrejme nema vyznam onanovat nad tym ze auticko mi vydrzalo az neuveritelnych 140.000km. O nulu viac a dojdi kuknut co jazdi a co sa uz rozpadlo sestkrat : fakt ti garantujem ze HTP v tom tabore jazdiacich prakticky nebude, zato Aurisy tam budu vsetky okrem tych co havarovali. Ak by som to teda mohol takto strucne zhrnut... a ak by si NAHODOU CHCEL ROZUMIET tomu zhrnutiu.

Kriteriom na hodnotenie kvality auta a vynikajuceho systemoveho designu nie je ci najazdi 40.000km od novoty. Mas take uzivatelske poziadavky ktore sa zurivo pretinaju volakde v zvlastnom bode - je vidno, ze si servisaka nerobil. Mas akurat nacitane nejake veci na internete a vyberas podla nic, to je v poriadku a je to rozhodne dobre. Ale zase nebud prilis zasadovy. Ja som tiez desat rokov kupoval byt, nesmie byt na prvom poschodi, nesmie byt na poslednom, nesmie toto nesmie hento TRIDSAT kriterii, vysledkom je ze som kupil byt na poslednom poschodi, som po dvoch rokoch vlastnictva uplne v pohode, akurat ten byt bol o 80.000 eur drahsi nez pred 10 rokmi.

Zabudni na blbe, uplne blbe reci o tuhosti karoserie Tojot. To su hrube nezmysly na urovni casopisu "Kon a Vesmir", pripadne "Guma a Nanočastice".
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

https://youtu.be/NtrY-qRp5ho

Toto auto som kupoval nové za chichotavých 9500e nové zo salónu roku 2016. Základná výbava smiešnych 9 airbagov.
Plechy to má ako papir a vidno na tom každý ťukes ale je mi to jedno ale pevné je... V servise som bol naposledy pri 40 tisíc.
Teraz mám 90 a mením si len olej piaty krát.

Remeň by som nechcel v tejto dobe výroby keď aj novo založený ti prdne po pár tisícoch, lebo nejaký turecký nastavovač doebe každý druhú sortu lebo mu to je šumák..

Za tú dobu som sa pekne povozil, už ani nové gumy sa mi nechce na to kupovať, lebo už rozmýšlam, že ho dám za 6000 preč.
Za 5 rokov som došetril dajme tomu peťku a pôjdem do salónu po nový model.
Načo mám riešiť po niekom 3x oprdené sedačky
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Za tu cenu mazda 3 ročník 2012 s 1.6 motorom fordackym a 77kw alebo 2013-2014 s 2.0 benzínom s 88kw mazdackym motorom... bud navýšiť cenu alebo ubrať požiadavky jednoduché...
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

preco tipo zlyhava v predajnosti? 1.4 atmo motor overeny rokmi (alebo t-jet turbo varianta ktora je zrava), design je vytykany ze je archaicky, ale inak to je spolahlive auto, ci ci ci ?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných