Iveco Daily - vypadnutie brzdovej platničky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Iveco Daily - vypadnutie brzdovej platničky

Príspevok od používateľa VinicP »

Ahojte. Kamoš robí rozvoz pečiva na vozidle IVECO DAILY 2.8 Turbo diesel. Neviem presne to označenie. Je to rok výroby okolo 2005.
Včera sa mu stalo, že pri zabrzdení mu vypadli brzdové platničky. Celé. Autom prešiel cez chodník a tam narazil do živého plota. Našťastie nešiel rýchlo a našťastie to bolo skoro ráno, kedy väčšina spíme. Keby tam niekto vtedy stál, tak minimálne pod autom.
Sranda je, že už sa mu to raz stalo.
Jeho šéf volal do iveca a tam mu povedal mechanik, že "čo to je za šoféra, ktorý si neskontroluje brzdy!!?.. pretože keď platničky dosiahnu stav pod 3mm šírky, treba ich vymeniť"
Vy ste sa už niekedy stretli s tým, že Vám platničky vypadli celé z baranov?
Na ktorých autách to ešte robí? (ja som to zažil na renault 21)
Nebavím sa tu o tom, že tam asi nefunguje signalizácia zodratej platničky, ale ak by bola zodraná platnička - železo na železo - ok.. auto ešte zabrzdí, potom sa vymení. Ale aby vypadla celá platnička - a mechanik povie že si to má človek skontrolovať - priíde mi to veľký risk.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
dualto
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.09.2017 10:16
Bydlisko: Bernolákovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dualto »

tak je to tak, že by mal človek o svojom aute vedieť čo najviac. resp o aute, na ktorom jazdí. no to, že by niekomu proste vypadli brzdy - to je také, no podľa mňa to už museli byť inak zodraté, že by materiál povolil
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je vyslovene konštrukčná chyba aby platnička bez materiálu obloženia podkĺzla v medzere nosiča.Prakticky na 99,9% sú medzerky užšie a ani platnička zodratá na čistý kov sa cez medzerú neprepchá.Vodič ktorému brzdy nedávajú signál zvukom kov/kov ani nemajú kontrolku opotrebenia nemá šancu bez demontáže kolesa vidieť reálnu hrúbku obloženia.Naopak,stalo sa mi veľakrát že som kolo dole dal,pretože som mal podozrenie na platničky,a až pohlad do výrezu ukázal že sú hrubé a bezproblémové.V takom prípade by som vodiča nevinil,a mechanik čo to vyhlásil by mal vážiť slová než zahlási takú koninu,v jeho prípade je mlčať zlato
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jak Milan hovori, nemoze sa stat ani bez oblozenia, ked sa stane ,chybu spravil niekto skor ako vyslo na cestu, ked je ovsem vsetko jak ma byt z fabriky :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Napada ma taka moznost, ze bol poriadne zodraty aj samotny kotuc, alebo mozno ten kotuc bol niekedy stacany na sustruhu, teda mohol mat nebezpecne malu hrubku. Tym padom mohla byt aj ta medzera vacsia a ked sa k tomu zodrali este aj platnicky, pruser bol na svete.
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

Menil som kolegovi zadné kotúče a dosky na Peugeot 407 a na zadnej ľavej strane chýbala vonkajšia doska..tiež som čumel, ako je to možné.. uz bralo aj hliník zo strmena. on na tom tak jazdil ževraj mesiac, ze slabo brzdilo a ručná vôbec.. zvyšné 3 dosky hrdzavé a a max 2mm brzdiacej časti..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mravecm1 napísal:Napada ma taka moznost, ze bol poriadne zodraty aj samotny kotuc, alebo mozno ten kotuc bol niekedy stacany na sustruhu, teda mohol mat nebezpecne malu hrubku. Tym padom mohla byt aj ta medzera vacsia a ked sa k tomu zodrali este aj platnicky, pruser bol na svete.
Ano to je reálne možné.Minimálna hrúbka kotúča je vyrazená po obvode ale to zhrdzavie a nik si nevšimne danú mieru
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Márne sa snaži zamestnanec vysvetliť majiteľovi že nestači vymeniť len platničky - ale že treba aj kotúče. Radosť robiť u takeho šéfa. A je to len do času, kym sa nieco nestane. :b:
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

na dailyne som to zazil tiez. bola to 7.5 tona a vpredu dvojpiestikovy strmen. soferovi x kilometrov od firmy zacali suchat pistat brzdy a vsak to na firmu dojde nech tam niekde netrci ze? zhodil som koleso, kopec nabruseneho kovu, platnicka vnutorna nikde, z piestikov zbrusene tak pol centi, zo strmena tiez, kotuc prasknuty lebo uz bol tenky ako list.

a ten mechanik co zahlasil ze si ma sofer kontrolovat stav auta pred jazdou tak nech ide robit takeho rozvozcu. namiesto o 3tej rano nech vstane o hodinu a pol skor a kontroluje dokedy ho to bude bavit. ak nie tak aj po sichte sa moze tomu venovat. a vecer by mohol ist aj tie rozky piect :40bd:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Pri tom počte dodávok čo jazdí na cestách mám oddnes "dobrý" pocit z toho v akom stave jazdia. Najlepšie aby to korunu nevzalo za 10 rokov. Na STK ma zdrbú že vzadu chýbajú hlavové opierky a tu jazdia dodávky bez brzd. Tu nieje problém že doštičky vypadli ale že je vôbec môžné že firemné autá nedostanú základný servis. Pritom stačí zhodiť kolesá.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

A to ani nechcite vedieť v akom stave sú niektoré autobusy a nákladné autá súkromných osôb resp. malých firiem ktoré majú jeden alebo dva vozy. Už viac krát som som týmto majiteľom vysvetľoval že brzdy a pneumatiky sú to najdôležitejšie na vozidle a že vozia ľudí a nie dobytok a ošípané. Ale viete ako to chodí - však pokiaľ to brzdí, netrčia dróty s pneumatík a vozidlo nejde vyletieť s cesty kvôli vybitým guľovým čapom tak na vozidle sa môže veselo jazdiť. Keby som sem pridal pár foto ktoré mám tak by sa viacero ľudí tu na fóre chytilo za hlavu a nechápali ako je možné že majitelia s kľudným svedomím a s vedomím že majú vozidlá v dezolátnom stave jazdia po naších cestách - silno skorodovaný rám karosérie, prasknutý rám karosérie, poodstrihované ABS snímače, popraskané hadice k brzdám, na zadnej náprave 4 rôzne typy pneumatík a ďalšie chuťovky . . .
Obrázok
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No a čo sa čudujete? chudobná krajina - chudobní teroristi. :40bd: :40bd: Felda mi končí tak som na pol roka obul najstaršie gumy čo mám a okrem paliva nedostane nič - budem posielať nové súčiastky na šrotovisko??? :40bd: :40bd: :40bd:
Pozor nech si dávajú tí čo majú nové a drahé autá . lol lol
Inak podla DOT som vyčítal že tie gumy sú 6mesiac roku páne 2000 - tak nech sa s nimi na šrotáku zadrhnú.
Naposledy upravil/-a oco13 v 23.09.2017 20:50, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

Problémom bude podľa mňa súhra totálne zodratých platničiek aj kotúčov, čím sa vytvorila dostatočná medzera na to, aby mohla platnička vypadnúť zo strmeňa.
Zaujímavé ale je že brzdy stratil úplne. Iveco daily snáď nemá dvojitý okruh bŕzd ?

ps. prisahám že zakždým, keď si prećítam príspevok od oco13, kesne mi IQ min o 5 bodov. Neviem či môže byť niekto naozaj tak hlúpy alebo je to len troll
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

O moje IQ strach nemaj lol hlavne nezabudni "eščo odna vojna - i ty govoriš po russky"! :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Zhanali sme e60 530d (2005ka tusim). Od mladeho chalana inzerat, skvele vozenie...super auto... drobne chybicky krasy, zodpoveda veku. Po prichode a jazde...sa zistilo ze
Vpredu brzdilo len prave koleso (na palubaku nic nesvietilo), zimne gumy DOT xx01 cize gumy starsie ako vozidlo ale elektrony vylestene bbs. Nesedel rozmer, dpf off kat off kn sportovy filter, automat radil len 1,2,3... (podla slov vraj staci len vymenit olej a pojde normalne).Vnutri navonane ako vo fannku koza vylestena a chalanisko ze: treba nejake detaili podotahovat a je to. Ale inak na aute som jazdil normalne na 3ke v pohode da aj 130. :d :D
Takze nielen nakladne a autobusy... castokrat aj vozidla ktore na prvy dojem vzbudzuju ze je o ne starane.
Ale verim ze takychto aut jazdi vela. :d :D

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: gnagy a 99 neregistrovaných