JAGUAR XF (X250) 2007 -2015 - motorizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Dík pekne za odpoveď
Koľko asi stála výmena??
Vsetci plasili, že musí motor von.
Rudi1b
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.05.2021 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rudi1b »

V autorizaku nejakých 1400-1500€, v normálnom servise 500-600€. Pre porovnanie, jednotková fabia 16v,ml má interval 75k a výmena vyjde cca 200€.
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

lubos zimovcak

Príspevok od používateľa tom2014 »

súhlasím treba napísať svoj názor, veď toto aj zadávateľ chce vedieť aký je názor druhých diskutujúcich ale ohľadom témy. Samozrejme že je dobré poradiť: tento agregát nie tam sa to kazilo, tento áno mám dobré skúsenosti resp. túto značku nie, pozri radšej konkurenciu atď., ale nech sa to týka témy. Pozri zas čo tam vypisuje oco13, no čo to má spoločné s problematikou ktorú otvoril zadávateľ? Tak len mi povedzte či ja tomu zle rozumiem alebo je normálne že v každej jednej téme o autách sa riešia komplexy oca13 že nietko sedí v "luxusnejšom" aute? Je to podľa Vás ok?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milý Tom, treba ma nahlásiť. :28b7:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak by sa nejakým zázrakom dalo fórum riadiť nedemokraticky,tj všetko mimo témy preč a tvrdo a ban ak sa opakuje,dalo by sa kadečo.Na zdravotníckom fóre sa diskutuje z lekármi,na vedeckom z vedcami.Tu sa háda jeden truhlík z druhým o veciach ktoré nikoho nezaujímajú.Všetci čo niečo vedia a ešte sú ochotný čo to prezradiť odpadávajú a tak už fórum len svet hádania o hlúpostiach.Aj hádať sa dá,ale musí to byť k veci ktorá sa rieši.Buď nedemokratické ale dobré,alebo takéto aké je,niet ani nádej na nejaké posunutie.Písať dobré témy ktoré by mnohým pomohli nemá kto a kritizovať a skákať do druhých je národný šport.priveľa práv z nula povinnostami,priveľa hlúposti a zloby a slobody sa kamkoľvek vygrcať a uľaviť si.
Nie som si istý čo zadávateľ chce.A či by to chcel aj ak by si čo iba prezrel veci ktoré sú dostupné,len sú nesmierne obšírné, aby sa oboznámil z tým do čoho by rád.
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tom2014 »

Ja nechcem nikoho nahlasovať ani robiť čistky ani nič podobné, len aby si už nepísal v každej téme tie tvoje otrepané "životné pravdy". Proste venuj sa autám keď si na automobilovom fóre. Alebo kašlime na to...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No a ja ti poviem to čo by som hocikomu povedal aj do očí, Jaguár nie je pre slovákov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Jeden nahlasovatel tu je, ale on nahlasuje len ak napises nieco proti nemu.
samaelz
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06.01.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samaelz »

oco13 napísal:No a ja ti poviem to čo by som hocikomu povedal aj do očí, Jaguár nie je pre slovákov.
To že žijete v komunite kde mate pocit že Slováci sú príjmovo nízko je deformáciou prostredia v ktorom sa nachádzate, ale nie je to objektívnou informáciou. Ak by ste boli v inom prostredí, váš názor by sa zmenil. Na Slovensku je cca 5% obyvateľov s bankovými likvidnými finančnými aktívami (nie v nehnuteľnostiam ) nad 0,05 mil € a príjmom vysoko nad 10 000 € /m. Ľudia čo sú schopní , majú zručnosti, vedomosti majú aj ako zamestnanci prijem nad 100 000 € rok. Samozrejme pri fyzickej práci na linke vo výrobnom závode to asi nebude, ale tí čo programujú tých robotov v automobilke to majú skorej.
Rudi1b
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.05.2021 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rudi1b »

To je grc táto diskusia. Ocino, neviem či si nemyslíš jaguar s Aston Martinom. XFko je auto vyššej strednej triedy nie superšport pre milionárov. :40bd:
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Rudi1b napísal:V autorizaku nejakých 1400-1500€, v normálnom servise 500-600€. Pre porovnanie, jednotková fabia 16v,ml má interval 75k a výmena vyjde cca 200€.
Uff. Dosť.
Dík pekne za informáciu :28b7:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci je zbytočné vám vysvetlovať že recidivista z Leopoldova neozoznáva vyššiu strednú triedu a premiovú, To auto vyzerá rovnako ako Mercedes, BMW, Audi atď premiových segmentov. A ak by mi mali lopkári číhať za plotom, alebo deti byť šikanované v škole len preto že tatko sa potrebuje prezentovať - tak sú to pokrivené hodnoty.
Drahé autá, drahé domy, plesy v opere a podobné panské huncútstva nie sú pre slovensko a ani pre vých. europu.
PS: programátor v automobilke má s biedou priemerný plat na SVK. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco z drvivej vacsiny panelakovych ludi sa moze posudzovat aj tvoja trojpodlazna hacienda ako luxusna vila milionara. No daj kolko najazdov krvilacnych recidivistov unasajucich ti deti od bazena si uz zazil?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Moja trojpodlažná vila je obložená kovošrotom všetkého druhu, nepojazdnými vrakmi aut, psami bez domovaa a mačkami z útulku. Už len to množstvo zveriny vylučuje akýkolvek útok. Navyše rozbité palety a stavebné rezivo určené na kúrenie značne sťažujú prehlad o majetku obyvatelov. Ak náhodou na svojich autách pred Lídlom nechám pootvorené okienko, tak po návrate z nákupu najdem na sedačke za hrsť drobných. :40bd:
Ja sa tu len snažím luďom chctivým premiových carov ozrejmiť náhlad nižšej vrstvy obyvatelstva na ich autá a hlavne na nich samých.
Inak šikana detí na zš je už dosť vážnym problémom aj malých obciach na slovensku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
p6077
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 20.01.2015 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p6077 »

Neviem či hľadáš model pred faceliftom, alebo po facelifte, ale pred faceliftom určite jedine benzín, buď 3.0 V6 alebo 4.2 V8, ten 3.0 je motor od Fordu, ešte v prvých S-Typoch bol problém so zadieraním motora na kľuke kvôli odlievaniu oleja v zákrutách a zlému umiestneniu sacieho koša, po FL S-type alebo XF nemá s týmto vôbec problém.
4.2 V8 je buď atmosféra alebo verzia s kompresorom 4.2 SC, oba motory sú spoľahlivé, myslím že pri 4.2 SC častejšie odchádzajú vodné pumpy.
Nafte sa vyhni, 2.7 a 3.0d vo všetkých výkonových variantách majú problém, zadretých motorov na kľuke je viac ako dosť, prípadne rovno prasknutá kľuka, oprava stojí nezmyselné peniaze + majú tie motory 2x turbo, 2x EGR, ale už len kvôli tým problémom s kľukou by som tieto motory obišiel veľkým oblúkom.
Ak chceš naftu, tak vo facelifte máš motor 2.2d ktorý má základ v 2.2 vo Forde, ale mne osobne moc 4 valce k XF nejdú...

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní