Jazda autom v Chorvátsku

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ristian6378
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04.11.2015 22:11
Zdieľať na Facebook

Jazda autom v Chorvátsku

Príspevok od používateľa ristian6378 »

Zdravím, mám otázku ako to je v Chorvátsku s jazdou autom, ktoré má nad 80kW ak vodič ešte nemá 24 rokov. Na internete som našiel rôzne informácie, všetky si protirečili. Dočítal som sa že sa to obmedzenie sťahuje len na Chorvátskych vodičov, ale na ďalších 2 stránkach som sa dozvedel že aj pre zahraničných. Príde mi to ale ako blbosť. Keď mám vlastné auto, ktoré presahuje udaný výkon tak s ním "nemôžem" ísť do Chorvátska? Máte s tým niekto skúsenosti? Za prípadné odpovede ďakujem
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

presne tak
carlosMT
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 23.09.2007 15:27
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carlosMT »

Pokiaľ nebudeš jazdiť ako debil tak ani nebudeš o policajtoch v Chorvátsku vedieť.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Veru po xrazoch v Hr som mal s policajtami docinenia, len ked som ich oslovil sam lol

Slovak na magistrale robi zvacsa safety car, jak sme z domu zblbnuti...jazdi, aby si splynul s premavkou a nebudes mat urcite s tamojsimi polismi problem a ani za otravneho turistu nebudes medzi domacimi sampionmi lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
s2pi
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 19.08.2007 21:00
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda autom v Chorvátsku

Príspevok od používateľa s2pi »

ristian6378 napísal:Zdravím, mám otázku ako to je v Chorvátsku s jazdou autom, ktoré má nad 80kW ak vodič ešte nemá 24 rokov. Na internete som našiel rôzne informácie, všetky si protirečili. Dočítal som sa že sa to obmedzenie sťahuje len na Chorvátskych vodičov, ale na ďalších 2 stránkach som sa dozvedel že aj pre zahraničných. Príde mi to ale ako blbosť. Keď mám vlastné auto, ktoré presahuje udaný výkon tak s ním "nemôžem" ísť do Chorvátska? Máte s tým niekto skúsenosti? Za prípadné odpovede ďakujem
Mal som rovnaky problem a preto som sa pytal rovno chorvatov a tu je odpoved:


Dear Sir,

Restrictions in our law don't concern foreign people, only Croatian citizens, with Croatian drivers licence. You can drive Your car in Croatia with Your valid drivers licence.

Kind regards,
Department of Public Relations of the Ministry of Interior.



Cize toto obmedzenie sa nevstahuje na nechorvatov.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Páni, to som teda ani netušil, že v Chorvátsku existuje také nejaké nariadenie.
Vďaka za odpoveď priamo z chorvátských úradov, ale len pre moju zaujímavosť: náhodou niekto netušíte, odekdy je takéto nariadenie v platnosti?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mas predsa europsky vodicak.na to neplatia obmedzenia z jugobalkanu.to oni musia menit vp a robit testy u nas ak tu ziju dlhodobo.
ristian6378
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04.11.2015 22:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ristian6378 »

Ďakujem za odpovede :-) Lebo plánujem ísť v lete do Chorvátska vlastným autom a táto informácia ma trochu zneistila, ale tak v pohode pôjdem.. Prišlo mi to ako blbosť a obmedzovanie turistov, čím by si moc nepomohli. Príde mi to ale divné podľa mňa aj u nich, lebo napríklad dajme tomu 18 ročný chalan si spravý VP, otec má auto ktoré presahuje 80kW (čo vôbec nie je nejako veľa v dnešnej dobe) takže ho nemôže podľa zákona šoférovať. Ale tak to je už ich vec
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak tam ostan aspon mesiac a uvidis co to je za ludi a pochopis preco to tak je.inac pozor na konflikt.ak mas problem s jednym mas problem s celou rodinou.nieco ako 40 percentyn albanci.a cim ides dalej na juh balkanu tym je to divokejsie :2f93: ja balkancov nemam rad kludne poslem aj fizla do ma..rin.. ...e lol
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

V chorvatsku mozu jazdit autom nad 80kw len ludia od 24rokov??? To by ma ako 18rocneho riadne nasr... :d :D Preco maju taky zakaz?
ristian6378
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04.11.2015 22:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ristian6378 »

@lakinooo a v čom je prosím ťa dobrý? Pochopil by som to možno keby to bolo nad 150kW....ale 80kW naozaj nie je veľa. A ako som písal vyššie, ak majú v rodine autá nad ten výkon tak mladý ich nemôže šoferóvať...to majú hneď kupovať ďalšie? Najlepšie Fabiu 1.2 HTP :d :D a 24 rokov je podľa mňa tiež zbytočný vek...ešte možno keby to bolo do 20 tak dobre..ale aj tak to je blbosť, lebo kto je lepší šofér, 22 ročný chlapec ktorý šoféruje denne od 18stich alebo 25 ročný ktorý práve vyšiel z autoškoly. A nie je moc pravda že ak je niekto mladý tak je automaticky sprostejší ako niekto starší...
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

dobrý zákon, myslím, že by bolo dobre aj u nás taký taký zaviesť
mladychevroletak
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.01.2014 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mladychevroletak »

Pani,
mladý junáci c Croatie sa na to pozerajú asi nasledovne že lepšie jazdiť s autom ktoré má menej ako 80kw ako jazdiť s autobusom. A aj v malých autách sa dajú robiť veľké veci. s hľadiska toho že auto aj tak väčšinou času stojí na mieste a keď sa použije na sťahovanie alebo na jeb..... :d :D
takže vždy lepšie jak nič alebo jak nejaký moped a byť zmoknutý jak taký kkk.... :3c90:
môj pohľad na Chorvátsko lol
a chystám sa tam dva roky na zrdce beach konečne to dúfam už výde :40bd: :40bd: :3906:
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných