Jazdenka do 7000e

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
satanislavv
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.10.2017 19:16
Zdieľať na Facebook

Jazdenka do 7000e

Príspevok od používateľa satanislavv »

Zdravim,

Viem že je tu takých príspevkov asi viac, tak sa vopred ospravedlňujem že ju zakladám znovu. Aj som si ich prečítal, no chcem niečo viac aktuálne. Najviac sa bude jazdiť v meste (Bratislava) 30km do práce a 2x do mesiaca 500KM. Potreboval by som radu hlavne ohladne motorizacii, ale kludne aj ohladom mojho výberu.

Zatial uvažujem nad Golfom (2010 a vyžšie, uvažoval som nad atmosferickým 1,6 ) som ale otvorený všetkému.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Golf 1.6i je nič moc na výkon (síce ho nepotrebuješ v meste) ale nemá k tomu adekvátnu spotrebu

Civic 1.8i ufo sa ti síce nemusí páčiť, ale poskytne ti rovnakú spotrebu pri vyššom objeme aj výkone a tých takmer 30kW naviac určite cítiť bude a ver tomu že občas sa aj zídu
Golf 1.6i 75kW, priemerka 7,74l/100km
Civic 1.8i 103kW, priemerka 7,70l/100km

Inak ked sa pozriem na ponuku, Golfov 2009-10 tak vidím že ceny začínajú nejak od 6500€ až nad 9000€, aký kus čo sa stavu týka očakávaš do 7000€?
Rovno ti vravím že sám by si svoje auto vo velmi dobrom stave nepredával za skoro najnižšiu cenu voči iným autám v ponuke. Za najnižšiu cenu sa predávajú vyjazdené kýble

By som to povedal že máš nezmyselné požiadavky, ani Civic za 7000€ nebude zrovna mladé auto. Pozeral by som po nejakej 2007-ke
satanislavv
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.10.2017 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa satanislavv »

Toho výkonu pri Golfe som sa obával aj ja TSIčko som nechcel riskovať takže preto radšej atmosféru.
Každopádne vyberal som ho hlavne pre jazdné vlastnosti, všetci ho po tejto stránke vychvalujú, aj skúsenosti známych tak hovoria.Hľadal som niečo okolo 150 000km najazdených.

Ufo vyzerá hrozne čo je pravda, ale za zváženie to stojí, na aute sa budem voziť nie ho obzerať.

Uvažoval som ešte nad Mazdou ale tá spotreba v meste je ma straší, takisto 1,8i
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

K tým jazdným vlastnostiam, ludia to niekedy prehánajú.
Poviem to na rovinu - na ceste je to samý sráč
Všetci potrebujú tie najsamlepšie pneu čo sa umiestnili na prvých miestach v testoch, najlepšie jazdné vlastnosti a ked človek víde na okresku tak je rád ked nejde o 10kmkm/h pod limit a nie preto že sa nedá, ale preto lebo len tak. Jeden ide na spotrebu, další dvaja telefon na uchu, další má myšlienky niekde v oblakoch a na budíku 75km/h...

Väčšina z tých čo to vykrikujú ten podvozok nevedia využiť na viac ako 50%. Ja ti garantujem že ked človek chce tak dokáže ísť cez povolený limnit bez toho aby sa dostal na hranicu možností podvozku. Nerátam pretekárov čo majú ešte horúci VP a večer ich vidíš na JOJ v kriminovinách

Výborný podvozok má aj Focus, ale teda tiež by som hladal niečo viac ako 1.6i

Zrátaj si kolko najazdíš mesačne, neviem či 30km do práce je tam aj späť , alebo len tam, tých 500km asi nebude len tam, lebo to by si musel bývať snád niekde na ukrajine
Ja ked to zrátam na 150km týžden x 4 = 600km + (2x500km) = nech 2000km mesačne. Na tých 500km ti peknú spotrebu spraví aj 2.0i o to sa neboj a na tých 600km po meste je snád jedno či to bude jazdiť za 7, alebo za 9l. Boli by to 2l na 100km naviac a pri 600km je to 12l, Keby aj 30€ mesačne naviac. Za rok by to bolo +- 350€.

Ked kúpiš Golfa 1.6i za cca 7000€ a niečo iné "silnejšie" za 6000€ tak máš 1000€ vo vačku a tú vyššiu spotrebu máš predplatenú zhruba na tri roky.
Dalšia možnosť LPG, trebárs Focus 2.0i 107kW a vozíš sa v prepočte za 5-6l a to sa z benzínom v meste ťažko dosiahne, ide len o to kde parkuješ či nie je LPG problém
satanislavv
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.10.2017 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa satanislavv »

Tých 2000km mesačne si trafil, čo sa týka rýchlosti mám tažšiu nohu :3906: , jedná sa o mojé prvé auto , odjazdené mám veľa na firemných autách ale tam sa človek na spotrebu nepozerá. Každopádne každá koruna je dobrá , hlavne sa mi jedná aby som nemusel behať po servisoch , iba základná údržba napríklad aj preto sa vyhýbam TSIčkovým motorom.

LPG by som sa radšej vyhol , neviem o tom ani prd
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Tak napr. ak máš LPG nesmieš tankovať v podzemných garážach a tých máš v Blave určite veľa ako nákupné centrá atď. Pri dlhších jazdách sa ti určite oplatí, no napr. v zime ak prejdeš len pár km a zastavíš hoc na hodinku potom znova prejdeš pár km tak ideš prevažne len na benzín, lebo na plyn ti prepne pri +40C teplote motora. V lete ti LPG nabehne rýchlo.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

FERO 321 napísal:Tak napr. ak máš LPG nesmieš tankovať v podzemných garážach a tých máš v Blave určite veľa ako nákupné centrá atď.
Feri, v ktorej podzemnej garazi to nemozem tankovat LPG?? :4012:
lol :d :D lol
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Asi chcel napisat parkovat.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Samo že parkovať. Vieš to mi ide už z vekom. :40bd:
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Aupark - aj nadzemna garaz
Avion/ikea - vonku + nadzemna
Polus - strecha
Bory - vonku
Eurovea - myslim ze aj vonku
Central - je na p... tam vobec chodit

Inak nad tym focusom v lpg rozmyslam
Ten motor je teda dost vhodny na prerabku?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných