Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mandarinka28
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.12.2021 22:52
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Mandarinka28 »

Kocik som myslela, ze by sa dal na strechu, nejake miesto na veci bude aj v ramci auta pocitam. Ci tie stresne nosice sa nedaju dat na uplne kazde auto?
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa achada »

Coby sa nedali, ale ver tomu, ze to manzela prestane velmi rychlo bavit. O tom, ze niekedy by si musela ist bez neho a teperit ho tam sama ani nehovorim. Na toto si treba kupit ine auto a nie kombi nizsej strednej!
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa lorak777 »

ked tam chces dat klietku so psom , alebo inym zverom a kocik, tak auto co ma mhlavaty...vykladat niekolkokrat tyzdenne tieto veci na strechu do truhly, albo iny nosic, to prestane bavit vemi rychlo...to kupovanie s poradcom ako pise vyssie, je velmi tazke, predrazuje to, ludia nemaju na behanie za autom cas a pritom vyvalia tolko penazi casto za hajtru, komunikacia s majitelom, alebo bazaristom po desiatej otazke omrzi a pod....poznam to, to ide len tazko....to o crome sa mi pacilo, tato nova croma je naozaj fajn auto a nedocenene.. ja som uzil este stare cromy, ale tie uz vsetky zhnili, lebo tam isla zvaracka od rana do noci a denno denne, tak hrdzaveli....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa oco13 »

Rečnícka otázka - nie pre zadávatelku
Obrázok
Kolko psov, kočíkov, bicyklov odveziem v tomto. Nápoveda - včera ten chudák priniesol trištvrte kubíka dreva teda 1150kg. :40bd: :40bd:
A aké mám TCO ?? :3dcline:
A rečnícke oznámenie - nie pre zadávatelku - jeho cena aj s výmenou komplet brzd a predných tlmičov nebola ani zďaleka 900 (nie 9000) eur :40bd: :40bd: :4090:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa -michal- »

Rozmery kufra Cromy závisia okrem iného aj od toho, či je súčasťou výbavy auta aj príplatkový mechanizmus dvojitého dna (využíva sa na "zarovnanie" ložnej plochy so sklopenými sedačkami pri prenášaní dlhších predmetov), ktorý čiastočne zasahuje do základného batožinového priestoru, a to hlavne v pozdĺžnom smere (je upevnený na priečnej "traverze", ktorá trochu zužuje miesto medzi sedačkami a nakladacou hranou). Dvojité dno sa dá v prípade potreby vymontovať von, to som však ešte neskúšal, preto radšej odkazujem na rozmery uvedené v dobovej recenzii na Fiat Croma, ktorý bol testovaný bez dvojitého dna: batožinový priestor meria na dĺžku aj na šírku medzi podbehmi viac ako meter (111 cm dĺžka pri podlahe a 106 cm priečne v najužšom mieste). Výška medzi podlahou a roletkou (tá sa dá zasunúť alebo vyložiť von) je 59 cm, takže ak je klietka vysoká približne 69 cm, určite by nesiahala vyššie ako po horný okraj hlavových opierok zadných sedadiel (v zasunutej polohe). V rohoch podlahy kufra sa nachádzajú aj štyri pútacie oká, ktoré slúžia na ukotvenie nákladu, čiže s upevnením klietky by tiež nemal byť problém.

Podľa "papierových" parametrov by teda miesto na klietku malo byť dostatočné, aj keď ešte treba zohľadniť tvarovanie klietky - keďže však predpokladám, že nebude mať tvar kvádra, ale zrezaného ihlanu (s lichobežníkovým prierezom), vidím to pomerne optimisticky. Ak budete mať niekedy cestu z BA okolo TT, môžete si prísť vyskúšať, či by sa Vám klietka zmestila aj do variantu s dvojitým dnom, kontakt sa potom dá poslať cez súkromnú správu. Je však samozrejme pravda, že takáto veľká klietka vo vozidlách typu kombi vyplní prakticky celý batožinový priestor, takže je potrebné zvážiť, či sa oplatí prijať toto obmedzenie, alebo si kúpiť ešte niečo väčšie.
Mandarinka28
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.12.2021 22:52
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Mandarinka28 »

-michal- napísal: 01.02.2022 11:09
Podľa "papierových" parametrov by teda miesto na klietku malo byť dostatočné, aj keď ešte treba zohľadniť tvarovanie klietky - keďže však predpokladám, že nebude mať tvar kvádra, ale zrezaného ihlanu (s lichobežníkovým prierezom), vidím to pomerne optimisticky. Ak budete mať niekedy cestu z BA okolo TT, môžete si prísť vyskúšať, či by sa Vám klietka zmestila aj do variantu s dvojitým dnom, kontakt sa potom dá poslať cez súkromnú správu.
Velka vdaka za ochotu a pomoc, vazim si to. Klietku zatial nevlastnim, pozerala som si ju len v ponuke na internete, zatial jazdime len manzel, ja a psi priputani na zadnych sedadlach. Ale ked to bude aktualne, budem mat v pamati Vasu ponuku, naozaj dakujem. A ano, mala by byt zrezana, takze tiez verim, ze by to slo.

Inak, ja to nevidim az tak pesimisticky, pretoze v realite nebudem vozit niekam psov viackrat do tyzdna, skor tak raz dvakrat za mesiac na nejaky vylet, takze kym nebudu oni v aute, tak bud tu klietku mozeme vybrat, ale kedze ratam, ze bude dost tazka, tak proste ostane prazdna v kufri a mozeme dat batozinu aj do nej. A tych niekolko razov, kedy budeme plne nalozeni, to uz nejako vymyslime.

A co sa tyka toho poradcu, zvazovala som ho preto, lebo sa mi pozdavali referencie z viacerych zdrojov, kedze sami sa do toho nevyzname a ani nepozname niekoho, komu by sme s podrobnou kontrolou mohli doverovat. Oslovilo ma hlavne to, ze to vyzera, ze dost dokladne kontroluju, ci nie je havarovane, pretoze to povazujem pri jazdenych autach za celkom riziko. Ale opat, ak mate nejaky napad, ako si moze uplny laik dobre overit auto, budem rada.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa oco13 »

Mimo tému - môžem sa opýtať akých psov máte? Ja mám teraz jazvečíka a ten zvykne ležať za šoferovou sedačkou, ked sme mali velkého weimarského stavača tak ten sedel normalne v kufri kombika a kukal dozadu. :4012: Ked sú dvaja tak vymýšlajú?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mandarinka28
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.12.2021 22:52
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Mandarinka28 »

Mame 30 kg krizenca labradora a 14 kg krizenca vsetkeho mozneho :) Nejak extra nevymyslaju, tu kliektu chcem preto, lebo by som rada dbala aj na ich bezpecnost, nechcem ich nechat navolno, co koniec koncov zvysuje riziko aj pre ostatnych pasazierov.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa martincichy »

Ked sa riesia psy, kocik, najlepsie je kupit auto, ktore poskytne komfort. V zime je celne sklo celkom spinave... aj kocik na streche bude spinavy.

Pozri normalne rodinne auto, voyager, ktoreho tu prezentuju je vyborna volba.
Mandarinka28
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.12.2021 22:52
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Mandarinka28 »

Dakujem za tip. Pouvazujeme aj nad nim, ale ako som si ho teraz pozrela, tak mi pride mozno az prilis velke pre nase potreby - kedze naozaj vsetci budeme v tom aute natrepani len obcas, momentalne to vidim tak, ze rozumnejsie vyuzite bude nieco o nieco mensie. Ale este to nemame uzavrete, takze som rada za kazdy napad.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Acon »

Prečítal som len názov temy...
V70
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa fastcharge »

Mandarinka28 napísal: 31.01.2022 22:03
fastcharge napísal: 31.01.2022 06:31
Osobne by som tu asi zvazil Mazdu 6 s 2.0i. Neviem, ci je to najbezpecnejsie auto v ramci svojej triedy, ale vyznamne asi ani nebude zaostavat a mozno by Ti po kupe ostala este aj nejaka rezerva.

Pripadne mozno aj nieco taketo, ak by to malo byt novsie (su aj v kombi): https://www.autobazar.eu/renault-megane ... 00466.html
S tym 1.6i motorom to bude asi dost lenive, ale zaroven by to mohlo nieco vydrzat. Pripadne starsia generacia bude asi lacnejsia, ale vacsinou su to male benziny, alebo naftaky.

Ono totiz neviem ci si uz komunikovala s tym auto poradcom, ale pravdepodobne tiez nebudu uplne nadseni z prilis stareho, alebo prilis vylietaneho auta, pretoze tie prehliadky hraju dost na istotu. Problem je, ze prehliadka nie je uplne lacna a auta sa dnes predavaju v desivom stave, takze sa Ti kludne moze stat, ze prehliadku absolvujes niekolkokrat a stale budes bez auta.
Dakujem velmi pekne za odpoved a tipy. Pozrela som si obe auta a zaradim ich do vyberu. Este som s autoporadcom nekomunikovala. Ano, videla som cenu tej obhliadky a nie je to lacna srandicka, preto dava zmysel ked tak uz ist s nim pozriet nieco, kde je velka sanca, ze by sme boli uspesni. Kedze sama to posudit neviem, som vdacna za rady tych, co v tom maju jasnejsie. A ked spominate, ze by tam neboli nadseni z prilis stareho auta, tak co uz je prilis stare? Je mi jasne, ze sa to neda asi uplne pausalne povedat, len som chcela mat nejaku predstavu, vdaka.
Aby som to uviedol na pravu mieru. Konkretne v mojom pripade to nebol Autoporadca, ale automakler. Podobna, minimalne v tej dobe trochu lacnejsia sluzba, ale myslim, ze to bolo v zlave do konca roka. A potom je este jedna sluzba v TT, maju aj vlastnu dielu ... dalsie auto by som asi skusil pozriet tam, lebo aj cena bola trochu nizsia.

Konkretne v mojom pripade slo o Golf VI, cize auto cca okolo roku 2010, ale aby som bol presny, ona to bola kombinacia veku a reputacie auta. Chlapik povedal, ze tie kusy tam vacsinou maju niekolko majitelov ktori sa o to vzorne nestaraju (Golfy v TeDeicku maju svoju povest :) ). Oni sa s Tebou samozrejme pojdu pozriet na cokolvek, ale boli dost seriozni na to aby ma upozrnili, ze sa mi nemusi oplatit ist sa pozerat na kazdy nezmysel ktory najdem na internete :)

Mne vtedy tiez na slusny kus odporucili okolo 11 000 (s ohladom na auta o ktore som mal zaujem). Do tych 9k sa udajne da zohnat napriklad celkom pekna Kia Ceed. Dokonca niektore co som videl boli este v zaruke.

Ako som uz myslim pisal, jedna z alternativ je nechat si auto prehliadnut v nejakom servise, kludne v autorizovanom. Cena je tam vyrazne nizsia, ale zaroven s nou aj kvalita tej prehliadky. Ale je to aspon nieco :)

Este drobnost. Ako som pisal, ja som nieco podobne riesil nedavno a dost casu som travil aj citanim recenzii jazdenych aut. Nemam konkretnu stranku, ale tych zdrojov bude viac. Da sa tam dozvediet nejake info o starsich autach, nejake nedostatky po rokoch nevztahujuce sa na konkretny kus, ale skor tak nejak obecne na konkretny model s konkretnym motorom.
V mojom pripade napriklad: https://www.google.com/search?q=Passat+ ... e&ie=UTF-8
Naposledy upravil/-a fastcharge v 07.02.2022 05:44, upravené celkom 1 krát.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa fastcharge »

mhlavaty napísal: 31.01.2022 22:18 Ak môžem...v čom spočíva konkrétne práca poradcu ? Čo získava ten čo si ho zaplatí ? Pýtam sa preto,lebo som to v minulosti robil a výsledok bol nie práve super.Sitom prešiel jeden z desiatich carov.A škoda si maľovať ako sklamaný je nádejný kupec.A logicky či niekto za to zaplatí či nie,nie je to zdrojom uspokojenia,skôr depresívne.Preto sa pýtam.
Tak samozrejme, ziskas nejaku predstavu o aute. Ci uz z technickeho, ale aj pravneho hladiska. Problem je, ze neziskas zaruku. Chalan ktory bol so mnou pozriet jednu A4 mi dokazal vdaka diagnostike, skusobnej jazde a nejakej vizualnej prehliadke povedat, co by ma v pripade kupy cakalo. Sam by som z toho neodhalil nic (nech si vravi kto chce co chce, ta A4 mala cez 300 000km, ale tuhost karoserie, podvozka, stav interieru a celkovo prejav toho auta bol skvely), ale podla diagnostiky uz odchadzal 1 vstrek a dalsie to cakalo, plus EGR uz bolo znacne zanesene. K tomu nejake uniky kvapaliny a podobne.

ale samozrejme, aj ja som bol sklamany ked som to auto nakoniec nezobral :)

Ak by Ta to zaujimalo, tak napriklad tento chalan je velmi popularny v cesku, takze si mozes urobit predstavu: https://www.youtube.com/watch?v=lkmph_zeOE4 :)

Inak velmi zabavne citanie: http://www.autoporadca.sk/magazin/
Su to nejake pribehy z obhliadok a zaver je zhruba taky ako si povedal. Vela tych auta sitom neprejde :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Usmevné naozaj,ale hlavne veľmi poučné.K videu nejdem pridávať veľa komentáru,nenadchol ma,venuje sa +- vizuálu a pocitom,to je teda to,čo má väčšina vnímavých ľudí.Čo ma sklamalo je vyslovene málo konkrétnych technických informácií o momentálnom stave.O diagnostiku sa iba obtrel.To vidím ako veľkú slabinu,pretože na konci dňa (myslené o 5 rokov) auto skončí nejakým vysvedčením a o známke nebudú rozhodovať dojmy ale konkrétne veci technického rázu,suma za servis,jeho dostupnosť,dni bez auta a náklady ktoré auto z rodinného rozpočtu za ten čas odčerpalo.Určite nie krabanec na kufri. Čo beriem do úvahy že je posudzované auto pri myslím +- 100 tis km kde môže do sýta takpovediac trepať,lebo kým to auto príde k prvým km kde už sa začnú diať aj nepríjemnejšie veci,bude on dávno zabudnutý.Iné je hodnotiť deň ráno a iné podvečer. V bode technického posúdenia sa môj názor diametrálne rozchádza z videom.Treba si predstaviť že bude prizvaný k autu z 270 tis km a gazdu čakajú už v blízkej budúcnosti alebo závažné nedostatky pred ktorými ho musíte varovať,alebo ešte slušne rokov spokojnosti.Ktoré bude platiť by sa ale z takého videa nedozvedel.
Čo je druhý link na čítanie,veľmi ho doporučujem pozorne čítať.Skutočnosť je ešte značne horšia.Občas mám nutkanie tento svet ukázať aj z fotodokumentáciou ktorej mám doslova metráky kedže sa robila dlhé roky tá najťažšia klampierina akú je človek schopný si predstaviť.Nemá zmysel,prínos toho vidím ako nulový,ľudia sa riadia úplne inými pohnutkami a v dnešnom nechutnom slovenskom priestore by bolo iba ďalšie zasmradenie života ľudí.Úplne stačí čo sa dočítajú tam.Rozumnému otvorí oči,hlupákovi niet šance nijakovsky meniť jeho soft.
A o tom to je
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Dep »

@mhlavaty, Matej Hornak nezverejnuje kompletnu prehliadku auta vo videu, podobne ako dovozca David Kubrt. Inak by tie videa nikto ani nedopozeral :) Ti typci uz maju tolko kupovanych aut za sebou, ze castokrat im staci len malo a maju vytvoreny obraz o stave auta a obraz o byvalom majitelovi, kto to jazdil ako to servisoval a podobne.

K tej Mazde 6 Wagon, tak velmi ako sa mi pacila pred rokmi a lakala ma predstava jednoducheho benzinu, teraz by som si ju nekupil. Podla mojho nazoru, nezostarla najlepsie - hlavne vidiet tu slabinu tenkych plechov, tenka vrstva laku, materialy v interieri maju najlepsie za sebou atd. Ale to je asi osud uz vsetkych modernych aut.
Naposledy upravil/-a Dep v 07.02.2022 10:30, upravené celkom 2 krát.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: rastislavgregor695 a 12 neregistrovaných