Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa autolaik »

oco13 napísal: 29.01.2022 14:29 Keby som denne nemal v rukách tisícky "párových" a "bezpečnostných" dielov tak by som ti normálne aj uveril. :40bd:
Achada - v pracovnej zmluve mám ako jeden z hlavných bodov - dbá na dodržiavanie kvalitatívnych parametrov výrobkov na zverených linkách a jednotlivých strojoch. :40bd: :o
Takže s týmto ma nepreštíš. :pusa:
A dbáš? :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa oco13 »

Musím, inak by som tam už nerobil. :b:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mandarinka28
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.12.2021 22:52
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Mandarinka28 »

achada napísal: 29.01.2022 14:07 To nie je JPP, to je fakt. Druha vec je ako velmi na to prihliadat pri vybere. Pri jazdeni po meste.
Jazdíme aj mimo mesta, celkovo nenajazdíme až toľko, uviedla som to ako zdôvodnenie voľby benzínu, ale z toho, čo ideme autom, je to často po okreskách. A tam sa stávajú niekedy príšerné nehody, takže preto by som chcela aspoň v rámci našich možností čo najviac prihliadať na bezpečnosť.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri si toyotu prius plus. Vyborny hybrid. Ak nepozivas zadny rad sedadiel budes mat sklopeny. Miesta pre psov by malo byt dost.

Ak si budes pozerat volvo, tretia generacia mala chvilu benzinovy atmosfericky stvorvalcovy dvojliter. Tych aut nie je na trhu vela, ale mohlo by to byt riesenie do mesta a na okresky. Zvlada aj LPG.
Mandarinka28
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.12.2021 22:52
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Mandarinka28 »

oco13 napísal: 29.01.2022 14:42 Pre zadávatelku :
Párové diely (pravá a lavá strana) sa vždy robia na tom istom stroji, z rovnakého materialu, pri rovnakých parametroch. Takže tvoj bod 5 je holý nezmysel. Diely ktoré by mohli akýmkolvek spôsobom ovplyvniť život a zdravie užívatela sú označené znakom ako bezpečnostné a majú niekolkonásobne prísnejšie parametre posudzovania. :4012: Takže vodičova aj spolujazdcova strana sú rovnaké aj pri Tata Nano aj pri Lambo Urus.
Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie.

Bolo by možné vyjadriť sa aj k ostatným bodom, na ktoré sa pýtam? Okrem toho Volva V70 by ste mi mohli odporučiť aj nejaké iné auto? Ja som ho zaradila do výberu preto, lebo zopár kusov bolo v mojej cenovej hladine, ale zas ak by ma mal potom zruinovať servis, tak to nie je reálne. A tie iné autá, ktoré som vypísala, z akého dôvodu by ste ich neodporučili? Vďaka.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri si si aj corollu verso. Benzinova 1.8 je fajn.

Rozdiel medzi kombikom a mpv typu verso je velky, az budes mat male babo. Totizto detska sedacka sa pohodlnejsia dava do mpv. V kombiku sa budes musiet velmi ohnut v chrbte.
Mandarinka28
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.12.2021 22:52
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Mandarinka28 »

martincichy napísal: 29.01.2022 19:57 Pozri si si aj corollu verso. Benzinova 1.8 je fajn.

Rozdiel medzi kombikom a mpv typu verso je velky, az budes mat male babo. Totizto detska sedacka sa pohodlnejsia dava do mpv. V kombiku sa budes musiet velmi ohnut v chrbte.
Dakujem za tip. Tiez som uz pocula o tej praktickej stranke MPV, dovod preco som napisala, ze nechcem MPV je, ze jednak sa nepacia mojmu manzelovi, ale tak mozno by sa nechal presvedcit, ale skor som rozmyslala, resp. to niekde videla ako nazor, ze tym, ze MPV maju casto rovnu podlahu kufra a chyba im tam ta zadna hrana, ci to nie je potom o nieco menej bezpecne z hladiska zadneho narazu. Ale mozno je to blbost. Mozete sa k tomu vyjadrit, budem rada za kazdy nazor, ja som fakt uplny laik a len sa nejako v ramci moznosti snazim vybrat vhodne auto.
Mandarinka28
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.12.2021 22:52
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Mandarinka28 »

A dakujem aj ostatnym za tipy a prispevky :)
Mandarinka28
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.12.2021 22:52
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Mandarinka28 »

martincichy napísal: 29.01.2022 19:50 Pozri si toyotu prius plus. Vyborny hybrid. Ak nepozivas zadny rad sedadiel budes mat sklopeny. Miesta pre psov by malo byt dost.
Ta vyzera dobre, len sa mi zda, ze je jej celkom malo v ponuke, aktualne je tu len jedna za nejakych 25 tis. Mozno neskor nejaka pribudne, ale posobi, ze bude nad nas cenovy limit.
Ked sme pri Toyote, tak ak by som si tuto Prius+ alebo tiez spominanu Corollu Verso porovnala napr. s takou Auris v kombi verzii, v com sa lisia (mimo toho komfortu pri nakladani)? Lebo kufor ma aj Auris pre nas dostacujuci.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"MPV maju casto rovnu podlahu kufra a chyba im tam ta zadna hrana, ci to nie je potom o nieco menej bezpecne z hladiska zadneho narazu."

Mandarinka, tohoto by som sa nebal. Vzhladom k dlzke standardneho MPV a tomu, ze vzadu neni deformacna zona je mala sanca, ze by to mohol byt problem. To by muselo byt nieco velmi tazke a vo velkej rychlosti.

Neviem co je pre teba hlavne hladisko. Ak bezpecnost, chod urcite do V70. Ja som po narodeni dcerky kupil manzelke staru XC90, predchadzalo tomu studium technickych listov a specifikacii. Neviem ci to maju vsetky Volva, ale XC90 ma strechu a ochranny ram z vysokopevnostnej HSLA ocele. Ochrana posadky nie je iba o velkosti, ale aj o pouzitych materialoch.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa oco13 »

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Vždy a vždy je na ceste niekto väčší a ťažší a niekedy ti nepomôže ani to že tvoje auto je 40 ton železa.
Tak vyberajte - ja radšej jazdím tak aby som nebúral.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa oco13 »

oco13 napísal: 30.01.2022 10:31 Obrázok
Obrázok
Obrázok
Vždy a vždy je na ceste niekto väčší a ťažší a niekedy ti nepomôže ani to že tvoje auto je 40 ton železa.
Tak vyberajte - ja radšej jazdím tak aby som nebúral.
ale čo ak niekto do mňa nabúra
ak si dva krát účastníkom nehody bez vlastnej viny ? - tak privolávaš nešťastie a cestuj len vlakom, za volant nikdy nesadni.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, jasne, a este dodaj, ze sa teda treba prestahovat co najblizsie k vlakovej stanici. Ak v dedine neni, nevadi, pod do mesta. Ze vlaky a mhd nejde vsade? Nevadi, budes pouzivat taxik, alebo si dve hodinky privstanes. Ze tym padom nebude cas na rodinu a vyhadzujes prachy na prizivnikov? Nevadi...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa oco13 »

Takže radšej riskovať žívot?
ja keď viem že som ťažký a lad by sa MOHOL podo mnou preboriť tak tam nejdem, rovnako ak neviem plávať tak nejdem do vody.
Ak sa niekomu stávajú nehody tak asi je niekde problém a mal by ho riešiť.
Ak niekto rieši dopredu všetky možné varianty nehôd tak je prehnane opatrný a to sa proste MUSÍ prejaviť na správaní sa v premávke.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mandarinka28
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.12.2021 22:52
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Mandarinka28 »

Ricardinho83 napísal: 30.01.2022 10:08
Neviem co je pre teba hlavne hladisko. Ak bezpecnost, chod urcite do V70. Ja som po narodeni dcerky kupil manzelke staru XC90, predchadzalo tomu studium technickych listov a specifikacii. Neviem ci to maju vsetky Volva, ale XC90 ma strechu a ochranny ram z vysokopevnostnej HSLA ocele. Ochrana posadky nie je iba o velkosti, ale aj o pouzitych materialoch.
Ďakujem za odpoveď. Tuším moja reakcia niekde zmizla, tak napíšem znova. Áno, bezpečnosť je na prvom mieste, v rámci finančných možností. Ešte sa teda skúsim spýtať - v ponuke do tých 9-10 tis. sú Volvá V70 z roku 2008-2012, s udávaným nájazdom asi od 150 tis. do 300 tis. km. Je mi jasné, že sa to nedá povedať s určitosťou, ale je tu aspoň predpoklad, že po odbornej kontrole pri kúpe by to auto vydržalo ešte tých dajme tomu 7 rokov? To by malo už 20 rokov, dalo by sa ešte považovať za bezpečné? A je jeho prevádzka a servis finančne udržateľná, ak žena je na materskej a muž má cca priemerný bratislavský plat? Vďaka za pomoc.

Ešte zareagujem na oco13: áno, viem, že vždy bude na ceste niekto, kto má presilu, a áno, ja osobne sa snažím jazdiť predvídavo a tak, aby som sa nehode vyhla. Je mi jasné, že niekedy si človek nepomôže, ale kvôli tomu si teraz nepoviem, že kašlať na to a budem jazdiť v aute bez pásov a airbagov. Proste v rámci vlastných možností sa snažím o čo najvyššiu bezpečnosť.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných