Iný motor v aute

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petrik.kvaka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.03.2018 12:00
Zdieľať na Facebook

Iný motor v aute

Príspevok od používateľa petrik.kvaka »

Ahojte. Už tu bola podaná téma, z ktorej som sa nič nedozvedel, tak skúsim sa inak opýtať :-)

Chcem kúpiť auto, v ktorom mal byť pôvodne motor 1.4 ale je tam motor 2.0 od rovnakej automobilky...motor nie je zapísaný v TP, kvôli nižšej PZP...stk platná do 12/19.

Čo môžem čakať z legislatívnej stránky? Keby som to chcel dodatočne zapísať do TP, dá sa to? A STK/EK v budúcnosti nože byť problém?

Díky ;-)
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

nekupovat...neprejdes na stk zbytocné problémy...kúp si auto s 2,0 origo zapísaným a rozdiel na poistke je o nicom nestoji to za opletacky a vybavís nakoniec nic :40bd:
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

Ked sposobis nehodu a pride ti na to poistovna, tak vsetky naklady budes cvakat ty. Pripominam, ze minimalne poistne krytie je cca okolo 1 miliona € pri vecnych skodach a 5mil. € pri skode na zdravi.
Takze si poloz otazku, stoji ti za to riskovat?
petrik.kvaka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.03.2018 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrik.kvaka »

cobo77 napísal:nekupovat...neprejdes na stk zbytocné problémy...kúp si auto s 2,0 origo zapísaným a rozdiel na poistke je o nicom nestoji to za opletacky a vybavís nakoniec nic :40bd:
poistka by ma ani netrápila :) mal som 1.9 a nebolo to nič strašné :) len ma zaujimali tie papierovačk okolo a či to je vôbec možné :) lebo potrebujem hlavne auto na každý deň :) nie len "víkendovky" :)
petrik.kvaka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.03.2018 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrik.kvaka »

mayhem napísal:Ked sposobis nehodu a pride ti na to poistovna, tak vsetky naklady budes cvakat ty. Pripominam, ze minimalne poistne krytie je cca okolo 1 miliona € pri vecnych skodach a 5mil. € pri skode na zdravi.
Takze si poloz otazku, stoji ti za to riskovat?
toto ma nenapadlo :) ďakujem :)
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

poisťovňa neskúma stav vozidla to si už nejako niekam zapíšte. Stav vozidla a jeho súvis s nehodou skúma súdny znalec. Myslieť si že keď niekto zaspí za volantom a poisťovňu bude zaujímať objem motora je sorry ale hlúpe.
Všetko je dôležité pokiaľ to má SÚVIS s nehodou - príčinnú súvislosť. Ak nemá môžeš mať na aute aj rohy býka vpredu a nič sa nestane. Ak ale nimi zabiješ chodca potom je problém.

A k motoru - ide len o to že pri STK sa riešia emisie, voľnobeh... ak to motor splní nie je problém.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

stal som na parkovisku, nebol som tam, drblo do mna auto...poistovak presne jak laki pise, fotil meral uplne vsetko ! vratane pneu, ked som sa pytal naco ? no lebo musia....
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

@lakinooo uz tu bolo kopec takych tem od neschvaleneho rozmeru kolies, pneu, prislusenstva atd a vzdy to skoncilo na tom istom... Poistovak moze najst hocico ale musi dokazat, ze na vine bol dany neschvaleny diel. Ak mas o 2cm sirsie kolesa+pneu a na suchom asfalte nedobrzdenim sposobis retazovu nehodu, nemozu od teba len kvoli tomu chciet aby si platil vsetky skody...

Samozrejme auto s inym motorom radsej nekupovat, zbytocne problemy pri stk,emisnej a pri dalsom predaji.
petrik.kvaka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.03.2018 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrik.kvaka »

Toto som potreboval :) je to motor z calibri v tigre ale veľmi sa mi nechce "užívať" si rok a pol...keď si odmyslím, že by sa nič nestalo....príde potom stk/ek a ja veľa známosti nemám takže asi by som neprešiel :) a potom predať 22ročné auto s iným motorom...asi by som musel byť čarovný :( :)
vladimirvolek
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.11.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirvolek »

Daj link aby sme vedeli comu sa vyhnut,typ motora musi suhlasit s OEV
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

lakinooo napísal:Nie. Poistovak nemusi absolutne nic dokazovat. Ty musis dokazovat poistovni ze ich nazor je nespravny.
Mas pravdu velmi som to zjednodusil. Majitel auta potom musi napadnut rozhodnutie, kde by v normalnom systeme mal vyhrat ked naozaj uprava na ktoru sa vyhovara nemala podiel viny.
Ospravedlnujem sa.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

potom uz len zostava otazkou, ci majitel auta, ktory ma volaky 20 rocny skoroveteran, este za dobru cenu s nelegalnym swapom agregatu ma plno penazi na znalcov, advokatov a sud, hura natrhneme prdel poistovni, co sa sudenim s klientami zivy...logika tu slape jedna radost...prajem vela stastia :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Vo vzťahu k poisťovni je problém v tom, že v poistných podmienkach každej poisťovne je niečo také, ako že auto musí vyhovovať podmienkam prevádzky na pozemných komunikáciach.
To znamená že keď na aute nie sú napríklad pneumatiky také, ako sú napísané v dokladoch od auta, tak auto ako by nemalo byť spôsobilé k tomu aby sa vôbec vyskytovalo na ceste.
Na tom je založená stratégia poisťovní aby sa vykrútili z plnenia nejakej škody, keď tvrdia že boli porušené zmluvné poistné podmienky, keďže auto nebolo spôsobilé.
Takže ako píše lakinoo, v prípade že boli na aute pneu s inou šírkou ako je zapísaná v TP, aj keď šírka pneumatík nijako nemohla súvisieť s vzniknutým poškodením na aute, ostáva žiaľ na tom žiadateľovi, aby žaloval poisťovňu na súde o náhradu škody, aby si objednal znalca ktorý v posudku vysvetlí že šírka pneumatík je v tom naozaj nevinne a aby niesol nevyhnutné náklady súdneho konania aj s rizikom že ten súd nemusí nakoniec vyhrať.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Swap patrí na zrazy , nie na bežné jazdenie. A aj ten swap musí mať zmysel. lol Inak to vyzerá ako slovenský tuzing. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

súdny znalec nepatrí poisťovni, on je nezávislý, môže si ho najať kto chce.. aj jedna aj druhá strana si môže prizvať znalca. Pokiaľ príčinou nehody nie je nevyhovujúci stav brzd, riadenia, pneu - a to sa musí dokázať - tak nič sa nedeje. Môžeš mať aj sliky a v lete na suchej ceste ti poisťovňa môže vieš čo....
Strašenie typu Až to poisťovňa zistí .... ja už som nejaký súd s poisťovňou v súvislosti s nehodou absolvoval a ich zaujíma úplne niečo iné a nie aký je rozmer pneumatík.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: christiane a 6 neregistrovaných