Jazdený hybrid

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laci07
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.12.2021 15:27
Zdieľať na Facebook

Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa laci07 »

Ahojte, idem sa opýtať tých skúsenejších, ako je to s kúpou jazdeného hybridu, oplatí sa? Resp koľko je pri kúpe ideálny max najazdených km pre jazdený hybrid? V jednom článku som čítal, že pri jazdenom hybride je lepšie viac najazdených km, lebo baterka je v pohybe, ale nevyznám sa, koľko je ideál, taktiež som videl inzerát, kde mal hybrid najazdených 180k km/r. 2012. Vďaka všetkým za odpovede/rady.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa jergusko »

Hybrid? Prečo?? :d :D
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa martincichy »

Zoberies hybridnu toyotu do autorizovaneho servisu a tam Ti za par eur urobia test, z ktoreho sa dozvies v akej kondicii je baterka. A kilometre mas vyriesene.

Zameraj sa na klasicku kontrolu auta. Vypytaj si protokol z poslednej emisnej a pozri si hodnoty. Ak su na limite, auto nebrat, alebo zjednat cenu o cenu GO motora (vedia zrat olej).
Doki176
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31.08.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa Doki176 »

jergusko napísal: 23.12.2021 04:26 Hybrid? Prečo?? :d :D
A prečo nie, mne napríklad priniesol akceptovateľnú spotrebu v meste,jazdný komfort,a veľmi dobrú dynamiku jazdy bez nutnosti kúpiť moderný diesel
/hovorím o Lexus RX450h/
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie je jazda v meste a požiadavka na dobrú dynamiku trocha protichodná - ano hybrid dokáže splňať aj takéto požiadavky, ale za aké vstupné náklady a s akým rizikom porúch do budúcnosti. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Doki176
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31.08.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa Doki176 »

oco13 napísal: 23.12.2021 10:53 Nie je jazda v meste a požiadavka na dobrú dynamiku trocha protichodná - ano hybrid dokáže splňať aj takéto požiadavky, ale za aké vstupné náklady a s akým rizikom porúch do budúcnosti. :4012:

Gratulujem Vám teraz ste pochopili a vysvetlili zmysel hybridu :o
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja mám pocit, že zmyslom hybridu malo byť odlahčenie velkých miest od smogu. Dokonca mám aj známu , ktorá vyslovene takto používa hybrid. Novodobé deti kvetov. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa achada »

A? Splna tento ucel? Splna! A k tomu pridava dynamiku porovnatelnu s dieslom. Comu na tom nerozumies?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja nevravím že nerozumiem, ale vravím že cielom konštrukterov bola ekologia a nie upokojenie pretekarskych chúťok konzumentov. :4090:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa achada »

S hybridom sa nepreteka. Rovnako ako so sadzometom.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa pepo64 »

oco13 napísal: 23.12.2021 10:53 a s akým rizikom porúch do budúcnosti. :4012:
No taký Prius sa vyrába už cca 25 rokov, a dokonca sa ukazuje že je spoľahlivejší ako autá s čisto spaľovacími motormi.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa oco13 »

Fakt ??? aký je percentualny podiel Priusov na Slovensku oproti Okte 1??? To že Prius je najspolahlivejší celoeuropsky je sice pravda, ale každú štatistiku treba vydeliť koeficientom slovenských dielní. Darmo kúpiš najspolahlivejšie auto ak v tvojom regione ho ani nepustia na dielňu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa achada »

Tu jednu prehliadku za rok za 20 € na predlzenie zaruky na baterku ti urobia v autorizaku. A olej sa v tom vymiena ako v kazdom inom aute.
jacobj
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19.04.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa jacobj »

Ja by som sa minimálne tých od Toyoty nebál. Majú predpísanú každoročnú kontrolu hybrid ústrojenstva, takže to si vieš overiť (pokiaľ to teda nie je nejaký shady dovoz), príp. ako už niekto písal, zbehnúť do Toyota servisu a nechať si to pred kúpou skontrolovať tam. Mechanicky sú tie autá mimoriadne odolné pretože je to jednoduchá a robustná technika s minimom periférií. Dokonca tam nie je ani klasická trecia spojka...Po svete jazdí veľa taxikárskych Priusov ktoré majú cez 500tis. km, niekde som čítal aj o kusoch s miliónom. Prikladám aj video, kde pánko rozoberá motor Priusa práve so skoro polmiliónom najazdených km. Neviem ako dobre vieš po anglicky, ale ak veľmi nie, tak motor je v dobrej kondícii až na fakt, že majiteľ/majitelia zrejme naťahovali interval olejového servisu, alebo používali lacný olej čoho dôkazom bol bordel na spodu olejovej vane a sitka + úsady karbónu na piestoch vinou zapečených stieracích krúžkov.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený hybrid

Príspevok od používateľa miso.eu »

V rodine mame 2 hybridy, oba maju cez 10r a oba mame dlhsie ako 5 rokov. Jazdia, az na par dni v roku, denne. O vyhodach a nevyhodach hybridov je popisanych tolko clankov a prispevkov na diskusnych forach, ze si v tom kazdy bude vediet najst odpoved na to, ci do toho pojde, alebo nepojde. Ja osobne vnimam ako najhlavnejsie

Nevyhody:
- draha (pripadna) vymena baterie [1. Prius gen II rv 01/2006, bateria povodna, skutocne, 2. Prius gen III rv 10/2009, bateria povodna]. Na internete najdes, ze sa daju vymenit aj jednotlive clanky, ktore vies najst za 50-80eur, ale to je iba docasna oprava, kedze je to ako so ziarovkami, kde najprv praskne jedna a po tyzdni druha. Tu to sice nie je po tyzdni, ale do roka ocakavaj dalsiu vymenu dalsieho clanku. Nova bateria cca 2500eur, zalezi od modelu auta.
- porucha na hybridnom systeme = navsteva autorizovaneho servisu. Na Jozka z dielne zabudni, na Slovensku sa diagnostika = vycitanie/zmazanie vad z pamate, tu su potrebne nie len znalosti diagnostiky, ale dotycny musi byt aj dobry elektrikar. V skratke, naozaj iba autorizak, kde s tym uz zacinaju mat skusenosti. Zacinaju.
- cena pri naslednom predaji. Hybrid starsi ako 10 rokov predas iba pod cenu. Toyota pri pravidelnom teste hybridneho systemu (30e/rok) dava zaruku na bateriu a hybridny system, ale iba do 10r veku vozidla. Aj preto si tie mladsie rocniky drzia cenu a starsie sa tu inzeruju aj pol roka bez kupca
- nenapisal si, aku znacku planujes kupit, ale mne osobne vadi zvukovy prejav hybridov od Toyoty (CVT prevodovka) pri akceleracii a vyssich rychlostiach to toci vysoke otacky a hluk v kabine je znacny -> neplati pre Lexus

Vyhody:
+ spotreba, ktora je priazniva aj na dialnici pri dodrzani rychlostnych limitov
+ spolahlivost, autorizovany servis s vysokou pravdepodobnostou potrebovat nebudes, brzdy, napravy, oleje atd su rovnake ako na kazde ine auto, takze ti to bude vediet vymenit aj Jozko z dielne

O tyzden bude mat bateria v mojom Priuse gen II presne 16 rokov, posledne 3 roky cakam na cerveny trojuholnik a rozsvietenu palubovku, zatial ale stale nic, tak snad uz konecne buduci rok. :) Na vymenu sa celkom tesim, na Priusoch je super, ze jednotlive bateriove clanky su medzi generaciami zamenitelne v smere Gen4 -> Gen3 -> Gen2. Dokonca do svojej Gen2 viem dat clanky z Gen4, na allegre boli nedavno za 600eur z cerstvo buraneho Priusu s najazdenymi 5000km aj s dopravou na SVK. Za 2000eur sa mi to auto uz neoplati predavat, tak si ho necham, kym nas STK nerozdeli.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných