Jazda na rucnej - Mohla som nieco pokazit?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

monusik33
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 28.04.2017 14:38
Zdieľať na Facebook

Jazda na rucnej - Mohla som nieco pokazit?

Príspevok od používateľa monusik33 »

Cauteee, vlastné auto mám len krátko a už druhy krat sa mi stalo že som zabudla na zatiahnutu ručnú... Prvy krat to bolo tak že som išla od Tesca domov asi 3km, ručna bola zatiahnuta ale nie uplne na doraz, len tak troška, a išlo mi to uplne v pohode všetko, všimla som si že tá ručná bola zatiahnuta až ked som zaparkovala doma, auto bolo cele prehriate dosť... Odvtedy som nemala žiadny problem všetko išlo ok. No ale dnes som stála v kolone v kopci (celkom dost strmom), vyradila som si a zatiahla ručnu. Ked sa auta predo mnou posunuli tak som normalne zaradila jednotku (zabudla na ručnú) len som pridala plyn na plno, hukot strašny aj sa mi to zdalo čudne že prečo mi to tak hučí a zrazu som zbadala trochu dymu a citila smrad:-( Potom mi došlo že ja blba som nedala vobec dole ručnú. Pohla som sa možno meter-dva na tej rucnej a zas som musela zastať kedze som stala v kolone, ale hrozne som sa zlakla. Zaparkovala som a šla do obchodov a po trištvrte hodine ked som sa vratila k autu tak stale ten smrad bolo citit, potom sa to pomaly vyvetralo ale trochu to este bolo citit aj potom. Normalne som potom ešte pobehala po meste na aute a zdalo sa mi že všetko ide uplne ok ako predtym. ALe strasne sa bojím či som nemohla niečo pokaziť:-(((( Priatelovi sa to bojim povedať lebo ma asi prerazí, pomysli si že som načisto blbá... Vopred ďakujem pekne za odpovede !!! :-\ :3035:
Naposledy upravil/-a monusik33 v 29.04.2017 13:45, upravené celkom 3 krát.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

To bude najskôr spojka.. Fachmani ma opravia...
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: PoprosĂ­m pomoc-Jazda na rucnej :-( Mohla som nieco pokaz

Príspevok od používateľa christiane »

monusik33 napísal: len som pridala plyn na plno, hukot strašny aj sa mi to zdalo čudne že prečo mi to tak hučí a zrazu som zbadala trochu dymu a citila smrad:-
Nepises kolko ma auto kilometrov.Pri tych par metroch sa nedokaze prehriat brzdove oblozenie.Ten smrad ide od spojky ako pisal Atlas.Obcas sa to stane pri zapadnuti ked sa vodic snazi vytiahnut auto.Chvilu to potrva kym ten smrad sa vyvetra od spojky.Ak vsetko ide ako predtym,nic neries.
monusik33
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 28.04.2017 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monusik33 »

Auto ma 49 600km, Renault Thalia, benzin. Dakujem za odpovede, ako vravim potom som na nom isla a vsetko sa mi zdalo v poriadku, nic nehucalo nepistalo, preradovat mi islo normlane ako furt...tak dufam ze to teda nic nebude. dufam že som nič neoddrbkala a mam to len ako poucenie do buducna ze si mam davat pozor a nebyt taka krepa a nepozorna....
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

To mas este ako nove.Spojkove oblozenie aj brzdove oblozenie cosik vydrzi.Nesmie sa ale prehriat.A to co si popisala sa bezne stava aj chlapom.Hlavne ked sa zapadne v blate spojka dostane zabrat az smrdi.Ale tiez sa to nesmie prehanat.Necha sa vsetko vychladnut a ide sa dalej.
monusik33
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 28.04.2017 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monusik33 »

Tak to si ma potešil lebo ja som celý deň v strese z toho. Ďakujem pekne:-)
pajtyi
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Nechcem plasit ale thalie mali z vyroby montovane vadne brzdove celuste na ktorich sa odlepovalo oblozenie a pri cuvani to zablokovalo koleso.Ta jazda 3km so zatiahnutou rucnou a auto bolo zerave tomu isto dalo zabrat.to odlepovanie sa vyskytuje v rozmedzi 40-60tis. kilometrov.Ja sam vlastnim thaliu.Pri 40tis. km som dal dole brzdove bubny a veru oblozenia boli uz odlepene skoro do polovice.Tieto vadne celuste boli montovane od vyrobcu TRW
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Poprosím pomoc-Jazda na rucnej :-( Mohla som nieco pokaz

Príspevok od používateľa Fofro »

monusik33 napísal: ...som zabudla na zatiahnutu ručnú... Prvy krat to bolo tak že som išla od Tesca domov...
Ručnú používate vždy? Aj pri parkovaní na rovinke?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

A to cervenu kontrolku ktora svieti nema?
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

To nic.... Moja polovicka pri prvych jazdach s automatom a slabej rucnej pri zatvarani branky nechala v D na tej rucnej a pozera...auto odchadza a kedze blokovalo len jedno koleso tak zatocilo a skoncilo v muriku....stava sa aj v lepsich rodinach....
monusik33
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 28.04.2017 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monusik33 »

pajtyi napísal:Nechcem plasit ale thalie mali z vyroby montovane vadne brzdove celuste na ktorich sa odlepovalo oblozenie a pri cuvani to zablokovalo koleso.Ta jazda 3km so zatiahnutou rucnou a auto bolo zerave tomu isto dalo zabrat.to odlepovanie sa vyskytuje v rozmedzi 40-60tis. kilometrov.Ja sam vlastnim thaliu.Pri 40tis. km som dal dole brzdove bubny a veru oblozenia boli uz odlepene skoro do polovice.Tieto vadne celuste boli montovane od vyrobcu TRW

Tak myslíš že by som si to mala dať radšej skontrolovať ? Či to sa aj dáko prejaví keby tam je takyto problem ako píšeš? Lebo dnes sa chystám na aute cca 70km prejst určite. @pajtyi
monusik33
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 28.04.2017 14:38
Zdieľať na Facebook

Re: Poprosím pomoc-Jazda na rucnej :-( Mohla som nieco pokaz

Príspevok od používateľa monusik33 »

Fofro napísal:
monusik33 napísal: ...som zabudla na zatiahnutu ručnú... Prvy krat to bolo tak že som išla od Tesca domov...
Ručnú používate vždy? Aj pri parkovaní na rovinke?
Práveže nie, skoro vôbec, už ked som začínala so šoferovanim tak otec vždy vravel ze je zbytocne na rovinke zatahovať rucnu pri parkovani. Používam ju len ked parkujem v nejakom kopčeku, pred tým Tescom ani neviem preco som ju zatiahla to bola uplne prva jazda na tom aute a asi som bola dáka "poplašená" a asi preto som na to aj zabudla. @Fofro :-\
monusik33
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 28.04.2017 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monusik33 »

seven549 napísal:A to cervenu kontrolku ktora svieti nema?
@seven549 nie nemá :-\ to by som si všimla keby mi tam niečo svieti
monusik33
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 28.04.2017 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monusik33 »

hjundai napísal:To nic.... Moja polovicka pri prvych jazdach s automatom a slabej rucnej pri zatvarani branky nechala v D na tej rucnej a pozera...auto odchadza a kedze blokovalo len jedno koleso tak zatocilo a skoncilo v muriku....stava sa aj v lepsich rodinach....
@hjundai no veru, stáva sa :2f93: ja som tiež kadečo vysrstila
:-\
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Možno by pomohla poloautomatická ručná brzda. Mne sa na Scénicu 2 zatiahla sama ked som vypol motor. Pri naštartovani, stlačení spojky a ťuknutí do plynu sa okamžite odbrzdila. Bolo to fajn kým fungovala. Ked prestala, vymontovali sme ju, že ju dáme opraviť. Ked zahlásili cenu že 300€ tak dovi. Suma sumárum, jazdím bez ručnej, absolútne mi nechýba, a na kopce nosím klátik :40bd: Ale do stk zoženiem nejakú z búračky a nahodím ju...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 87 neregistrovaných