Jazda s "Céčkovými" tabuľkami.

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

melisandre
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.07.2015 23:55
Zdieľať na Facebook

Jazda s "Céčkovými" tabuľkami.

Príspevok od používateľa melisandre »

Ahoj :-) Rada by som Vás poprosila o radu.

Načítala som si niečo o takzvaných Céčkových značkách a o tom, že okolo nich existuje mnoho legislatívnych dier. Dajme tomu, že sa mi podarí prihlásiť na takéto ŠPZ niečo, čo je vlastne auto (nerada by som, aby sa diskusia rozvinula v tom smere, či to je, alebo nieje možné).
V náležitostiach okolo Céčkových značiek sa mimo iné píše aj to, že takéto vozidlo môže jazdiť len po cestách tretej triedy. Zaujímalo by ma teda, aké sankcie mi hrozia, keby som sa s takto registrovaným vozidlom vybrala na cestu prvej triedy, či na diaľnicu? Dodám, že vozidlo má všetky svetlá, ktoré auto má mať a nerobí mu žiaden problém dosiahnuť minimálnu rýchlosť stanovenú pre jazdu na diaľnici (alebo aj prekročiť tú maximálnu :-) ).
Samozrejme takáto situácia by nastávala len veľmi, veľmi sporadicky.

Vopred ďakujem za názory a informácie.

Mel.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Na C-čkových značkách sa môže jazdiť po všetkých cestách na SK-nie v zahraničí,je potrebné mať uzatvorené poistenie...

...Je už otázne na čom,pretože vyhláša hovorí o schválenom type atd...
rudicar
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 05.05.2007 00:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudicar »

No melisandre má na mysli asi "C" značky pridelené na domácke traktoríky
jozeph
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozeph »

Ahojte všetci,tak toto by zaujímalo aj mňa,budem to pozorne sledovať.prajem všetkým pekný deň
melisandre
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.07.2015 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa melisandre »

Existuje viac kategórii C-značiek? Čo je potrebné splniť na získanie tých, ktoré umožňujú jazdu po všetkých cestách?
Všimla som si, že niektoré historické vozidlá používajú takúto ŠPZ a prišlo mi to ako elegantné riešenie problému registračnej dane. Tá je pre mňa s ohľadom na kúpnu cenu vozidla a intenzitu, s ktorou ho hodlám využívať jednoducho príliš premrštená.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Lenze C- znacka je dost draha a pouziva sa vacsinou kratko doba napriklad pri dovoze auta a pre potrebu ukonov ako STK,KO a pod
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tu je urcite myslené C evc na traktory a pod. Videl som na nich jazdiť T805,PV3S takato vetrieska isla dokonca po ceste 1.tr ZA-MT.
Uvazoval dat to na skuter traktorcek
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Myslí ZELENU C-čkovú značku

ako niektorí spravne podotkli jedna sa o značku na vozidla z dovozu

ja som videl jazdiť jedného maníka na takej značke VIAC AKO 1 ROK

pravda ,dotyčny bol POLICAJT :4012:

Tak,že TAK

na SVK JE TO TAK !!!
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

jedna vec je prevozna znacka. biela so zelenymi pismenami a cislami. stoji 33e mesacne, mozes na nej jazdit hocikade, mat ju na aute hocijako dlho ci si policajt alebo nie.

potom je znacka ktora je zelena s ciernymi znakmi prave na tie traktory, ake su sakncie netusim, ale odhadom sa to bere ako jazda s vozidlom co nema ziadne znacky takze tak.

a este je veteranska znacka, zlta s cervenymi pismenami. dosiahnutie na takuto znakcu je pre teba nerealne.

to len tka informativne: lebo kazdy v tejto teme hovori o uplne inych znackach..

na zaver pre autora: ceckove znacky-tak sa hovori prevoznym, nie traktorovym. na traktorovych je normalne okres..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale C značky sú aj pre doma robené traktory . To že ich vydali aj na továrenské vozidlá je prúser a zatial to rieši policajná inšpekcia. Postupne budú znova preverovať všetky vydané , aby boli naozaj len na "domadeloch".
Kedže ich ročne pár vyrobím , niečo o tom viem.
Sankcie za jazdu mimo uvedeného regionu (ak by sa to dalo) by boli zadržanie VP až na tri roky a pokuta do 800 eur. Ovšem je to nerealne , lebo s doma robeným traktorom sa ďalej ako 5 - 10 km od domu ani ísť velmi nedá. Sú to stroje určené viac na prácu ako prepravu.
Ak by si zadávatelka túto značku nacapila na továrenské auto a išla na cestu , tak pri kontrole o ňu automaticky príde a zrejme aj o VP.
Platnosť je obmedzená na tri roky
[img][img]http://s26.postimg.org/50ive93th/P270115_08_38.jpg[/img][/img]
Pre toho nado mnou - kde tam vidíš okres?????? :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak tak C spz su len na domace traktory alebo stare pracovne stroje aby s tym mohli vyjst na cesty.a udava sa aj trasa kadial to bude jazdit a pouzivat sa.mimo trasu pokuta.to su napady co slovakov napadnu.hned vydrbat s tym.to si aj ja viem dat na auto a budem jazdit len mesto posta benzinka kaufland krcma.a donesiem si na to bmw 760i.nemusi na stk ek ko.este ze su take finty osetrene.
alfak147
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 23.02.2015 16:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alfak147 »

seven: ale nekecaj, co je potom toto-

Obrázok
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

hmm neni mozne.cital som o tom vyhlasku.a asi zrejme sa na to kasle.ale co som pocul zevraj nase spz su hit.polaci kupuju u nas prevozne spz a vozia tak auta z nemecka do polska.nase prevozky nepotrebuju stk ek a mozes kludne to valit aj cez cechy.ved mi bude treba.treba mi kupit dalsiu karu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Alfak , seven má výnimočne pravdu a tá C značka na to Chevrolete je pre bazár. Dá sa to vybaviť na firmu a stojí to myslím 33eur na mesiac , treba k nej iné (drahšie) PZP . Takže vo finále sa to neoplatí.
Ako tu už viacerí písali C značka má niekolko významov a farieb ako písmen tak aj podkladu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudicar
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 05.05.2007 00:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudicar »

Chlapci ste mimo, to čo je na tom obrázku je normálna "c" značka vydaná na živnosť a platí na jeden rok. Poistné je normálne akurát musíš zadať či to chceš do obsahu 2,5 alebo nad 2.5. Tam je rozdiel v tom poistnom. A tie značky nevydajú nejakému poliakovi len tak,potrebuješ k tomu knihu jázd a vypísané potvrdenie na aké vozidlo ich používaš a do kedy. Problém je v tom že ako ste už písali jazdia na nich aj do Nemecka a vláčia na nich autá a preto si myslím že jediná dobrá vec ktorá sa ohľadne dovozu áut za posledné roky spravila čoskoro skončí alebo ju zas nejak znevýhodnia. Tieto značky by mali slúžiť na prevoz na KO,STK,EK alebo na prevoz k zákazníkovi a mali by slúžiť výhradne len na SK,ale ako ste už aj Vy písali začínajú sa s nimi robiť podvody a tak sa to už rieši. Potom nejaké značky vydáva aj okredný úrad dopravy a tie sú tuším na mesiac,ale tie som nikdy nepoužil tak neviem aké sú podmienky.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných