Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Dep »

Mandarinka28 napísal: 29.01.2022 13:17 Zdravím,

4. Ako je to so servisom áut strednej triedy? Viem, že Volvo má drahý servis, ale čo napríklad ten Hyundai i40?
https://www.youtube.com/watch?v=H0i9Vrhhy2c
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa fastcharge »

mhlavaty napísal: 07.02.2022 10:02 Usmevné naozaj,ale hlavne veľmi poučné.K videu nejdem pridávať veľa komentáru,nenadchol ma,venuje sa +- vizuálu a pocitom,to je teda to,čo má väčšina vnímavých ľudí.Čo ma sklamalo je vyslovene málo konkrétnych technických informácií o momentálnom stave.O diagnostiku sa iba obtrel.To vidím ako veľkú slabinu,pretože na konci dňa (myslené o 5 rokov) auto skončí nejakým vysvedčením a o známke nebudú rozhodovať dojmy ale konkrétne veci technického rázu,suma za servis,jeho dostupnosť,dni bez auta a náklady ktoré auto z rodinného rozpočtu za ten čas odčerpalo.Určite nie krabanec na kufri. Čo beriem do úvahy že je posudzované auto pri myslím +- 100 tis km kde môže do sýta takpovediac trepať,lebo kým to auto príde k prvým km kde už sa začnú diať aj nepríjemnejšie veci,bude on dávno zabudnutý.Iné je hodnotiť deň ráno a iné podvečer. V bode technického posúdenia sa môj názor diametrálne rozchádza z videom.Treba si predstaviť že bude prizvaný k autu z 270 tis km a gazdu čakajú už v blízkej budúcnosti alebo závažné nedostatky pred ktorými ho musíte varovať,alebo ešte slušne rokov spokojnosti.Ktoré bude platiť by sa ale z takého videa nedozvedel.
Čo je druhý link na čítanie,veľmi ho doporučujem pozorne čítať.Skutočnosť je ešte značne horšia.Občas mám nutkanie tento svet ukázať aj z fotodokumentáciou ktorej mám doslova metráky kedže sa robila dlhé roky tá najťažšia klampierina akú je človek schopný si predstaviť.Nemá zmysel,prínos toho vidím ako nulový,ľudia sa riadia úplne inými pohnutkami a v dnešnom nechutnom slovenskom priestore by bolo iba ďalšie zasmradenie života ľudí.Úplne stačí čo sa dočítajú tam.Rozumnému otvorí oči,hlupákovi niet šance nijakovsky meniť jeho soft.
A o tom to je
Ta prehliadka nebude kompletna. Osobne neviem ako prebieha ta konkretna jeho, moja bola cca 1 a pol hodiny.

Co si matne spominam, fungovalo to nejak takto. Hodis chlapikovi inzerat, on to obvola, vypyta si veci, zacne studovat historiu. Pokial ju auto nema, zvycajne od toho dava ruky prec, resp Ti odkaze, ze ju nedoporucuje. Ak vyzera byt auto naoko v poriadku, vybavi obhliadku a ides tam s nim.

U mna to zacalo obhliadkou karoserie, stav pneumatik, brzd, nejaka hrdza, interier. Potom jazda kde sa najskor previezol on a skusil veci ako klima, vyhrievanie sedaciek a rozne elektricke serepeticky ktore v aute mas. Nasledne som siel za volant ja, on to pichol na diagnostiku a spravili sme par km kde vycital nejake data. (zabudol som este nejake svietenie baterkou v motore). Co oproti Hornakovi nerobil je, ze nedaval auto na zdvihak.

Ono z tvojho pohladu to je mozno nieco co si zvladne urobit kazdy a uprimne, tiez si myslim ze by som dnes na aute videl viac veci nez pol roka dozadu (nie som mechanik), ale pre cloveka co s tym fakt nema ziadnu skusenost ...

Tusim to bolo tu ked niekto spominal baba ktorej predal Mini a na mu o 10 minut volala ci ma tankovat naftu, alebo benzin ... :-D

Inak toto by Ti asi zvladol spravit aj bezny servis, akurat si osobne myslim, ze ta ochota je podstatne nizsia a proste to len nejako pozru, vezmu 20-30e a vybavene. Plus teda udajne ta kvalifikacia mechanikov v autorizovanych servisoch je dnes vraj zalostna.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa fastcharge »

Dep napísal: 07.02.2022 10:25 @mhlavaty, Matej Hornak nezverejnuje kompletnu prehliadku auta vo videu, podobne ako dovozca David Kubrt. Inak by tie videa nikto ani nedopozeral :) Ti typci uz maju tolko kupovanych aut za sebou, ze castokrat im staci len malo a maju vytvoreny obraz o stave auta a obraz o byvalom majitelovi, kto to jazdil ako to servisoval a podobne.

K tej Mazde 6 Wagon, tak velmi ako sa mi pacila pred rokmi a lakala ma predstava jednoducheho benzinu, teraz by som si ju nekupil. Podla mojho nazoru, nezostarla najlepsie - hlavne vidiet tu slabinu tenkych plechov, tenka vrstva laku, materialy v interieri maju najlepsie za sebou atd. Ale to je asi osud uz vsetkych modernych aut.
Hrdza ano ... je to trochu problem, ale tie interieri ... dnes sa fakt setri vsade. Pri tej benzinovej Mazde je aspon sanca, ze to nebude mat naliatane stovky tisic, co sa na interieri podpise. Ak to teda nie je Audi :P
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dobré zhrnutie...pokud od tohletoho auta nic nečekáte,nesklame vás a budete spokojni. Pri kúpe nového v rodine sme ho mali v hladáčiku ale definiticne bolo odmietnuté hlavne za zadné sedadlá.Sám predajca uznal že voči vedľa stojacej i30 sú katastrofa.Infotaiment a navigáciu to hneď tam poslal meter pod latrínu do hustého.
Reagujem na videjko od dep.vidím že medzitým pribudli príspevky tak nech je jasné čo k čomu.Teda týka sa i40
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa oco13 »

Nič nečakať - je u dvoch ludí dosť rozdielny pojem. lol
Mne by stačila aj taká Pobeda alebo Warszava - Milan vie :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi ano,najlepšie tá moja NZ 06-06
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa fastcharge »

Ja som inak i40 tiez zvazoval, ale na fore Hyundajakov mi majitelia prehnane nadseni neprisli. Strasne ma lakala vybava vzhladom k cene, ale bolo tam viac veci ktore sa kazili a servis vraj uplne lacny nie je. Plus teda najkultivovanejsie auto to udajne tiez nie je, ale mne sa naopak designovo dost pacilo.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa autolaik »

Ale doba postupila ,oco jazdi na lagune,mhlavaty ma voyager a ak by ste mali pobedu alebo varšavu v garazi tak by bola opatrovana ako oko v hlave a nie na denne pouzivanie.
Mandarinka28
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.12.2021 22:52
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Mandarinka28 »

Dakujem za vsetky nove tipy, ktore tu pribudli. Nakoniec som sa uz rozhodla a kupila auto - Astru 1.6 ecotec z 2015 s najazdom 120 tis. Vela som nad tym este rozmyslala, zvazovala som aj dalsie aspekty a aj z financneho hladiska a hladiska dalsich investicii mi prislo lepsie, ako aj tu odznelo, mat novsie auto s mensim najazdom. Ale raz neskor mozno bude aj to Volvo. Na Opel som videla dost vela hejtu, ale aj mnohe pozitivne nazory, vela som si o nom precitala, auto som si dala skontrolovat nakoniec autoporadcom a osobne mam z toho dobry pocit. Takze asi tak. Este raz dakujem vsetkym za pomoc.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných