JAGUAR XF (X250) 2007 -2015 - motorizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

JAGUAR XF (X250) 2007 -2015 - motorizacia

Príspevok od používateľa GiorgioG »

Ahojte.
Ktorý z motorov v uvedenom aute sa javí ako najspoľahlivejší?
Potešia ma komentáre skutočných majiteľov.
Ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tam je veľmi zaujímavá škála motorov,čo V motor je vždy.Ktorýkoľvek v danom segmente od 2,7 do 4,2 bude spoľahlivý a zároveň nespolahlivý podľa starostlivosti a ubehnutých km.Vtip tých motorov je v náročnosti konštrukcie ktorá neveľmi dovolí zanedbať nutné úkony a servis si odbaviť kdesi čosi v priemernej dielni.Ktorýkoľvek či diesel či benzín dá majiteľa do smútku aj z menšou závadou,a to teda sa bežne stane aj v dobrej rodine motorov.Že je to motor servisne (finančne) mimoriadne zaujímavý a to treba pochopiť pri úvahe o kúpe že si vyžiada svoje.Pri všetkej spoľahlivosti.Neznalosť týchto motorov tiež nebude zdrojom radosti a hľadanie toho kto sa podujme bude samostatná kapitola.ale základná požiadavka (financie) pre vlastníctvo tejto motorizácie musí byť splnená. Prevádzka je v nákladoch ako tak prijateľná iba u diesla,zbytok flotily žerie aj malé deti. Ak ak technike nerozumieš,pár obrázkov tu dám,nech vieš do čoho ideš
[img]https://i.postimg.cc/w33sKLGc/jag-xf.jpg[/img]
[img]https://i.postimg.cc/SjXj1qng/jag-xf-2.jpg[/img]
[img]https://i.postimg.cc/0zCNKy4y/jag-xf-3.jpg[/img]
[img]https://i.postimg.cc/2q6CqFv0/jag-xf-4.jpg[/img]
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

noooooo takto, 2.7d dvojturbo je ziva katastrofa a castokrat sa nedozije ani 150.000km, 3.0d je sialene vybombovany a so spolahlivostou ma tiez pramalo spolocne. Obidva tie motory su ukrutne konstrukcne zlozite, a drahe.

Co ti zostalo, ake volby ? Okrem motoru ma auto vela dalsich veci ktore sa nevyrabaju mimo originalu a diagnostiku na to nevie spravit prakticky nikto.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

diesle sú obdoba V6 od VW akurát rozdiel je že medzi vačkovicami je jednoradová reťaz a nie ozubené kolieska.Ale presne to isté platí čo u grupy,kedykoľvek sa robí a niečo otvorí,mení sa všetko doradu za nové.Len preto lebo je to práve možné.Vzhľadom k cene tej práce to je nutné,len to spústa ľudí netuší ako fungujú opravy zložitých motorov.Kedže sú tie práce finančne celkom náročné je neprípustné aby sa čokoľvek opravovalo v krátkom čase a motor opäť otváral len preto lebo sa čosi ušetrilo.Bolo by to veľmi drahé ušetrenie.Diagnotika je samostatná kapitola,k nej potrebné znalosti radšej ani nerozoberajme.Takže ... kto nerieši peniaze a má dosť môže si pokojne kúpiť aj toto.Hovoria že odvážnym praje šťastie
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

Tak potom benzín? Ktorý?
A že žerie? Čo to znamená? 10-12l alebo koľko?
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Najspoľahlivejši motor tam je osvedčený 4.2 V8 atmosféra ,len problém bude asi zohnať lebo taký motor tá len tak ľahko neomrzí a majitelia si ich držia :4012: a je to aj vzácnosť a ešte len bude v dnešnom svete lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Papierovú spotrebu mesto,dialnica,kombinovaná hravo na nete nájdeš.Samozrejme je to v praxi zvyčajne horšie navyše ju vie zmeniť jazdný štýl.Ale pokiaľ si pamätám je u benzínov nejakých 12 lt len zbožné prianie.Je to primerané a niet sa čo tým zaoberať,to nie je v ničom societé aby sa gazda niečím podobným zaoberal.Je to ako oženiť sa z rozhadzovačnou ženou,ale ak je pekná môžeš sa ňou chváliť a kde ťa nevidia si tlcť hlavu akú hlúposť si nakúpil.
Určite ...4,2 je kus nábytku,malá vesmírna stanica a ty poľahky zistíš že plač a smiech sú súrodenci
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Džordži kupujes JAGUAR, premiovu triedu. Ty sa ides pytat na spotrebu ? Ked ta oprava automatickej prevodovky vyjde na 3.000 eur mimo autorizaku lebo tam je za desinu [!!!!], vymena displejicka stoji len osmicku...

fakt sa ides pytat na spotrebu ? Clovece...

Mal si sa radsej opytat kolko stoji na 13 rocny jaguar tlmic, lebo tie uz nebudu ako nove. Kolko stoja brzdy, vyfuk, vstrekovace, EGR ventil vyhrievany chladeny... nemas predstavu do coho sa sypes.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Jaguar už dávno nie je žiadna"prémia", max ak cenou.

Ak už bez neho nemôžeš žiť, tak zháňaj základny motor, 2.0D, s MANUÁLOM...

2,7D je buď dobrý, alebo mizerny, tento motor od PSA mal od začiatku výrobnu vadu, neviem, či to časom spravili.

Benzín kupovať, tak to by som dlabal podporovať štát daňami.



Rátaj s tým, že benzín bude opäť na 1,5 eur.
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

mp3turbo napísal:Džordži kupujes JAGUAR, premiovu triedu. Ty sa ides pytat na spotrebu ? Ked ta oprava automatickej prevodovky vyjde na 3.000 eur mimo autorizaku lebo tam je za desinu [!!!!], vymena displejicka stoji len osmicku...

fakt sa ides pytat na spotrebu ? Clovece...

Mal si sa radsej opytat kolko stoji na 13 rocny jaguar tlmic, lebo tie uz nebudu ako nove. Kolko stoja brzdy, vyfuk, vstrekovace, EGR ventil vyhrievany chladeny... nemas predstavu do coho sa sypes.
TY sa ukľudni, človeče.
Ja sa pýtam na spooľahlivosť, nie na spootrebu, len som reagoval na strašenie mhlavatého, že všetky motory tam žerú aj malé deti. Tak sa pýtam koľko je to veľa. 10-12 nie je nič.
Nie žeby som sa chválil, ale živím momentálne okrem iného aj BMW 645ci. Bez plynu, to neuznávam. Tak myslíš, že ma vystrašia reči o spotrebe?
Boooože. Nie som Feliciár, čo pozerá po Jaguaroch. :zg282:
To Ty nemáš predstavu, s kým píšeš. :zg282:
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:40bd: :40bd:
Teraz už predstavu mame...
lol
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som kludny uplne dost...

samozrejme ze cenou - nie technikou. Tam nemaju co ponuknut, a uprimne ani nikdy nemali. Jaguar nikdy nic zurive nevymyslel ani nikdy nebol desat rokov pred konkurenciou - oni proste stavali z dostupnych technologii luxusnejsie vozitka.

Sliny mi tecu na E-Type, nekupil som 6-7 rokov dozadu ked za 25.000 az 30.000 boli krasne kusky, dnes zacinaju na 50.000 za hovno ktore mozes prakticky v plnej miere restaurovat. To uz ako hracku nedam. Este si robim zalusk na XJ, samozrejme long verziu, to ma historiu, charakter, svojskosť...

Xfka nikdy nic neboli a neznamenali, nikdy nebudu mat ziadnu zberatelsku, historicku alebo akukolvek inu hodnotu. To ale neznamena ze sa niekomu nemozu pacit a/alebo ponukat nejaku uroven luxusu ktoru primerana klientela vyhladava. Len... sa nesmie pytat na spotrebu a/alebo ked je to dolezity parameter (ehm) tak doriti samostatne A HLAVNE POTICHU nastudovat spritmonitor.de, kde sa urcite dane udaje dozvieme.


Lebo s prepacenim - ale pri luxusnej / luxusnejsej triede sa NESLUSI pytat na spotrebu.

Pozeram XJ, samozrejme benzinovy lebo tie 2.7cky tam padaju ako muchy, takze sa bavime o osemvalci. Hadam sa nebudem trapne pytat na spotrebu, musim byt pripraveny na to ze dvacka cvakne hocikedy a ked to dobre pojde, tak dvanast mimo mesta jemna noha. A hadam sa bastardsky nebudem pytat na prerabku na LPG...

Pozri, ked si taky silny velkopodnikatel ze Majskemu pri tebe bledne v miske, tak to kup. Akoze poznam zopar ludi ktori zarabaju sest cifier rocne v cistom po zdaneni, ale ani jedneho z nich nenapadlo pytat sa na AKYKOLVEK vozik z roku 2007. Ba vlastne jedneho napadlo... pytal sa na africky Superformance co robia repliky GT40 :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

lubos zimovcak napísal::40bd: :40bd:
Teraz už predstavu mame...
lol
Hahahaha
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

mp3turbo napísal: Lebo s prepacenim - ale pri luxusnej / luxusnejsej triede sa NESLUSI pytat na spotrebu.

Pozeram XJ, samozrejme benzinovy lebo tie 2.7cky tam padaju ako muchy, takze sa bavime o osemvalci. Hadam sa nebudem trapne pytat na spotrebu, musim byt pripraveny na to ze dvacka cvakne hocikedy a ked to dobre pojde, tak dvanast mimo mesta jemna noha. A hadam sa bastardsky nebudem pytat na prerabku na LPG...

Pozri, ked si taky silny velkopodnikatel ze Majskemu pri tebe bledne v miske, tak to kup. Akoze poznam zopar ludi ktori zarabaju sest cifier rocne v cistom po zdaneni, ale ani jedneho z nich nenapadlo pytat sa na AKYKOLVEK vozik z roku 2007. Ba vlastne jedneho napadlo... pytal sa na africky Superformance co robia repliky GT40 :)
Spotrebu tú spomenul niekto úplne iný než ja, ale ty stále dookola tliachaš sprostosti jak urazené malé decko!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

si v poriadku ?


Príspevok Zaslal: GiorgioG 17 máj 2021 04:45
Tak potom benzín? Ktorý?
A že žerie? Čo to znamená? 10-12l alebo koľko?



pozri sa hore. Mne je uplne jedno aky si velkopodnikatel, ja na teba neutocim, mozes mat 645csi alebo aj 680csi. Ja nie som ani urazene male decko ani nic ine, len pisem ako sa spravaju lludia co skutocne maju tuke lowe dukaty. Ja osobne sa latentne pozeram v triede okolo 12000 eur na spomenute XJéčka, viac penazi do toho nepolozim - bude to hracka, zabava. Tento rok alebo buduci, netrapi ma.


Spotrebu si spomenul ty. Ako prvy a jediny. Pred tebou o spotrebe nikto nerozpraval.

Drzime palec pri nakupe 5.0i dvojturbo XF... ale ber longovicu, lebo standartna je len pre chudobu a to ty predsa nie si. Inak vyborna volba je benzinovy 3.0i, da sa prerobit na plyn, jazdi vynikajuco rozumne lacno, ma to trosku zvuk a nie je to posraty klepotak dieslovy co sa do takehoto auticka vobec, ale vobec nehodi.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 17.05.2021 11:22, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný