Infiniti FX45 2004, VK45DE AT - Trhá za jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukoluky »

[img]https://i.postimg.cc/NLrwzKKw/typ8-schema.jpg[/img]


[img]https://i.postimg.cc/8fznRnfG/tabulka1.jpg[/img]

[img]https://i.postimg.cc/N935TZz9/tab4.jpg[/img]

Podla tabulky som si pozral aka jednotka ake informacie vysiela a ktora s nimi pracuje a laicky tipujem a dufam ze niekde je prerusene vedenie. Aby som nemusel rozoberat polku interieru skusim vytipovat tie konektory ktore by mohli byt zle.

Ak som to spravne pochopil tak signal o spotrebe a otáčky motora vysiela ECM do Unified meter and A/C amf a odtial idu do budikov. Ak by bol zly kontak uz na ECM tak ich UNI nemoze poslat do Display control unit a ten by padal rovnako by zhasínala kontrolka motora.

Kde sa signal strati je otazne ale vysvětlovalo by to otackomer, blikajucu kontrolku a skacuci ukazovatel spotreby.

Ale nesuvisi so sklbanima s D znakom.

Signal D ma vysielat TCM do UNI AC amp..

Takze bud je prerusene vedenie niekde tam alebo je UNI AC zla alebo pokazena RJ a skratuje cele vedenie.
Vase názory?
kris777
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.03.2015 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kris777 »

Ahoj.
čitam tu.
Dnes som vyrešil tento problem na aute nissan murano vq35.
Tiež mne trhalo počas jazdy, hrešil som na prevodovku, ale aj pri parkingu mne to robilo.
Dnes som išiel na servis , problem bol jednoduchy , sviečky boli v oleje , vymena sviečok teraz žiadny problem.
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukoluky »

Dakujem za tip. No pises ze ti to robilo pri parkingu tym myslis aj ked si s autom stal na mieste mal tam zaradene P a trhalo? Vynechaval motor. Alebo aj pri pomalej jazde pri parkovani?

Lebo ja na volnobehu mam hladky chod aj 15 minut.
A niemam zadnu chybu ktora by detekovala vynechavanie.

Napadlo ma ze tie trhance moze robit motor ako ked vynechava zapalovanie ale to ma hydromenic a v8 snad ked vynecha valec tak to nieje tak silny trhanec a v hydromenici sa strati. A ty mas V6 to je iny motor.

Sviecky na 1 strane som pozeral su tam bosch made in russia ale druha hlava tam sa nedostanes ani ku jednej. To je tak zatatasene hadicami kablami to si nepredstavis ani. No rozoberem to teda zajtra a uvidim. Lebo aj STFT na lavej strane mam na volnobeh cca -10%
kris777
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.03.2015 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kris777 »

Skuste najprv preveri sviečky.
Tipujem že tie zadne boli davno nie vymenene.
Možno su v oleje.
Z tohto treba začat najprv.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak su sviecky v oleji, tak je asi zle tesnenie, nie? Alebo nieco nie je dotiahnute.
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukoluky »

[img]https://i.postimg.cc/Ppy16YDs/89369841-207919736973045-5501112606569529344-n.jpg[/img]
Suche a podla mna aj dobra farba. Chyba trochu tehlova farba na izolatore.

Takze sviecky to niesu. Kostri som skusal tiez znovu. Mal som vytiahnute konektory aj tej RJ co je pod radiom. jedine co sa zmenilo je ze mi zacal fungovat vnutrny okruh.

[img]https://i.postimg.cc/8JzHMNKb/diagram.jpg[/img]

Na forach som sa docital ze niektorych nissanoch menili převodovku a tiez im nesvietil idikator. Jeden nezapojil radic prevodou v prevodovke a druhy mal problém so snimacom oleja. Kde sa menil olej vypadol z kanalku ale dal sa naspat.
Ten uživatel tiez popisoval ze občas mu to sekalo a tvrdo radilo. A ze snimac len občas skratoval a hned takt zblbol TCM? vymenl a vraj svedko OK

Ja som cez diagostiku pozeral a teplota stupala normalne ale skraty som nevidel sice som s auto stal nie jazdil možno potom by sa to ukazalo.

Ku konektoru z převodovky sa nedostanes ten je za kardanom. Moze byt ze ak TCM nemá vsedky signaly tak hore nevysiela ten znak? Preco potom nerozsveti original kontrolku automatu?
P05136 existuje taky kod alebo mi ho diagnostika nespravne ukazuje?
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Predpokladám, že keď si tie sviečky už mal vonku, tak si ich aj vymenil za nové, alebo si dal naspäť staré?
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukoluky »

Sice je to germanska Bosch nekvalita ale vyrobili ich bratia Rusia a vyzeraju ako nove a ine som nemal takze ano isli naspat. Cievky na pohlad tiez v poriadku. 14e kus no nemal som z nich dojem ze by potrebovali vymenit za Denso ci NGK 10e kus. No ked by som vedel ze mi to vyriesi problem rad tych 80€ za sviecky dam. No myslim ze iridiova predpisana sviecka co tam ma byt zatocena tam ma byt zatocena lebo japonec vedel ze hento vsedko rozobetat koli svieckam sa nikomu nebude lubit po 50t A iba preto su tam predpisane koli vydrzi nie koli iskre. Co s tou prevodovkou kamarati autoelektrikari a diagnostici.
Mam tam novy olej v prevodovke. Tiez sa mi nechce liezt pod auto vypustat ho aby som zistil ze nic. Mam skusit jazdit pripojeny na diagnostiku ci bude poskakovat signal z toho snimaca teploty?Inak na ofiko infiniti UsA podla modeloveho roku ten senzor na scheme ani nieje. A na neofiko dealershope az od roku 2007 a ja mam 04. Ale na aute ho mam. Viem to lebo mi vypadol z dierky ked som cistil vanu :-\ Ale daval som ho naspac a neviem ci tam niesu hned 2.

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných