INFO pal.pocitac

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Komfort1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08.02.2017 16:14
Zdieľať na Facebook

INFO pal.pocitac

Príspevok od používateľa Komfort1 »

Cevrolet Cruze 2,0 diesel. Po vymene oleja mi "servisman" napojil pc koli resetu oleja. Neslo resetovat, potom zistil ze to resetuje manualne packou smeroviek (menu,ctr,atd) nalavo. No neslo to ziadne z tlacitiel ci sipiek nereagovalo. Vobec mi teraz nejde manipulovat s pocitacom ,ani za jazdy ani ked stojim ani nijak. Ani kilometre ani spotreba, to uz vobec nie reset niecoho. Ma niekto podobne skusenosti ?
halifaxs4
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.12.2010 14:05
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa halifaxs4 »

žeby auto elektrikár?!
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Žiadny autoelektrikar, len od neho zbytočne vytiahne peniaze... lol

Pre resetovanie servisneho intervalu u dieselov Chevrolet su predpísane 3 postupy :
-reset cez diagnosticky pristroj
- cez MENU ktoré je ovládane tlačítkami na pačke ukazovateľov smeru , normalne sa kolieskom nastavi funkcia reset servisneho intervalu a tlačitkom sa vynuluje...

Další postup je vypnuť zapaľovanie a vytiahnuť kľučik,
Opatovne vložiť kĺuč a rozsvietiť kontrolky
stlačiť pedal plynu a podržať ho vtejto polohe niekolko sec.
niekolkokrat po sebe zopakovať stlačenie a uvolnenie pedala plynu,
system sa takto vyresetuje
Tento postup je uvedený v priručke ku vozidlu Chevrolet na str. 74

Ak sa code 82 zobrazuje, system nebol resetovaný a treba zopakovať celý postup

A k problemu zadavateĺa temy , že MENU vozidla "zamrzlo" , skusil by som odpojiť akumulator na niekolko minut, popr. na hodinku...
Komfort1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08.02.2017 16:14
Zdieľať na Facebook

RE Laco

Príspevok od používateľa Komfort1 »

Dik za info, ano. Skusal som varianty ktore popisujes. No napisem presnejsie. Pri jazde sa absolutne neda manipulovat s menu palubneho. Jednoducho su tam len najazdene km a nikam inam sa prepinanim menu nedostanem, prepinanie absolutne nereaguje. Druha cast veci, ze ked zastavim da sa mi prepnut tlacidlami menu do kilometrov + jazyk + chyba 82 kontrola(vymena oleja). Moze byt este vec s tym akumulatorom, lebo asi dva tyzdne dozadu sa mi stalo, ze som sa nevedel dostat do auta, ako keby bola na max vybita bateria. Priznam sa vlupal som sa do svojho auta, nastartoval som v pohode, no od toho “incidentu” palubak nepouzival.. Takze neviem vobec ci to nieco nema s tym naaaahodou spolocne. Samozrejme ho dam pre istotu na diagnostiku, uvidim. Co sa vozidla tyka chyba mi do rovnych 100 tis par kilometrov a auto je ako nove, slape ako hodiny bez akejkolvek vady okrem momentalne tejto :(
wikyxxx
Príspevky: 1141
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ak ho mas rv 2010 a menej tak to ide len v autorizaku origo diag alebo cez plynovy pedal ako captiva.. ( mame take auto doma len neviem teraz ako sa presne to robi cez ten pedal )
wikyxxx
Príspevky: 1141
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Turn ignition switch to ON position with engine off
Fully depress and release the accelerator pedal 3 times within 5 seconds of turning key
Change Oil lamp will flash for 2-10 seconds while it resets
Once it stops flashing, the maintenance light reset is complete
Turn key to OFF position and then start engine to verify indicator is no longer illuminated


Takto to funguje na nasej 2010
Komfort1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08.02.2017 16:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Komfort1 »

Dakujem za rady, ano islo to resetnut aj tym "plynovym pedalom". Minulu vymenu oleja som resetoval normal cez menu palubneho pocitaca (packou nalavo) ziadne problemy. No a kedze som teda vyriesil reset oleja, este stale nie NEFUNKCNE tlacitka palubneho pocitaca (menu, sipky atd) proste to prestalo pracovat, preto som ten reset oleja nemohol uskutocnit cez menu. Takze neviem co teraz s tym palubakom akoze je..
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Takže som nejak nepochopil dovod, prečo si sa po niekolkých svojpomocnych vymenach oleja, zrazu obratil na nejakeho "servismana", čo svojim zásahom urobil viac škody ako užitku....

napís SS členovi fora "xentry" on ti možno povie ako rozchodiť palubné menu
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som povedal, že stači len resetnuť odpojením baterie

Inak zadavateľ može sa zaregistrovať na forum.cars.cz/chevrolet
a položiť otázku tam :zg282:
Komfort1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08.02.2017 16:14
Zdieľať na Facebook

ODPOVED

Príspevok od používateľa Komfort1 »

Neviem ci tu nedostatocne citate co tu pisem, ale teda este raz..RESETOL som uz OLEJ cez "plyn" - cize vyriesene. Co sa tyka resetu cez palubny, robil som si to sam (rok dozadu) kedze som bol pri aute a pri vymene. Teraz som pri vymene NEBOL ,takze "servisman" nevedel ako, tak skusal RESET cez pc (notebok). Potom zistil, ze to nejde, skusal cez palubny pocitac (packou nalavo). Ked neslo ani to, volal mi ze to nejde preto som sem pisal o radu. To znamena ,ze olej je resetnuty - VYRIESENE (plyn.pedalom). No palubny PC nadalej nefunguje. Uz som objednany na diagnostiku, uvidim co bude dalej..
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní