Jazda bez prednej ŠPZ

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

K.petrik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.05.2016 17:06
Zdieľať na Facebook

Jazda bez prednej ŠPZ

Príspevok od používateľa K.petrik »

Ahojte...cca pred tyzdnom mi niekto suchol predny narsaznik a zmizla mi predna SPZ....bolo to zaevidovane ako dopr. nehoda a este v ten den som nahlasil stratu SPZ...v pondelok chcem ist vybavut nove SPZ...musim vsak ist kvoli tomu z Nitri do Kosic. Mozem ist autom bez prednej SPZ ak mam papier z policie ze bola nahlasena strata? Nerad by som prisiel este aj o papiere od auta :-/
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Samozrejme že by si nemal vyjsť na cestu bez obidvoch tabuliek.
Ale nikto ti nezabráni sa vydať na cestu a dúfať že policajt ktorý ťa zastaví, prejaví dostatok pochopenia pre tvoj problém.
Myslím že skôr nie.
A vlak alebo autobus tým smerom nejazdí ?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Automaticky ta zastavia a ked sa nebudes tvarit dostatocne priblblo ze o tom nevies,ti mozu zadrzat technicak.
Aj mne sa to stalo,ked som im povedal ze rovno 1 300 slovenskych korun v prdeli za nove spz tak ma neriesili.Ufaklil som ju na dialnici na starej pneu.Na druhy den som behol chlpatym a pol hodinova zalezitost.Ale cakal som 4 hodiny na poradie.
Ked uz si aspon prehod zadnu do predu.
Nemusel si hlasit stratu,vypises cestne prehlasenie ze si ju niekde odrazil a daju ti za to co stoja nove.Staru ti nikto nepreplati.Ak si od Nitry tam uz je to u chlpatych celkom v pohode ako kedysi.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

osobná skúsenosť:
150€ na fleku, 300€ v správnom konaní,TP fuč, vodičák na 2 roky.
záleží na koho natrafíš, nakoniec som to mal za 40€.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

1. Značku nechaj vzadu... Nedávaj ju dopredu.
2. Chalani nestraste ho, mne asi 4roky dozadu ukradli ŠPZ tesne pred dovolenkou (obe) bolo to v noci v deň kedy som mal odísť (z piatka na sobotu). Zavolal som políciu, dali mi papier ze mi boli odcudzené a v pohode som 2 týždne jazdil po východnom Slovenku. Keď ma zastavili, rozumne som im to vysvetlil, porozprávali sme sa a hneď som siel ďalej. Žiadna pokuta ani nič... Stal som hádam aj 10x počas dovolenky a všetci mali pre to pochopenie.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak máš papier od chlpatých že si nahlásil krádež tak to viac nerieš. Skrátka si ideš pre nové tabuľky tam kde je auto evidované. Ak by Ťa aj zastavili len za toto tak neverím že to neukecáš.
Alebo si nakresli podla orogo zadnej dopredu papierovú budeš menej nápadný. Ale zas je to asi už aj falšovanie a pozmeňovanie úradnej listiny za to hrozí aj basa.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

chlapci ale ten papier nieje dovolenie na jazdu bez ečv.je to len doklad o odcudzení, nič viac.
jazdiť môžeš, ale riskuješ že ti hrozí to čo som písal vyššie.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Asi v r. 2006 mi bol s parkoviska kde bývam ukradnutý žigulík VAZ 21053 ,

žigulik sa našiel ešte v ten istý deň vyvrátený v škarpe
a bez tabuliek s EČ
ked som sa pýtal na DI, že či mi možu vydať NOVÉ tabuľky s EČ, pretože povodné mi boli ukradnuté, a bol o tom záznam,že su v pátraní
tak prislušný policajt na DI mi povedal,že ano samozrejme MOŽU mi vydať nové tabulky s EČ avšak
zaplatím za ne plnu sumu /66 €/
Zarazilo ma to,že PREČO mam platiť plnú sumu,kedže tabulky z mojho auta mi UKRADLI

Takže moje stanovisko k tejto veci je nasledovne .

J*B*M taký štát ,ktorý nie je schopný chraniť obete trestných činov a žiada aby DOPLÁCALI na tych ,čo páchajú trestné činy.

Ďalej , SOM za urychlene prijatie tzv.farmárskeho zákona, aby ten kto je ohrozovaný pachateľom trestneho činu , alebo jeho majetok je ohrozovaný
ABY mohol razantne a beztrestne ZAKROČIŤ proti pachateľovi aj s ťažkými nasledkami,prip.aj s nasledkom smrti pachateľa

V najbližších voľbách VOLIM KOTLEBU a jeho stranu !
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

laco1871
Vybrané paragrafy z trestného zákona a trestného poriadku :

§25 trestného zákona - nutná obrana :

(1 )Čin ináč trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom.

(2) Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.

(3) Ten, kto odvracia útok spôsobom uvedeným v odseku 2, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia.

(4) Ak sa niekto vzhľadom na okolnosti prípadu mylne domnieva, že útok hrozí, nevylučuje to trestnú zodpovednosť za čin spáchaný z nedbanlivosti, ak omyl spočíva v nedbanlivosti.
§24 trestného zákona - krajná núdza :

(1) Čin ináč trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom.

(2) Nejde o krajnú núdzu, ak bolo možné toto nebezpečenstvo za daných okolností odvrátiť ináč, alebo spôsobený následok je zrejme rovnako závažný alebo ešte závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobcne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať.
§26 trestného zákona - oprávnené použitie zbrane :

(1) Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je testným činom.

(2) Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pri tom inému úmyselne spôsobená smrť.
Výňatok z §122/3 trestného zákona - zbraň :

... zbraňou sa rozumie ... každá vec, ktorou možno urobiť útok proti telu dôrazňejším. ...

Horeuvedené definície sú prebraté zo zbierky zákonov SR. Konkrétne z trestného zákona z 20. mája 2005.
Tieto veci platia už od spomenutého dátumu.
Netreba žiaden farmársky zákon. Zákonom chránený záujem je tvoj život, život tvojich blízkych, život hocikoho na ulici, ako aj tvoj či ich majetok. Len treba konať s rozvahou a tak, aby tvoja obrana bola razantnejšia, ako útok, ktorý ti hrozí. Bez toho obrana nemôže byť obranou.
P.s.: Bude mať 20% s prehľadom.
P.s.2.: Lepšie sedieť v teplej base, ako ležať v studenej zemi dva metre pod zemou, ako môj kamarát kixboxer, ktorého si podali na diskotéke, kde sa úmyselne nebránil, aby si nezničil reputácu a lebo veril v česť a spravodlivosť. Preto od vtedy u mňa keď niekto zaútočí, tak automaticky stráca právo na to, aby sa voči nemu zachádzalo v rukavičkách...
Stibro
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 02.10.2008 21:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Stibro »

Tiež mi zmizlo EČ z auta pred piatimi rokmi. Nahlásil som to na polícii a asi týždeň som jazdil len s jedným EČ. Policajti ma zastavili viac krát, vždy som im vysvetlil situáciu a vždy ma pustili bez pokuty. Myslím si, že pokiaľ sa s nimi človek baví slušne majú pochopenie.
PS: Ak si vybavuješ nové EČ, tak asi najlacnejšia alternatíva je vyžiadať číslo na nosič bicyklov čo je cca 16 €.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

hlasi sa vzdy kradez spz.strata to je ako sam sebe vinnik.

chod po dialnici prevezies sa ale minimalne riziko ze ta stopnu.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tu už sme ozaj všetci tak zblbnutí a zmagorení z tohoto systému, že bežnú vec sa normálny bezúhonný človek bojí riešiť tak nejak normálne zdravým rozumom ako by sa to malo v civilizovanom svete.
Kurník šak prídem ráno k autu a ani si nemusím všimnúť že mi chýba nejaký kus plechu-EČ. Zastaví ma policajt OK má ma upozorniť skotrolovať papiere overiť si že čo sa stalo a či je to auto moje a poslať ma nahlásiť krádež. A nie hneď dávať pokutu. A je celkom samozrejmé , že by papier o zahlásení krádeže EČ zároveň na nejakú dobu nahrádzal aj ten blbý kus plechu aby som mohol jazdiť.A ak už nemám mať nejakú úľavu na cene pretože toto ja ako vodič nedokážem ovplyvniť. Leda že by som si tabuľky pokaždé bral večer hore do bytu a ráno zas nazad montoval na auto. A je celkom prirodzené že sám si zvolím spôsob dopravy na úrad pre nové tabule, a je na mne či si pojdem svojim autom alebo taxíkom alebo vlakom alebo pešo alebo na bicykli. A nie že mám smolu a auto z jednou tabulou nemôžem lebo nejaký štátny papaláš odtrhnutý a žijúci od reality navrhol nejaký zákon bez toho že by sa nad tým aj zamyslel a daľších 100 za to zdvihlo ruku.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ani spz nemozes zobrat domov pretoze auto bez spz nema co robit na verejnych parkoviskach.

nahlasanie kradeze a patranie po nej konci v tedy ak majitel si kupi zasa nove alebo po roku.rok maju na to cas to objasnit ak sa nepodari odklada sa to prec zo stola.mne ak by slohli jednu spz jazdim bez problemov dalej a cakam ten rok.
tonny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28.11.2014 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonny »

aj ja by som jazdil ďalej a počkal by som ten rok, neriešil by som hneď novú.Ale je to na tebe ako sa rozhodneš :-)
pokazeny
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 26.11.2014 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pokazeny »

A nemôže byť za to pokuta, za jazdu bez prednej ŠPZ-ky? Lebo kamarát napríklad ma podobný problém a sa veľmi bojí jazdiť bez ŠPZ

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0911679289 a 13 neregistrovaných