Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dominikna
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.03.2023 20:55
Zdieľať na Facebook

Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa dominikna »

Ahojte,

premýšľam nad kúpou Jaguar xj, 202kw ročník cca 2012.
Viete mi niekto napísať skúsenosti ohľadne tohto modelu z týchto ročníkov ?
Ohľadne servisu (počul som, že v niektorých prípadoch to môže byť katastrofa…)
Je to naozaj majestátne auto a ešte aj za tú cenu, ma dobrú spotrebu, len toho servisu sa bojím…

Ďakujem za odpovede.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

To už radšej BMW 7..
Tu aspoň predáš..., :3c90:
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Tie nízke ceny majú nejakú príčinu :d :D
Keď sa ti to páči, tak ber, ty sa na tom budeš voziť a nie anonymovia z internetu. Ja osobne by som to nebral, nepáči sa mi to, zadok už vôbec nie, ale ja sám mám doma o.i. aj dve vtákoviny, na ktorých kúpu nieto rozumného dôvodu, čiže môj názor je v tomto smere - ako vravia kravaťáci - "irelevantný".

Hlavne sa nepoblázni z prvého kusu, ktorý pôjdeš pozrieť. Ak to často menilo majiteľov, alebo ak to má aktuálny majiteľ len dva - tri roky, určite NEBRAŤ!! Výhovorky typu "super auto, ale moc výkonné, žena sa s tým bojí jazdiť" sú kraviny, na ktoré hádam dnes už nenaletíš.
Ak to má niekto od novoty, alebo aspoň 5 - 6 rokov a viac, to už je iná káva.

S dielmi by nemal byť problém, čo sa týka dostupnosti, ale môže byť s nimi problém, čo sa týka ceny. Druhá vec je, že je pravdepodobné, že nejaké veci budú pasovať z Fordu, ale to by ti už lepšie povedali na Jaguár fórach.
Keďže Fordu patrili viaceré automobilky, bežne sa stáva, že Niektoré diely sú zameniteľné, len majú iné číslo.
Napríklad niektoré čidlá pasujú z Land Roveru na Jaguár (aj napríklad na Aston Martin!!) len preto, že tieto automobilky kedysi patrili pod Ford, aj keď inak nič spoločné nemajú :d :D

Existujú niekoľkostranové excely zameniteľnosti dielov, ale len v príslušných fans skupinách.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa oco13 »

Celkom od veci a len pre Fosiliu -
Výhovorky typu "super auto, ale moc výkonné, žena sa s tým bojí jazdiť" sú kraviny, na ktoré hádam dnes už nenaletíš.
Pred x rokmi som došiel do kanclu v BA a tam naša obchodna zastupkyňa urevaná roztrasená - čo sa ti stalo dievčinka ??? Fabia jej slabo kurila a tak jej frajer nanutil jeho bavoráka M3. Zima mrzlo sneh hnusné cesty, dievčinku zadný náhon cestou zo Šale do Ba dobre povláčil a poobracal. Mala potom nejaký čas problem vobec šoferovať a chodil som pre ňu k vlaku. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Dominikna, ked je prva vec, na ktoru sa pytas prave cena servisu, daj rychlo ruky prec a kupnsi nieco na co realne mas. To ber prosim v dobrom, tieto auta neboli robene pre ludi, ktori vypisuju na AB.eu a pytaju sa kolko stoji servis. Cena je nizka, lebo to ma dovod. Ak chces mat premiovku nie prave najlepsej znacky JLR z roku 2012 bud pripraveny kedykolvek pustit par tisic na servis, ak nemas, nekupuj a nebudes plakat.

Oco, jasne, s tou M3 uplne super bachorka. Uz vidim ako typek da frajerke, ktora jazdi na Fabii, M3ku nech sa povozi v dazdi, mraze a snehu kvoli tomu, ze Fabia nekuri. To by zenskej/tomu autu neurobil ani keby mal tych M3jok 10 doma. Uplne uveritelna story :28b7:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa oco13 »

Riči - v 90tych rokoch boli celkom iní týpci ako sú dnes, Taký ujo kočner mi chcel zabetonovať nohy do kýblička a hodiť ma do Dunaja - a videl som na ňom že by to spravil.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, kedze v tej dobe bola M3ka na nasich cestach nieco ako jednorozec, nejak mi nesedi, ze by si typek dobrovolne znicil svoje auto (neocakavat, ze zenska sa na takomto aute v snehu akurat tak dokalici by mohol fakt len cisty k.k.t). A ujovi Kocnerovi si co zle urobil, ze prave Tebe osobne sa chcel takto pomstit?
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ak je to Tvoja srdcovka,ber ju,tych aut nieje zase tak vela a ja sa vzdy na ulici obzriem za touto značkou.Otazkou zostava,či sa predošly majitel o ňu vzorne staral a či popripadne dalsie naklady budu mat oproti cene nejaky zmysel...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa oco13 »

A ujovi Kocnerovi si co zle urobil
Mal jeden z prvých HST portalov (odsuvacia balkonová stena) na slovensku a nevedeli sme to nastaviť. Ako dnes automechanici s modernými autami. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
p6077
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 20.01.2015 16:19
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa p6077 »

Mám Jaguar XF, rozmýšľam že sa posuniem do XJ takže som o tých autách aj čosi zisťoval. Ja osobne by som do 3.0d 202kw nešiel, môže to byť časovaná bomba s veľmi drahou opravou. Tie motory majú problém s kľukových hriadeľom, môžu sa zadrieť myslím že na 5. valci, v horšom prípade praskne kľuka v tom mieste, originál nový diel je len celý spodok motora, zohnať druhú kľuku tiež celkom problém. Sem tam zvyklo na 3.0d prasknúť sanie, auto potom padalo do núdzového režimu, nové myslím že nie je nejaké extra drahé. Inak ten motor vychádza z motora 2.7 V6, ktorý je aj v Peugeotoch, Citroenoch a myslím že vznikol spoluprácou PSA a Fordu. Celkovo čo som s tým motorom jazdil tak na jazdu je príjemný, má dve turba, za mňa je ten motor jeden z tých lepších 6 valcových naftových motorov čo sa týka jazdy.
Nejaké veľké problémy pri XJ neboli, prevodovka je v prvých myslím že 6 stupňová ZF, neskôr 8 stupňová ZF, ktoré používa aj BMW. Myslím že všetky XJ majú vzduchový podvozok, tak tam treba počítať s tým že môžu s ním byť potencionálne problémy, ale to platí pri všetkých autách čo sú na vzduchu. Auto má ďalej hliníkovú karosériu, takže opravy budú riadne drahé.
Ideálne by bolo asi kúpiť auto s motorom 3.0 supercharged, tam treba dať pozor na rozvodovú reťaz, už okolo 150 000km je dobre ju dať vymeniť, 5.0 a 5.0 supercharged tam zvykla tiecť vodná pumpa, tak lepšie je ju vymeniť hneď po kúpe.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

oco, doma mám autá, ktoré majú 170, 240, 255, 450 a 500 koní. Ja viem, Grétku by šľak trafil, ale mne je ľúto predávať dobré, bezproblémové autá, keď viem, že v budúcnosti sa už také asi vyrábať nebudú. Žena jazdí so všetkými, s tým žiadny problém nemá, však nie je povinné mať plný plyn... Druhá vec je, že M3 na snehu nie je pre amatéra to pravé orechové.
Ale možno mám len šťastie na ženu, ktorá vie jazdiť :d :D

Ale však si pochopil, o čo mi išlo - aby sa nenechal okalerábovať somarinami, ak by niekto predával auto príliš skoro.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

oco13 napísal: 14.03.2023 14:54 Riči - v 90tych rokoch boli celkom iní týpci ako sú dnes, Taký ujo kočner mi chcel zabetonovať nohy do kýblička a hodiť ma do Dunaja - a videl som na ňom že by to spravil.
Ujo Kočner má predovšetkým veľké šťastie, že to niekto neurobil jemu. Nato, koľkých ľudí nasral, je zázrak, že sa dožil kriminálu. Mal by sa tešiť, ako dobre obišiel, ale to sme odbočili :d :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa seven549 »

akoze M3 by nikto zene nepozical???

co je to dneska M3,oproti cene 3 izboveho bytu v bratislave.

90 percent majitelov aut bmw M3 ich berie ako spotrebak - ponozky na zodratie.ziaden zberatelsky kusok.

casy ze vykonne auta mali len jazdci su uz prec.
Naposledy upravil/-a seven549 v 14.03.2023 18:16, upravené celkom 1 krát.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

vykopanafosilia napísal: 14.03.2023 18:08 oco, doma mám autá, ktoré majú 170, 240, 255, 450 a 500 koní. Ja viem, Grétku by šľak trafil, ale mne je ľúto predávať dobré, bezproblémové autá, keď viem, že v budúcnosti sa už také asi vyrábať nebudú. Takže autá nemením, ale prikupujem :-) Žena jazdí so všetkými, s tým žiadny problém nemá, však nie je povinné mať plný plyn... Druhá vec je, že M3 na snehu nie je pre amatéra to pravé orechové.
Ale možno mám len šťastie na ženu, ktorá vie jazdiť :d :D

Ale však si pochopil, o čo mi išlo - aby sa nenechal okalerábovať somarinami, ak by niekto predával auto príliš skoro.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XJ , 202 kw , 2012

Príspevok od používateľa oco13 »

vykopanafosilia napísal: 14.03.2023 18:08 Ale však si pochopil, o čo mi išlo -
Jasné že pochopil, len som chcel poukazať na to že je aj vela žien , ktoré jezdia so strachom a odporom. Aj pre moju vybrať auto je syzifovská robota, napriek tomu že jazdí v pohode. (blbé fyzické dispozície.)
Teda dôvod - žena mi na tom nechce jazdiť je pre mňa celkom uveritelný a chápem ho.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných