Jaguar XF Facelift

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Jaguar XF Facelift

Príspevok od používateľa grizlly1 »

Poprosil by som o rady,vie niekto poradit ci XF-ku staci motorizacia 2,2d teda 190ps.Neni to na to auto trochu malo,alebo to staci aj na jazdu trochu sviznejsim tempom?
Viem 3,0d je o inom,ale zaujal ma tento motor.Predsa je s 2,2d lahsi
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ludia co sa s vami stalo ?! Uz vam zrazu ani 200 koni nestaci ?

necelu jednu generaciu dozadu, teda 25 rokov, sme pobehali cely svet na 40kW Favoritoch a sme tu, krasni a zdravi. Takze jednoducha odpoved na tvoju otazku je, ze ano, 190 koni ti rozhodne bude stacit a budes vypravat ze "to auto ide ako jebnute" lebo takymto sposobom rozpravaju majitelia 170 konovych Mazd a podobnych vehyklov.

A ked ti to nahodou nepojde, tak tam mas prevody - keby nahodou. Ak ta napadne predbiehat na siestom prevode pri 100km/h tak si strel facku, skus prehodit na stvorku a potom sa porozpravame znovu. Len sa neboj styroch kvapiek paliva.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Na beznu premavku by mohol stacit, na okruh nestaci...
Staci? :4090:
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

čo ti bráni vyskúšať si všetky motorizácie a rozhodnúť sa podľa vlastnej skúsenosti a nie kecov ľudí, ktorí tie autá videli možno raz dva krát v meste
grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

To je sice pravda,ze mi nic nebrani vyskusat 2,2d a 3,0d,len viem aky som ked vyskusam 3,0d uz do 2,2d ma asi nikto nedostane :-\
Otazkou som myslel,ci ten 3,Od nieje zbytocne vela a zase ci 2,2d neni poddimenzovany pre toto auto,predsa nieco vazi nie ako FAVORIT !!!
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

To auto má 1700kg. 190 koníkov fúkaných turbom a 450nm ti bude stačiť až až...:)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

jednoznačne nestačí. S tou šunkou nemáš šancu dosiahnuť dostatočnú rýchlosť pre prítlak aby si mohol v tuneloch predbiehať po strope. Do toho by som rozhodne nešiel. K čomu také auto? :zg282:
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Odporúčam, aby si sa najskôr trošičku poobzeral po peňaženke, či máš na takéto pánske huncútstvo vôbec peniaze.
Bez urážky:
veľa občanov má dnes totiž tak "veľké oči", že sa im už pomaly ani nezmestia do lebky. Veľa ani netuší, že na niečo, pre čo sa zrovna rozhodli (alebo čo sa im aktuálne zapáčilo) nemajú a nebudú ani nikdy mať...
Ak sa táto možnosť vylúči, tak následne by som sa pozorne zahľadel na finančný rozdiel medzi nadobúdacou hodnotou 2.2 a 3.0 (to druhé mimochodom dodávané hneď s niekoľkými stupňami výkonu). Netreba pri tom skúmaní taktiež zabudnúť ani na taký "drobný" detail akým je tzv. registračná daň.

Ako relevantné údaje by som v prípade jazdených použil potom iba tie, ktoré sa nachádzajú na najväčšom EU autoserveri a pochádzajú z ponuky dôveryhodných predajcov.
Určite teda neporovnávať ponuky od našich slovenských (príp. českých) dovozcov - arcizlodejov dépeháčky, nech sa tvária akokoľvek seriózne. Sú to iba obyčajné kriminálne živly.

Naschvál to formulujem takto, pretože čím drahši kár, tým väčší predpoklad "nakŕmenia sa" zlodejov ukradnutou dépehačkou na úkor štátu a v konečnom dôsledku aj teba (keď ju neskôr príde štát od teba drankať). VIN nepustí a dépehá chýbať niekde bude...

Inak skvelá voľba, je to popri tých všetkých sedláckych AVDYI konečne auto majúce šmrnc, úroveň aj punc výnimočnosti.

Sandro Munari, 7-násobný víťaz WRC, raz vyslovil myšlienku, ktorá sa mi ohromne páči: "Výnimoční ľudia sa vozia na výnimočných autách. A tí ostatní..."
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Sandro Munari, 7-násobný víťaz WRC, raz vyslovil myšlienku, ktorá sa mi ohromne páči: "Výnimoční ľudia sa vozia na výnimočných autách. A tí ostatní..."

Tým stačí koncern... :40bd: :d :D :4090:

BTW - pekný citát :) :2f93:
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ten citat je fajn ale za 20 litrov si mozem vybrat aj nedavno preberany freemont.100 ludi 100 chuti a ked mam na take auto tak uz to prihlasenie nejak prezijem teda ak to neberem za posledne co kazdy urcite tiez tak rozmysla.a k cictatu.je to take vynimocne auto?a new ford mondeo neni krajsie?ale kazdy nech si kupi co sa mu paci.
grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

Trochu viac k teme,auto by som chcel kupit a jazdit v DE kde,zijem,byvam,pracujem,takze registracnu,nenazranu FICO dan neriesim..Chodim na SK tak 3x v roku.Mam este jedno benzinove auto,ktorym beham po meste,do skolky,na nakup atd.Ten Jaguar chcem ako tzv.vyletny korab na vikendy,vylety.Mozno by som uvital aj s TZ,kvoli privesu do 750kg,neni to podmienka!!! Preto zvazujem tieto dve motorizacie,viem,ze ten isty motor,teda 2,2d sa pouziva aj v Land Rover.
brano14
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04.08.2009 16:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brano14 »

punc výnimočnosti v tom, že má motor z polovice z funesa.. :zg282:
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

markoimportauto a Starymotorista. Táto je pre vás.. Žiadam vás v predstihu aby ste sa nenechali uniesť a venovali sa zadaniu témy, vďaka.

grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

brano14 napísal:punc výnimočnosti v tom, že má motor z polovice z funesa.. :zg282:
Ja proti tomu nic nemam,Francuzi maju nepodarene auta,ale dobre motory...Nuz ak sa nemylim,tak aj oni ako prvy prisli z technologiou Common rail,ked mam mylne info opravte ma,ale taku pumpa-dyza tech.od VW/AUDI to co bol za napad,natahat kable tam,kde prudi horuci olej :4012:
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

grizly ale prestali to rychlo robit lebo sa im tie motory sypali.presli rychlo na common rail.talian to robil v 1997 myslim a nejako aj france.alebo 1999 boli prve hdi?neviem presne.kedy nemec urobil neco dobre pre ludstvo?nikdy nic.

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných