Iveco Daily - pedál spojky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Iveco Daily - pedál spojky

Príspevok od používateľa juraj975 »

Zdravím všetkých. dnes na firemnom ivecu daily 2003 2,3 pri mestských presuvačkách sa mi stalo ze som zrazu dal tažko rýchlosť. ako keby páka gumená, dalsie zaradenie o kusok dalej tiez tazko uz sa mi to nezdalo, o pár metrov som musel zastat, predomnou auta, a už neslo zaradit vobec, nič ziadna rýchlosť este ze sa mi dalo rozumne zastat a kusok asi tri metre som auto musel odtlačit.
este som skusal zaradovat, vyslapovat spojku znovu a znovu, a potom som si vsinol ze pedal sa uplne nevracia, ked som ho rukou zodvihol hore zrazu sa dalo zaradit, pohnut odist a este som na tom par hodin a vela zaradení najazdil. funguje avsak pedal sa nevracia az uplne hore, treba mu pomoct spičkou nohy jemne, aj napriek nevrateniu až uplne hore sa radit stupne dá. zatial!!!
čo to mohlo sposobit? čo od toho čakat? moze to sposobovat spojka alebo pedál? brzdovej kvapaliny je dost to som kukal.je mi jasne ze auto by malo isť do servisu, nemate niekto nejké odporucanie na dobrý servis najlepsie v BA na toto auto. dakujem za vsetky odpovede
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Problemom moze byt zavzdusnenie systemu spojky.Myslim si,ze spojka je riadena hydraulikou,cize moze byt problem v samotnom spojkovom valci(hlavny,pomocny),neviem presne ako to je na Ivecu,ale urcite by som zavadu zacal riesit tam.Otazka na zadavatela temy:brzdova kvapalina sa nestraca?pri vyslapnuti(stlaceny)spojky bolo pocut zvuky?piskanie,hluk a pod? :zg282:
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ja by som skusil pri nastartovanom motore zosliapnut spojku zaradit rychlost a troska dlhsie podrzat.Ak by po case zacalo auto sa pohynat alebo po pustani spojky by spojka zaberala nizsie tak s istotou je zly pomocny alebo pracovny valcek.
juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj975 »

Brzdovu kvapalinu som kukal ako prvu to ma hned napadlo bolo jej dost. Na spojkovom valceku je tiez taky deklik ako na kvapalinu ale je tam piktogram neotvarat, tak som tam nesprtal. Zvuky som nepocul ziadne pri stlaceni ani nic podobne. To s tym pohynanim mozem skusit ale pri aute budem najskor pondelok, ostalo na firme, ja mam takisto podozrenie na tie valceky. Nejaky servis v ba na toto mi neviete odporucit teda niekto???
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Konkretny servis v BA ti odporucit neviem,ale ak problem bude vo valceku,tak si stym musi vediet popasovat kazdy jeden servis!(nemusi sa to riesit cez origo Iveco servis)proste tu sa nejedna o ziadnu zlozitu opravu.Stary kus sa vymeni za novy+sa to odvzdusni a musi to dalej slapat :28b7:
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

nadobka s brzdovkou s tym nema nic. na spojku je ta mala nadobka s nakresom neotvarat a je priamo na hlavnom valci a ten je plastovou trubkou spojeny s pomocnym valcom. je to jeden celok ,,natlakovany" a tak sa to aj kupuje a meni. nic sa neodvzusnuje. pozri okolo tych valcov ci nie je vytecena kvapalina
kirke25
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Hydraulické ovládanie spojky. Výmena aj s prácou do 200.
juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj975 »

Dakujem pekne vsetkym za rady, hej uz som pochopil ze je to zvlast okruh, pondelok to popozeram lepsie ci nevidno nejaky priesak a budeme to riesit, cim skor. Aj tak nejaky kontakt na sikovny spolahlivy servis v ba by sa zisiel aj z dlhodobeho hladiska, lebo skusenosti su vseljake, o to ze si pytaju horubilbe sumy za obycajne ukony ani nevravim, ale ked pride iveco zo servisu a ani jedno zadne koleso neviem dofukat lebo puklice zasroubovane cez ventily nuz nevadi, po roku v tom istom servise sa menily pľatnicky predne a tentokrat obidve predne puklice naopak, a to su len perlicky naslo by sa toho viac uz, fakt to chce niekoho kto to neflaka lebo sa strasne ponahla a rychlo rychlo odpratat z dielne nedokoncene lebo pred servisom cakaju dalsie peniaze. Moj sef sa do aut nevyzna a vzdy vsetko s usmevom preberie a zaplati a nevidi ako ho odrbavaju.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A neprdla na pedáli len vratná pružina náhodou a preto sa nevracia celkom hore ? Volakedy na Embéčke bola dobrá aj guma zo zaváraninového pohára aby človek došiel núdzovo domov .
juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj975 »

No mal som tam hlavu strcenu a kukal som ci tam nieco nevidim, pruzina vyzerala cela, preto mi neslo do hlavy preco to uplne nevrati. Ale asi to bude tak ze chyba ten tlak kvapaliny este
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 87 neregistrovaných