Iveco Eurocargo 75e15 2006 - EDC - strata výkonu

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mihalswk
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 10.10.2009 09:55
Zdieľať na Facebook

Iveco Eurocargo 75e15 2006 - EDC - strata výkonu

Príspevok od používateľa mihalswk »

Ahojte, mam problem s Ivecom ide normálne a akonáhle pustím plyn alebo pribrzdím vyhodí EDC a auto je bez výkonu. vypnem motor zapnem a zase ide ..odišiel obmedzovač a tachometer ukazuje normalne len po 40 km/h potom ukazuje nizsiu rychlost ..co by tam mohlo byt ? turbo je OK , filtre vsetky vymenene, snimac tachografu OK , tachograf preciachovany , rozmyslali sme nad snimacom otacok len nevieme presne ktory ..vedeli by ste mi v tomto poradit ? Dakujem
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Podla mna ti vykon obmedzuje cisto elektronika.Kedze neide tachometer mozno to bude dovod preco si nevie nieco vyratat a tak da do nudzoveho rezimu.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Umna boli podobne priznaky.Sice na mitsubishi canter.Na prevodovke na snimaci otaciek ktory je pre tachograf bol odpadnuty jeden kablik.Po pricinovani slape ako ma a uz nehadzalo do nudzoveho rezimu
mihalswk
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 10.10.2009 09:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mihalswk »

Práveže ten tachografovy snímač na prevodovke je dobrý , dáva impulzy aké majú byt . A Elektrika cela kabeláž či ?
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Ked sa da skontrolujte ci aj diagnostika vie kolko ide auto.Pozriet aktualnu rychlost.Mozno pozriet aj ABS cidla
mihalswk
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 10.10.2009 09:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mihalswk »

A s tými otáčkami to nemôže mat nič? Lebo keď sa radi s medziplynom tak edc nevyhodí .. čiže keď otáčky neklesnú Hm?
Shamir
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.11.2010 15:36
Zdieľať na Facebook

Iveco eurocargo 75E15 tector

Príspevok od používateľa Shamir »

Co to nakoniec bolo? Ja mam ten isty problem. Cerpadlo a vstreky boli na teste su ok. Vymenil som komplet palivove potrubie od nadrze az k cerpadlu.Regulator tlaku paliva vymeneny. Plynovy pedal som tiez vymenil a stale mi ho hadze do nudzaku. Diagnostika stale vypisuje pri uvolneni plynovehu pedalu pokles tlaku paliva. Ked sme ho merali, tak pri pusteni plynoveho pedalu so zaradenou rychlostou padne tlak cca na 600barov.Neviem sa dalej pohnut.
mihalswk
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 10.10.2009 09:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mihalswk »

Ešte stále som to nevyriešil , zevraj to môže byt riadiaca jednotka
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Este som nedozvedel,ze ci ste uz boli na diagnostike.Ked sa rozsvieti kontrolka edc,tak v pamati chyba je.Od tej chyby treba "vyskocit".Kvoli tachografu neide v nudzovom rezime.
Shamir
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.11.2010 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Shamir »

Na diagnostike vypisuje pokles tlaku paliva. Uz som vymenil aj kablovacku motora a ani to nepomohlo. Skusal som este vymenit a snimac tlaku paliva na vstrekovacej rampe. Nepomohlo ani to. Nikde nie je vidiet ani unik paliva.
mihalswk
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 10.10.2009 09:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mihalswk »

Mne píše chybu 81 sledovanie tlaku paliva privadzaneho do motora .... vymenil som spodný snímač tlaku paliva , snímač na rampe , plávak, filtre a nič neštartuje len keď mu stretnem štartovací sprej
hama74
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.12.2018 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hama74 »

Vyresilo se to nejak ta chyba ?
mihalswk
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 10.10.2009 09:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mihalswk »

Predal som to aj s chybou , ale Zevraj to bolo čerpadlo a vstreky
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní