Iveco - obmedzovac

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

furby
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 26.11.2006 11:01
Zdieľať na Facebook

Iveco - obmedzovac

Príspevok od používateľa furby »

zdravim pani. mam mozno divnu otazku,ale skusim. nevie mi niekdo prosim vas posunut hodnotu obmedzovaca rychlosti z 88 na 90km/h. uz ma nebavi pocuvat na dialniciach trubenie a blikanie panov kamionistov. a obcas sa chcu pomstit aj vytlacanim k zvodidlam a podobnym zivot ohrozujucim situaciam.nepomaha ani nalepka 90km/h. na tacho ukazuje 90km/h,na dig.tachografe 88km/h a aj na navigacnom garmin 88km/h. iveco daily 3,0 rv.2008. dakujem.
p.vasko
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 19.06.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p.vasko »

Tak taky isty problem mam aj ja.Su to debili lebo to nedali na 90.
kamiony sa mi lepia na chrbat a blikaju,trubia,ale nemozem zato proste je to tak.najradsej by som to odtial vyhodil.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

rozumný kamionista na Teba pre 2km trúbiť nebude, lebo takých je hafo. Sem tam to niekomu ide presne, resp. má všetko ociachované presne na 90km, len medzičasom obul nové pneu a tých pár mm nového dezénu ho na najbližších 50 000km robí rýchlejším. Potom klesne hrebienok aj jemu, lebo zrazu budú trúbiť na neho. V tomto prípade by som od Teba očakával znamenie smerovkou, že ho púšťaš a že spomalíš o takých 5km a umožníš mu predbehnúť za rozumný čas, lebo ak bude rýchlejší o 2km tak mu to bude trvať večnosť.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

nie sme všetci rovnaký. To platí aj o vodičoch či už kamionov, alebo čohokoľvek. To čo jedného necháva chladným, druhého naserie. No vždy ide o vzájomnú ohľaduplnosť.
jojko1001
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

:2f93: ahoj
nabehni do iveca a tam ti to na PC nahodí koľko budeš chcieť,alebo ti je ľuto 30-40é?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

No, to by som netvrdil. Diagnostika v IVECOu si pamätá úkony ktoré sa robili na tom ktorom aute a nikto si nezoberie na zodpovednosť úpravu rýchlosti bez ciachovania. A na ciachovanie sú vyčlenené iné firmy. Takže úpravu obmedzovača v IVECOu určite nespravia. Len ak tam bude mať niekto vlastnú diagnostiku. No to by som robil až po záruke.
calfa1
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 31.12.2007 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa calfa1 »

chod do iveka a daj si pozret ci ti udali tie impulzi aj do riadiacej jednotky.mne to pri ciachovani neprehodili u starsich niektorych aut to musia tak ja mam skania r470 rv.2005 a tiez povedal ze obmedzovac je na 90km/h ale auto slo len 88-89 tak mi nahodil tie impulzy aj do riadiacej jednotky a teraz ide normalne 90.ale ked mas kartu tak asi by si to malo uz samo.chodil som tak 6mesiacov a riadne ma to sralo stale 1 v kolone.stalo ma to 1pivo.cau
furby
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 26.11.2006 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa furby »

dik za rady. bol som v ivecu a tam o tom nechceli ani pocut,ze to sa neda. (ani sutomba) skusali sme pat diagnostik a ani jedna sa nechytala. ano,da sa dat aj smerovka aj znizit rychlost,ale tie trubky sa boja predbiehat koli pokute.ale co uz. kaslem nato. dik za rady .
eclipsse
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 17.02.2009 20:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eclipsse »

Majo dame si na zadne napravy vacsie kolesa a pojdeme aj 150 :))))).Asi s tym nevyjebabreme nijako,len sklapat spetaky nech tych nervoznych kretenov nechapavych nevidime...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

veď hovorím. V IVECO ani omylom.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Ja mat vaše problémi na mojej tatrofke 8x8 mam obmedzovač na 84,5Km/h . Aj cyklistu na ceste je problém obehnút , nedaj bože mi už aj avia na dialnici trubila že zavadziam.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

No Ty jazdíš OFFroadom a tak od Teba nikto neočakáva, že pôjdeš rýchlo. Naopak, už tých 84,5km im vyrazí dych ;-)
mamuko555
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 13.09.2006 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamuko555 »

Furby,ja sa nad tym nevzrusujem.Mam maly prives a na nom je nalepka origo 80 km/h.Ak ides rychlejsie,porusujes predpis a moze ta to stat Eura,ak pomalsie ,brzdis celu kolonu.Mozes si vybrat ako mam chodit.Seriem na to,ja som ten blby predpis nespravil.Nastastie s nim chodim obcas.A na druhej strane kde si kamionista ma vyskusat truby ak nie na dialnici :4012:
jojko1001
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

mamuko555
tá nálepka dávno neplatí.

Acon
kde ty žiješ?já na sk.za pár éčok pracovník stočí aj km,,nejaký obmedzovač rýchlosti,,to je ten najmenší problém.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Jojko!Pil si? Povedal som niekde, že sa to nedá? Ja som hovoril o značkových servisoch IVECO. Tam Ti to s ofiko diagnostikou nikto nespraví. Pomery v tých servisoch naozaj dôverne poznám. Presne ako bolo povedané. Nechceli o tom ani počuť.

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný