Interpretovanie chýb-P0300,P0304 Megane II

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten motor trochu nešťastne koncipovaný (nehovorím že je zlý) v tom že ventilové rozvody sú koncipované do medzikusu pridaného na hlavu valcov.Je to dosť háklivé celé,navyše majú jednu variabilnú vačku čo iba komplikuje identifikáciu problému a čas od času je nutná výmena.Pre túto zložitosť sa asi nechce ani mechanikom príliš do kontroly rozvodov a vymieňať hydroštely.Pre tieto veci a teda dosť časté problémy ja napr stále držím na sklade jednu hlavu aj z hydraulikov,proste to je vždy treba.
Blbým usporiadaním sviečkového hniezda čo je trubka kde sa dostane olej z delenia toho nadstavku rozvodov je často šachta sviečky dole olejová.Ale...je dlhá a aj háklivá na kadečo...olej,kondenz na sosáku cievky,ak to nie tak prach ktorý nádherne ionizuje a zvedie iskru mimo a vytvorí paralelné iskrište.Osciloskop si tiež neužije,pretože indukčným snímačom je cievka ťažko kontrolovatelná,kapacitným vôbec nie.Proste zase sa nejaký hlupák realizoval.Cievky (sosák) v časti šachy sviečky je nutné úzkostlivo udržovať v suchu a čistote.Cievky som povedzme nikdy parove nemenil,a predbežne som ani nezaregistroval toho dopad.Diagnostika má myslím v niektorom kanáli "sytenie cievky" to je hodné sa pozrieť a cievky merať na odpor,to by malo byť bohate dostatočné.
Pozor na vstrekovače,v pazuške konektora na vstreku sa vie urobiť mikroprasklina a vstrel vynecháva v závislosti od teploty a otrasov.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak ti môžem poradiť,je dobré urobiť malá oj..b a na sviečky nahádzať také medzikusi upravených sviečkových káblov aby cievky nemuseli do šachty,potom sú plne kontrolovatelné kedže majú klasické sviečkové káble.
Určite si sa stretol z tým,že si zdvihol sviečkovú fajku od sviečky až sa vytvorilo isktrište ...a valec začal páliť.Teraz neriešme prečo,ale to že aj tieto próby sa takto dajú urobiť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných