Čistenie common rail vstrekovačov ultrazvukom

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Čistenie common rail vstrekovačov ultrazvukom

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Nazdar majstri
nazory na ultrazvukove cistenie Common-rail vstrekovacov ?? Robi to niekto seriozne ??
Pytal som sa na to mechanikov a nejako mi nevedeli povedat ci sa oplati - neoplati, vraj ak auto ide normalne a nedymi, nevyhadzuje chyby, tak je to zbytocne. Len pri mojom nabehu cez 260t km by to mozno bolo k niecomu. Motor 2,0HDi RHY 66kW (tankujem len naftu shell - ak ked je to mozno jedno, aditivum davam VIFF)

som zvedavy na nazory ludi ktori uz si to davali robit
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

ja k tomu len tolko, ze Citroen vyslovene zakazuje cistenie vstrekov ultrazvukom. Neviem preco, nepatral som.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Áno je to možné,je na to aj doporučený roztok,čistil som to ,predbežne s velmi dobrým výsledkom.Ja to robím najčastejšie u benzínových vstrekov a tiež klasických otvorových naftových dýz,ale aj CR bol výsledok výborný.Problém bude zakopaný asi trocha inde,ja napr.neviem o dielni v mojom okolí čo by vôbec ultrazvuk mala tak potom sa nedá čudovať ničomu.Na SVK sa turbá čistia...nuž oškrabujú.Takže asi tak. Že je v aute vecí na dlhý zoznam ktoré idú (síce iným roztokom)zachrániť a považujú sa za neopravitelné,to je škoda písať.Vždy to niekto musí do chotára doniesť,potom naraz to už rýchlo zmúdrie všetko,ale niekto musí začať.Ale človek tiež postupom času zmúdrie a rozumy nerozdáva viac než treba.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

flyte,ja som túto informáciu nemal a tak som ich vyčistil k plnej spojnosti a kedže to už behá niejakú tú dobu tak asi úspešne.
dominikk31
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.10.2009 14:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominikk31 »

pre lubos77: nazdar lubos ak to chces vycistit a hladas manika na taketo veci tak sa spoj s alpiners je to fachman na auta :2f93:
bona1
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 06.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bona1 »

No v NZ ma zopar chalanov ultrazvuk,len to nedaju na plagaty :38eb:
vstrek by sa mal cistit rozobraty, alebo max ponorena spicka, ale uvolnena spina moze spravit svoje vo vnutri.
ja som cistil jeden moj, co mal velky prepad, ostal zvonka krasny, a vznutra taky isty vydraty. opotrebovany :-\
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

bona1: to čistenie pomôže zanesenému vstreku, ale nie vydratému

benzínové vstrekovače sa bežne čistia ultrazvukom, ja som tiež dával čistiť ale posielal som do čr, za týždeň som mal vstreky zasa doma vyčistené aj s protokolom o meraní po čistení

u commonrail vstrekov sa môže stať aj to že sú zapečené a nedajú sa vybrať bez poškodenia, ale keď sa podarí tak prečo nie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bona1 napísal:No v NZ ma zopar chalanov ultrazvuk,len to nedaju na plagaty :38eb:
vstrek by sa mal cistit rozobraty, alebo max ponorena spicka, ale uvolnena spina moze spravit svoje vo vnutri.
ja som cistil jeden moj, co mal velky prepad, ostal zvonka krasny, a vznutra taky isty vydraty. opotrebovany :-\

To je snáď samozrejmé.No a v NZ tých zopár chalanov ? Žeby niejaký nový na obzore ? Lebo starý majú prd makový.
Už je inak aj to demontovanie prežitá vec,dnes sa pripája na generátor impulzor a čistí aj zvnútra bez demontáže, takže budeme musieť dokúpiť.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

mhlavaty napísal:flyte,ja som túto informáciu nemal a tak som ich vyčistil k plnej spojnosti a kedže to už behá niejakú tú dobu tak asi úspešne.
Je mozne, ze to zakazuju z jednoducheho dovodu - nevycistis, kupis nove. Info je od manika z C5 klubu, ja si prdkam na benzine :)
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

no psa sice neodporuca, ale na pezot fore nemaju s tym problem si davat vycistit vstreky a panuje tam spokojnost.

Bol som v PK a zrazu predo mnou sa zjavil agat diesel, tak rekuze sa idem opytat na cistenie vstrekov, tam mi povedali, ze to je zbytocne, ze ultrazvuk vycisti vstrek len zvonku. Tak neviem, kde je pravda....

cele vlanko o cisteni vstrekov na pezot fore:
http://www.peugeot-club.com/forum/viewt ... ?tid=83690
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Celý ten predražený neochotný agát diesel smrad a biznis mi pripomína AAA.
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

v agate tiež chcú dobre zarobiť, tak sa nečuduj, tam chceli od známeho za výmenu vstrekov na 6valci cez 800€, na inom mieste mu tie vstreky zrepasovali dokopy za 200
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

hipisko .....ze to je zbytocne, ze ultrazvuk vycisti vstrek len zvonku. Tak neviem, kde je pravda....

Je to v podstate tak,ale......preto lebo uzavretý vstrekovač skutočne nepustí čistiť niečo čo je v uzavretom priestore a preto sa buď špička demontuje aby sa to umožnilo čistiť cakomprask čo už zmysel má,alebo to čo vyžšie píšem,pri čistení je vstrek na umelom zdroji signálu ktorý ho otvára a tiež sa potom vyčistí komplexne.Inak majú pravdu,bez toho to je minimum účinnosti.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Preco ultrazvuk? Ja som kupil HDI s asi 140.000 km a hned na druhy den som zistil, ze studeny ide na 3 valce - asi prve dve minuty. Riedne to trhalo, sklbalo, mal som strach, aby to neodtrhlo silentbloky.

Tak som kupil Texaco cistic, u nas sa uz myslim aj prestal vyrabat, pretoze to vychadzalo dost draho, odporucene davkovanie je tam totiz jedna cela flaska na nadrz. Podla vyrobcu sa to malo po vyjazdeni nadrze precistit.

Motor isiel krasne pravidelne aj v mraze uz od tretieho dna, to som mal nabehale s tym sajrajtom asi len 150 km. Potom som (empiricky - podla zapachu) zistil, ze na rovnakom principe je asi aj Castrol, ktory sa lahsie zhana a vychadza lacnejsie. Nedavno som na zaklade vysledkov nejakych testov v mediach presiel na VIF.

Podotykam, ze tie cistice nedavam pravidelne, skor cas od casu, vzdy ich ale dam ked idem na EK. Odkedy tie pripravky pouzivam som nemal najmensi probem so vstrekmi. Ten Citroen HDI, ktory som takto liecil este stale beha vo firme, ma teraz 340.000 km, prave odislo turbo, ale znamy mechanik hovoril, ze je to velmi dobry kilometrovy vykon, a ked som mu povedal, ze auto je aj chipovane tak ani nechel verit, ze turbo tolko vydrzalo. Takze to turbo je prvy problem s motorom, vstreky su zrejme ako nove, lebo to prakticky vobec nedymilo.

Myslim, ze sa oplati obcas pridat do nafty nejaky ten ciastiaci pripravok, teraz nechem robit reklamu ziadnej konkretnej znacke ale ja mam ten ucinok overeny.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj na ladvinový kameň sa dajú použiť v niektorom prípade hašlerky,ale v 99% ho vyoperujú.Vždy je viac možností a každý sa musí rozhodnúť či pôjde priamo a rovno k jadru problému a bez pardonu ho vyrieši hneď a zaraz,alebo najskôr odlaboruje také a onaké veci a počká či to bude mať úspech.Lebo ak nebude,čo je absolutná väčšina,tak to aj tak bude treba urobiť raz a poriadne.Málokedy vedú skratky inam než ...nikam.Je skôr ľudskou vlastnosťou robiť rozumné veci iba ako poslednú možnosť ak už všetky hlúposti vyškúšali.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: davopalo, uwa0910760515 a 99 neregistrovaných