Jazdené benzínové auto s automatom pre rodinu do 10-13.000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

For Jalabert : kým som mal rodinu v zmysle ako zadávatel tak som ju (našťastie) vozil na MHD a ČSAD. Je to taký lepší pocit odovzdať sa do rúk profsionalov a počítať s malým domčeky okolo cesty. Ani teraz "rodinu"- pani čo u nej bývam - nevozím na 20 ročných črepoch. Má vlastný o hodne mladší črep a vozí sa sama kam chce. To boli odpovede.
A skúsim zase otázky.
Veríš tomu servisu čo ti menil olej (ja nie), máš servis čo ti opraví dsg ak sa náhodou pokazí? Môžeš si dovoliť ostať bez auta viac ako 24h? (ja nie). Kupoval si svoje auto ako najlacnejšie v ponuke? (ja ano) , lebo zadávatelovi to tak vychádza.
jalabert napísal: Usetril som lebo som mekupoval nove
neušetril, ušetrené by bolo ak by si žiadn auto nepotreboval. Takto si len vyhodil menšiu sumu na svoje pohodlie. :40bd:
To čo ty nazývaš žgrlošstvom, ja volám "vidieť za roh"
V novinách teraz prebehla správa , že 40t ludí požiadalo o odklad splátok kvoli korone a z nich 10t ich nebude vládať ďalej platiť. To je 10tisíc rodín, ktoré navštívi exekútor. Mne sa to nestane - preto som žgrloš, a som na to fakt hrdý :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rostislav81
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rostislav81 »

oco13 napísal: Aj najhorší manual je z hladiska europeňazí, vždy výhodnejší ako najlepší automat.
Dakujem za nazor, no neriesme, prosim, ci automat, ci manual.

Ano, keby som to riesil z financnej stranky, tak uz mam davno kupeny manual a neriesim, ktore auta maju spolahlivy automat.
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

take bude so spolahlovsim automatom ktore budes mat od nova a budes v tom automate menit pravidelne olej a filter inac si aspon 5k pripravit pre pripad nudze
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

rostislav81 napísal:Dakujem za nazor, no neriesme, prosim, ci automat, ci manual.

Ano, keby som to riesil z financnej stranky, tak uz mam davno kupeny manual a neriesim, ktore auta maju spolahlivy automat.
To nebolo odhováranie teba od automatu , ale vyváženie informácií pre ludí čo budú čítať túto tému o pol roka alebo o rok.
Pretože neverím , že po kúpe si na toto ešte spomenieš a napíšeš čo bolo po xy km a ako to vlastne dopadlo.
Finančnú stránku možno teraz neriešiš , ale bohužial poznám chudákov čo ich blbý televízor za pár stoviek v kombinácii s životnými udalosťami priviedli až pred exekúciu. :40bd:
Životné skúsenosti mi stále hovoria , že vždy treba riešiť všetky stránky veci - finančnú, zdravotnú, morálnu, socialnu .... atď. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rostislav81
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rostislav81 »

metamor napísal:...inac si aspon 5k pripravit pre pripad nudze
Pre pripad nudze mam 5k odlozene :-)
Ktore modely by teda vyhovovali?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

hociaky japonsky benzin s automatom a nebal by som sa aj starsieho lexusa...
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

on chcel ale do 5r takze skonci pri dakej embecke s dsg. teraz sa ich vala popri showroomoch na mraky lebo vsetci ukoncili operativne leasingy. Staxi chvilku pockat a pojdu za par supiek a kedze ma na servis odlozene tak neni o com.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jojo jazdeny lexus je top volba pre mladu rodinu, minimalne do nedele, alebo dovtedy, ked bude treba "nieco" co ale nikdy netreba :40bd: , este cakam na escalade+ pacientov :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

lexus nesmie byt burany, inak by nemali byt vacsie tazkosti, alebo nech si zoberie niekoho so sebou pozriet to...a tie poziadavky a ze do 5 rokov a pod-myslim, ze si to tyzden , dva, mesiac premysli a z niektorych ustupi...u mladej rodiny to chce trochu kompromisu...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podla mna, pre mladu rodinu s manzelkou na materskej plus priemernym prijmom... Eskalada+ alebo vacsie. Automat ma, 5 rocne v pohode. Podmienky takmer splnene.


10.000 eur (akontacia) :)
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

giulietta 1.4t tct to je ale dvojspojka lada kalina :) tipo v automate... ale najapolahlivejsi automat je ten jedenstupnovy v elektromobile snad:)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mp3turbo napísal:podla mna, pre mladu rodinu s manzelkou na materskej plus priemernym prijmom... Eskalada+ alebo vacsie. Automat ma, 5 rocne v pohode. Podmienky takmer splnene.


10.000 eur (akontacia) :)
šusr napísal:Priemerná nominálna mesačná mzda naďalej rástla, medziročne sa zvýšila o 6,2 % na 1 086 eur, dynamika rastu sa však spomalila o 0,9 p. b.

https://slovak.statistics.sk/wps/portal ... BIS9nQSEh/
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no ved ked mi podsunuli Eskaladu tak nebudem doporucovat Subaru Outback 2014 v plyne (10.500 eur) v inzeratoch tu na stranke... nasiel som narychlo aj Pezot 508cku hybrid zase rocnik 2014, alebo 2015ku Volvo V70 mnam mnam za 8900 eur

Potom so nasiel Tojotu Auris kombik hybrid 2014ku za 10500 eur. Potom uz len 3.6i Superba 2014 pod 11000 eur a vsetko ostatne nad 11000...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

bajo777 napísal:jojo jazdeny lexus je top volba pre mladu rodinu, minimalne do nedele, alebo dovtedy, ked bude treba "nieco" co ale nikdy netreba :40bd: , este cakam na escalade+ pacientov :3035:
- presne si trafil, vyskytuje sa na Slovensku jeden pán, čo vozí opatrovateľky a na priuse už prekročil milion km, nechváli sa tým všade, nemá Hlavatého za zadkom a na Keby niečo sa môže zvysoka vieš čo... ja mám len 200 000km, auto do servisu nechodí, čo treba v rámci údržby porobím si sám doma s golou a heverom, žiadne kontrolky, žiadne diagnostiky, všetko čo sa dá urobiť cez techstream sa dá aj bez neho. Takže spokojnosť. Jááj odhnila trubka od nalievacieho hrdla k nádrži, od poliaka za 20E plus výmena za 20E.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

oco13 napísal:Môžeš si dovoliť ostať bez auta viac ako 24h? (ja nie).
No vidíš oco a tu si zakopol.Iným vyčítaš že auto vlastne nepotrebujú a že na čo im je, ale pre teba samého je životne dôležité.Myslíš si že nemôžeš byť bez auta 24 hodín?Prečo kde si nenahraditeľný?Ale môžeš, možno aj mesiac a možno aj viac.Ja zase poznám ľudí ktorý si mysleli že práca-firma bez nich nevydrží ani 8 hodín, prišli zdravotné problémy, porážka, rakovina a podobné nepríjemnosti, a zrazu bez nich firma fungovala rok, rok a pol(to len dovtedy si tiež mysleli že sú nenahraditeľný)
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných