Jazdeny automobil do 10.000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
osamataliban
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.02.2017 18:56
Zdieľať na Facebook

Jazdeny automobil do 10.000€

Príspevok od používateľa osamataliban »

Chcem si kupit jadene vozidlo do 10 tisic.
Poziadavky:
Palivo benzin, ale aj diesel, moze byt, ak bude zaujimavy.
Velkost hatchback (ceed,golf,focus,atd)
Budem vozit seba +3-4 ludi, rodinu, kolegov, stale nalozeny. Najazd do 20tis km rocne. +-.

Preferujem vychod.

A mam nejake otazky:
Co ked kupim stocenku?Opravim,doplatim,jazdim?Nemam ziadneho diagnostika po ruke.
Ktore modely su take"skryte poklady" na ktore sa mi oplati striehnut?
Preco kazdy v bazaroch staca km?Nevadil by mi golf s 340tisic km, za primeranu sumu.

Poradte mi pls.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Citujem: Budem voziť seba + 3-4 ludí...

Autá typu Ceed, Golf Focus sú pre 5 ludí za trest. Z práce sme jazdili na pobočku do BA niekolko týždnov denne 100+100km na Passate a ver že sme boli velmi vdačný ked sme mohli isť len 4 a nie tlačiť sa v 5-tich

Rozpočet máš slušný, poobzeral by som sa určite po nejakom MPV, kde býva vždy viac miesta.
osamataliban
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.02.2017 18:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa osamataliban »

OK dobre. MPV pozriem tiez.A co nieco taketo?

https://www.autobazar.eu/ford-focus-16- ... 07254.html

Ta servisna knizka je blbost - nasiel som jeden podobny inz. nemecke talianske servisy.myslite ze je to blbost?auta by mali byt ok,boliet to bude akurat amoju penazenku,ci?

paci sa mi focus,viete mi odporucit jazdenku,ktora ma benzin,ecoboost,1.0 ten slabsi a je na vychode?asi pochybujem ale opytam sa.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

osamataliban napísal:paci sa mi focus,viete mi odporucit jazdenku,ktora ma benzin,ecoboost,1.0 ten slabsi a je na vychode?asi pochybujem ale opytam sa.
Ked taký Focus pôjdeš pozerať tak si na skúšobnú jazdu zober ešte dalších troch ludí aby ste v tom sedeli aspon 4 a budeš vidieť akú to bude mať dynamiku, pri plnom obsadení to bude mať dynamiku ako Felicia 1.3i obsadená iba vodičom.

Prečo pozeráš po takom motore? Predpokladám že spotreba...
Tot tu bola podobná téma, kde som dotyčnému odporučil aby si kludne kúpil starší C-MAX 2.0i flexifuel = s LPG, má to 107kW a jazdíš za menej ako s 1.0EcoBoost ktorému by si plnom obsadení akurát dobre dupal na krk

Ked budeš jazdiť prevažne v 4-5 osobách tak o slabom (najslabšom) motore či benzín, či diesel ani neuvažuj, inak potrestáš iba sám seba na pekne dlhú dobu.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ako sa hovorí - objem ničím nenahradíš a dvojnásobne to platí pre túto dobu aj čo sa týka spoľahlivosti. Ivko Ti dobre poradil, vybral by som sa podobnou cestou ;-)
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

mercedes R, styl, luxus, pohodlie, vykon
milanza481
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 10.01.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanza481 »

Nechcem zakladať novu temu tak sa spýtam tu.Uvažujem o kupe novšieho auta ako mám a rozhodujem sa medzi suzuki grand vitara 2,0l benzínr.2006-07 a nissan qashkai 2,0l benzín r.2007-2008.Aké su rozdiely v servise, priestore v aute?u vitary sa obávam toho 4x4 ktoré ani moc nevyužijem.Hladám niečo s vyššým posedom.Pekný den
vw polo variant1,6
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných