Jazda bez TP a STK.

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Jazda bez TP a STK.

Príspevok od používateľa milan209 »

Rad by som sa spýtal či mi môže orgán zadržať vodičák na B ak jazdím na aute ktorému skončila STK 07/2016 a navyše od auta sú stratené doklady. Je to auto firemné s.r.o.
Majú od neho iba kľúče.
A kolko mi hrozí za to pokuta? Od koľko do koľko evri?
A v prípade že chcem dat vyššie uvedené do poriadku tak musím mať od majiteľa splnomocnenie overené notárom? A postup takýto?
Nahlási sa strata dokladov, vyžiada sa nový veľký TP. Potom sa urobí STK a EK. A co sa týka PZP tak to v ktorom momente riešiť?
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No ja myslím že do času než všetko vybavíš, tak na tom aute radšej nejazdi.
Možno ťa nikto pri tom ani nechytí a ak chytí, tak uvidíš akú pokutu dostaneš.
A k vybavovaniu v mene majiteľa auta určite budeš od neho splnomocnenie potrebovať.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

No ale to auto potrebujeme na vozenie tovaru. Rozumiem ze nemá čo robiť take auto na ceste. Hlavne mi ide o to ci mi môžu zadržať vodičák lebo bežné nenosím pri sebe peniaze na pokuty.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Bez PZP na cestu ani nevkroč! Ak nechtiac náhodou spravíš dopravnú nehodu z veľkou škodou, alebo nebodaj aj ublížiš na zdravý tak sa nedoplatíš. :3020:
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Keď ani neviem ci to ma platnú PZP. Nie je nejaký online register pre to? Ako pre STK?
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

lacoo34
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.05.2017 21:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacoo34 »

neviem presne či ti môžu zobrať vodičák ale v takom aute by som teda jednoznačne nejazdil. a to firme vôbec nevadí, že majú auto, ktoré nemá ani takéto základné veci platné? podľa mňa im môžeš aj odmietnuť na tom jazdiť.. možno by pomohlo keby vedel aspoň, v ktorej poisťovni bola tá poistka uzavretá ak vôbec nejaká bola
halifaxs4
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.12.2010 14:05
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa halifaxs4 »

Urob si na vin cislo zakonne poistenie a budes mat aspon ako taky klud...
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Zadržať VP nie, ale tabuľky s ŠPZ áno, ak niet PZP, TK či EK. Nemusia ani zastavovať a kontrolovať doklady, možno overiť už novým systémom inštalovaným vo vozidlách. Jazda bez EČV už je na zadržanie VP.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Samozrejme ze ich to trápi. Akosi sa na to zabudlo. Bolo veľa práce, stres, chaos.
Treba to dat do poriadku. To je jasné.
kristiant
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.05.2016 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kristiant »

tak to treba vsetko co najskor povybavovat aby z toho neboli zbytocne problemy uz ked sa na to zabudlo. ak tam je snaha o napravu z ich strany tak nevahaj a hned chod aspon na tu stkacku a poistku daj urobit a postupne sa to doriesi ale aby aspon tieto dve veci boli
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Tak to PZP pravdepodobne ma OK. Viď https://y27i.imgup.net/20170527_120e9.png
Ale aby sa urobila STK treba vybaviť na polícii veľký techničak.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bez toho aby som sa co i len na sekundu pozrel na obrazok co si linkoval ti hned poviem ze KAZDE PZP JE NEPLATNE POKIAL NEMAS PLATNU STK a EK.

Tento voz nema co robit na pozemnych komunikaciach. TERAZ POZOR : AKUKOLVEK A KAZDU SKODU CO SPOSOBIS TY, A ZAROVEN KAZDU SKODU CO SPOSOBIA TEBE, AUTOMATICKY POISTOVNA ZVALI NA TEBA V PLNEJ VYSKE.

Ak si nahodou nepochopil, poviem to inak : ak do teba nabura Mercedes S63AMG, on bude na vine z akehokolvek dovodu napriklad ty pojdes po hlavnej a on ti neda prednost z vedlajsej, aj tak TY budes jeho poistovni platit skodu vo vyske 93.900 eur ktore si fesak vyrobi na jeho aute. Bez srandy. Pretoze tvoj voz nema platne STK a EK, kazda poistovna sa vyvinĂ­ (to je odborny nazov) z poistneho plnenia a zostane to len na tebe. On do teba sice buchne, ty si nevinny, ale ajtak to cele budes platit ty pretoze tvoja poistovna odmietne akekolvek poistne plnenie na zaklade neplatnej STK.

V plnom rozsahu. Ziadne kratenie, ziadne nieco zaplatime. Nie. Cele to budes platit ty osobne. Ziadna firma.

Aby si si nemyslel ze poistovne su tu na to, aby si ty mohol veselo a uspesne burat. Nie, nie su. Hladaju kazdu jednu moznu aj nemoznu vec na vykrutenie sa, a platnost STK je absolutne prva vec ktoru pozeraju. Potom schvalene kolesa a podobne veci aby mohli kratit plnenie.

Cize tak...

Zo zakona ti vyplyva moznost ODMIETNUT JAZDIT NA FIREMNOM AUTE, KTORE ZJAVNE NESPLNA POZIADAVKY KLADENE ZAKONOM. Rozhodne, absolutne absolutne rozhodne by si to mal urobit.

Do toho vozu viac nesadaj ak chces mat kludny zivot. Pri akejkolvek buracke ides kamarade s vlastnym majetkom na dranc, vsetko ti zoberie exekutor, do konca zivota budes ty [!! nie firma !!] splacat.

Nesadat. Uz viac do toho auta nesadat. Ani otocit na parkovisku. Ani na STK odviezt. Nech ta nenapadne.

Rozumies ??? Nech si to riesi niekto iny. Ze ako ? Na odtahovke. Auto NESMIE ist na STK po vlastnych. Pritiahnute za vlasy ? Ked si silny a mas malo problemov v zivote, kludne...
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

turbo, neviem prečo si sa až tak rozvášnil, možno máš práve za sebou nejakú nepríjemnú skúsenosť z poisťovňou, ale nemyslím že vo všetkom čo si napísal, je to naozaj tak.
Ak do mňa bez akéhokoľvek môjho pričinenia nabúra drahý AMG a voľačo sa na ňom rozbije, tak mi vysvetli na základe čoho by som mal tej jeho poisťovni niečo platiť.
Ak nebude z nejakého dôvodu moje auto spĺňať všetky poistné podmienky a budem mať na tej kolízii spoluúčasť, tak vtedy áno, svoj percentuálny podiel si budem musieť zodpovedať.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

wilz napísal: tak mi vysvetli na základe čoho by som mal tej jeho poisťovni niečo platiť.
Na základe toho žetvoje auto nesplna administratívnu podmienku prítomnosti na ceste.
Aj pokuta od OU za neabsolvovanie TK je za administratívny priestupok. a tých bude stále viac :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných