840 421
inzerátov
Pridať inzerát

Jazdenie bez stk a ek

Obsah fóra Auto-moto fórum Polícia Fórum
Odpovedať Nová téma
<123456>
Autor Správa
mp3turbo
VIP člen - Veyron (489)
expert: TDI
Založený: 09 apríl 2006
Nabehané: 27 dní 5 hod 13 min
PríspevokZaslal: 24.05.2018 01:00   
>> Z vlastne skusenosti allianz na neplatnu stk neriesil.

Wustenrot, 12.5.2018
Viete co je PRVY bod v likvidacii a plneni poistnej udalosti ?

Spravne, verifikacia platnosti STK. NEODDELITELNA sucast papierovej previerky KAZDEJ poistnej udalosti.

Tak skuste nabuduce burat bez nej... veselo.

Navyse, tato vec sa jednoznacne rozsiri aj na pneumatiky A POISTOVNE SA UZ NA TO PRIPRAVUJU S OBROVSKOU RADOSTOU - BUDU ZAMIETAT POISTNE PLNENIE V PLNOM ROZSAHU !!! To nie je domnienka, to je informacia zo sedenia s managementom.

Doteraz laxny resp. ako-tak benevolentny pristup bude totalne v prdeli nadobro, pretoze podla noveho zakona :

Okrem iného je zakázané upravovať vozidlo alebo jeho komponenty spôsobom, ktoré vedú k jeho technickej nespôsobilosti. Zahŕňa to nielen nepovolené úpravy vozidiel, napríklad, tuning, no aj neschválené rozmery diskov a pneumatík, koncovky výfukov či fólie na svetlách alebo čelnom skle. A rovnako sem spadajú aj veľmi časté demontáže filtrov pevných častíc.

a smitec.

Chlapci burajte ako chcete, bez STK, na Ocktavii s pneumatikami 315/25/R21 idealne aj s dvomi promile a potom este na verejnosti pred svedkami strkajte policajtovi sedemsto eur do vačku.
Citovať
undertaker007
Nová tvár - Trabanto (16)
Založený: 01 máj 2013
Nabehané: 2 dní 11 hod 25 min
PríspevokZaslal: 24.05.2018 04:51   
bajo777 napísal:
ne 2x sa robi EK, plati 2roky, u vas je rovnaka cena benzinove a plynove auto ?

Ako to je s cenou, netuším.
Nikdy ma ani len nenapadlo sa na to pozrieť.
Na STK skrátka cenník nepozerám, načo.
Jednoducho je tá kontrola nutná a ja nespravím nič, konkurencia hádam reguluje podobnosť cien medzi stanicami...

Stále som ale zmätený.
Ako je možné, že v rovnakom časovom intervale píšeš o dvoch EK, ak ja mám jednu?
Ja s vozidlom, keď na mňa príde rad, vstúpim do haly. Začínajú EK, potom plynule prechádzam na TK. Tebe niekedy medzi tým robia ešte raz EK, alebo sa na ďalšie meranie dostavíš v priebehu dvoch rokov?
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (685)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 19 dní 19 hod
PríspevokZaslal: 24.05.2018 07:08   
:), samozrejme to spravia naraz ! ved natocia benzin, potom plyn, dostanes 2x protokol , karticku zelenu jednu samozrejme aj nalepku, ale fyzicky sa mera dva razy, preto je to aj drahsie ako jednopalivove auto

Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (370)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 15 dní 16 hod 25 min
PríspevokZaslal: 24.05.2018 07:12   
mp3turbo napísal:
>> Z vlastne skusenosti allianz na neplatnu stk neriesil.

Wustenrot, 12.5.2018

Spravne, verifikacia platnosti STK. NEODDELITELNA sucast papierovej previerky KAZDEJ poistnej udalosti.

Navyse, tato vec sa jednoznacne rozsiri aj na pneumatiky A POISTOVNE SA UZ NA TO PRIPRAVUJU S OBROVSKOU RADOSTOU - BUDU ZAMIETAT POISTNE PLNENIE V PLNOM ROZSAHU !!! To nie je domnienka, to je informacia zo sedenia s managementom.

Doteraz laxny resp. ako-tak benevolentny pristup bude totalne v prdeli nadobro, pretoze podla noveho zakona :

Okrem iného je zakázané upravovať vozidlo alebo jeho komponenty spôsobom, ktoré vedú k jeho technickej nespôsobilosti. Zahŕňa to nielen nepovolené úpravy vozidiel, napríklad, tuning, no aj neschválené rozmery diskov a pneumatík, koncovky výfukov či fólie na svetlách alebo čelnom skle. A rovnako sem spadajú aj veľmi časté demontáže filtrov pevných častíc.

a smitec.

Chlapci burajte ako chcete, bez STK, na Ocktavii s pneumatikami 315/25/R21 idealne aj s dvomi promile a potom este na verejnosti pred svedkami strkajte policajtovi sedemsto eur do vačku.

Takže najbližšie, keď dedko nedobrzdi a tukne so 4 - ročným autom, najazdených 20.000 km, ešte s igelitom na sedačke, tak sa mu bude pozerať na výfuk??

A ak nedajbože mu tam vnuk nacapil chrómovu koncovku.... Tak pzp bude neplatné? :)))

Pozdrav manažment... Aj v Pezinku sú vychádzky...,nech idú na vzduch...
Citovať
***zmazaný člen***
moderátor fóra
Založený: 01 január 1970
Nabehané: 0 min
PríspevokZaslal: 24.05.2018 07:25   
Za prve, wusten je rovnaky hnoj ako koop.

Za druhe ci to nebude dalsia urban legend od mp3.

Za tretie kazdy je svojpravny a zodpoveda za svoje ciny.
Citovať
undertaker007
PríspevokZaslal: 24.05.2018 09:34   
bajo777 napísal:
:), samozrejme to spravia naraz ! ved natocia benzin, potom plyn, dostanes 2x protokol , karticku zelenu jednu samozrejme aj nalepku, ale fyzicky sa mera dva razy, preto je to aj drahsie ako jednopalivove auto

Ahá, už chápem...
Vždy si ale z EK odnášam jeden červený a jeden zelený protokol.
Nikdy som sa do nich nejak nedíval.
Jediné, na čo vždy hodím očko, sú sily na brzdách...
Ak nezabudem, schválne sa pre moju zujímavosť doma pozriem, či sú tam dve merania.
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (685)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 19 dní 19 hod
PríspevokZaslal: 24.05.2018 09:42   
berem spat ! protokol je tiez jeden...akurat ma polozky aj plynove...ja to nosim vsetko v kope za vsetky roky, tak som sa omylil

Citovať
sbf
Povedomá tvár - Favorito (39)
Založený: 06 február 2009
Nabehané: 4 dní 4 hod 29 min
PríspevokZaslal: 24.05.2018 10:08   
K tomu tuningu: som zvedavy ako prechadzaju vsetky tie netunovane auta co maju bezne doplnky: drziaky na bicykel, zahradky, rakvy na streche, ochranne ramy. Neverim ze tieto veci su homologovane pre dany typ vozidla.
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (866)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 4 mes 3 dní 19 hod
PríspevokZaslal: 24.05.2018 10:29   
SBF - ochranné rámy sú už niekolko rokov plošne zakázané a záhradka rakva, nosič na bicykel sa na stk nevozí.
Povedomá tvár - Favorito (27)
Založený: 15 júl 2011
Nabehané: 3 dní 22 hod 51 min
PríspevokZaslal: 24.05.2018 10:46   
no poistovne sa vykrucat budu lebo ...okrem ineho...vo V4 platime 12tinu poistneho co vo zvysku EU ale ceny sluzieb su takmer identicke...keby som mal za 10rocnu fabiu mal vysolit 1200 rocne len na zakonnu poistku ako v GER ,... tolko nedam za rok na benzin ci naftu a este aj predok si mozem dovolit raz jemne roztrepat a furt tam cenovo nebudem..
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2363)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 26 dní 5 hod
PríspevokZaslal: 24.05.2018 11:57   
Ano,aj od tejto myšlienky sa dá odraziť,to sú ceny poistného.Je to tu ako u maminky v brušku,ceny máme nesmierne nízke,a mám za to,že každá možnosť s tým niečo urobiť bude vítaná(pre poisťovne) a z radostou sa jej chytia.Čo ja osobne by som očakával je to,že sa upravia velmi progresívne,či už podla kubatúry,výkonu,váhy atd je jedno,mám za to,že súčasný stav dlho nepotrvá
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (866)
PríspevokZaslal: 24.05.2018 12:58   
V prvom rade by sa malo prejsť na severský spôsob a nepoisťovať autá ale šoférov. Malo by to dve výhody - nebúrajú autá ale vodiči , a za druhé vodičov je vždy viac ako aut.
Takže sviatočný vodič by si rozmyslel či sa mu oplatí držať VP za 500evri ročne pre tri výjazdy.
Rovnako by si ten čo rozbil 4 autá rozmyslel či bede ďalej jazdiť ak bude mať 10x vyššiu poistku ako ten bez nehody.
A našlo by sa toho určite viac , ale hlavne by to bolo spravodlivé
PríspevokZaslal: 24.05.2018 13:16   
A Tvoj príspevok mi hneď hodil myšlienky smerom k autonómnym vozidlám.
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (866)
PríspevokZaslal: 24.05.2018 13:48   
Autonomne vozidlá niečo stoja , zmena systému poistenia nestojí nič , navyše prinesie viac eur pre poisťovne.
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (108)
Založený: 16 apríl 2012
Nabehané: 4 dní 0 hod 30 min
PríspevokZaslal: 24.05.2018 13:48   
[quote="mp3turbo"]>> Z vlastne skusenosti allianz na neplatnu stk neriesil.

Wustenrot, 12.5.2018

Navyse, tato vec sa jednoznacne rozsiri aj na pneumatiky A POISTOVNE SA UZ NA TO PRIPRAVUJU S OBROVSKOU RADOSTOU - BUDU ZAMIETAT POISTNE PLNENIE V PLNOM ROZSAHU !!! To nie je domnienka, to je informacia zo sedenia s managementom. ------No akurát som sa dosmial ,POISTNÉ PLNENIE V PLNOM ROZSAHU, to je čo, tým myslíš že Ti poisťovňa preplatí všetko do posledného centu???Ešte som nepočul že by niekto z búračky vyšiel bez nejakej straty, takže žiadny PLNÝ ROZSAH neexistuje, je to len slovná hračka.
Citovať
Odpovedať Nová téma
<123456>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Polícia Fórum