Infiniti FX45 2004, VK45DE AT - Trhá za jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Infiniti FX45 2004, VK45DE AT - Trhá za jazdy

Príspevok od používateľa lukoluky »

ZDRAVIM.

Mam taky problem s autom. Svieti mi kontrolka motora.
V ecu DTC kody U1000 a U1001
V prevodovke su ulozene chyby U1000 a P05136. (ano viem divny kod)

Auto pocas jazdy trha. Zhasne indikator prevodovky. Pada budik otackomeru, preblikava palubny so spotrebou a zhasina kontrolka motora, obcas vypadne tempomat.

Na zahranicnom fore som nasiel uplne rovnaky pripad ale o KONKRETNOM rieseny sa tam nepise. Davam to sem pre lepsi obraz.

https://www.infinitiscene.com/threads/u ... own.46931/

Uz som skusal vycistit kontaky akumulatora ukostrenie a nepomohlo. Niekedz ide normalne potom sa porucha opakuje.
Olej v prevodovke som vymenil radi hladsie ale niekedy to sklbe nenormalne.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Staci dat do googlu nissan u1000 alebo nissan u10001 a mas kopu materialu.

Zhrnutie: korozia kablov (nestaci nasprejovat konektor, treba skontrolovat kostriace kable po celej dlzke) alebo vadna rj.
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukoluky »

Ano ked dam do googla Nissan U1000 a U1001 tak mam kopec materialu problem je v tom ze ja nehladam nic o nisaane z370 ani navare ale o infiniti.

Pisal som ze som ukostrenia riesil. A celkovo ich je tak 8 po celom vozidle. Samoyzejme som vynechal radio svetla a podla mna nesuvisiace vedenia. ECM ma byt ukostrena pod palubovkou 3krat to som uz povoloval potom ukostrenie motora atd atd. Nepomohlo.
Podla buletinu je chyba U1000 ak vsedko ostatne funguje ukostrenie

Ale ja mam problem aj s prevodovkou. Jedine na co som este nesahal je konektor na prevodovke lebo k nemu nieje pristup a konektor v ECU. Nechcem nato sahat aby mi ostalo auto nepojazdne.

Preto hladam coveka co by vedel konkretnejsie pomoct s mojou zavadou a nie s Nissanom.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ani náhodou ťa nenapadlo , že to môžu byť dve rôzne závady , len sú v tom istom čase???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukoluky »

Aké KONKRÉTNE
A nahodou ma napadlo tolko moznosti fuuu
Auto som kupoval prednedavnom a malo vysoky volnobeh tak som riesil to. Aj to malo svoj kod tak som myslel ze to suviselo s tim no nesuviselo. Myslim ze ani nefungujuci siber nato nema vplyv ani P0420 :-\ Iked ked idem kludne tak sa to zda byt v normale ako akonahle mu dam napit tak zhasne D a zacina cirkus.

Napadli ma kable ze ked mu pridam nejako sa niekde poserie kontak a dovidenia....
Ale kde a aky???
Nebojte nestalo sa mi to vcera a net mam prekukany no stale nato neviem prist tému som nezakladal asi len tak.

A podla spravania auta mi napadlo ze to moze byt viac zavad lebo sa neprejavuju vsedky zaroven. Dokonca mi uz prestalo aj to ze prevodovka nechcela radit ale ak je chyba v canbuse tak to spolu moze suvisiet preto som pisal vsetky vypozorovane symptomi.

Ale padajuca rucicka otackomeru obcas ma netrapi ktora sa sama osebe neprejavuje ale vzdy aj s trhanim ktore chcem vyriesit lebo tie rany urcite autu neprospievaju.
Naposledy upravil/-a lukoluky v 10.03.2020 17:55, upravené celkom 2 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Elektrika samostatne a zároveň ti umiera prevodovka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukoluky »

Snad nie...
No prejavuje sa to takto:
Pocas jazdy zhasne indikator automatu to Decko ale auto ide aj radit vie hladko potom znova zacne svietit.... a idem dalej

A niekedy to najprv trhne hned nato zhasne D a trha trha potom prestane a zvycajne s tim zacne svietit aj to D

Tak uvazujem ze prevodovka by zla byt nemusela no ked nekomunikuje tak ako ma radi zle.
Tak najskor by som chcel na 100% odstranit zavadu elektriky a ak to pomoze super. A ak iba trochu tak je jasne ze aj prevodovke cosi bude.

No v samotnej dokumentacii k prevodovke sa pise. Ak je v pamati chyba U1000 to sa riesi ako prve az potom sa rozobera automat za tisice €
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

to si čítal? ak nie môžeš sa poradiť ak to nie si ty.... https://cs.infiniti-club.cz/forum-tema/ ... odovka-309

tam na foto sú cca 3 stránky s popisom
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukoluky »

Dakujem za snahu cital som to dokonca aj pisal :4090:
Ale ani bratia cesi nemaju ponatia kde je problem.

Ako vravim internet mam prebadany americke fora su plne aj mne podobnych chyb ale nie to iste a nikde nikto nepise ako byva zvykom kde bol nakoniec problem. Co som hore postol link je uplne moj pripad okrem toho ze ja som s autom nerobil :3c90: ale rovnake symptomi. A stym zhasinajucim indikatorom je na YT iba 1 video spaniela s Nissanom. Co mne nepomoze kedze je to ine auto.

Cize to bude vyskytujuca sa zavada na tom aute akurat je malo takych. Takze by som potreboval radu od niekoho kto ma s tym skusenosti. Bud majitela alebo ozaj skuseneho mechanika.
Kludne by som to aj dal niekomu pozriet ale ak to bude sprostost to si spravim aj sam a cudzim mechanikom neverim bud sami nevedia alebo by len menili diely a snazili sa zarobit.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

nemáš to jedno či hľadáš dáta k chybovému kódu pre nissan alebo pre infinity, keď je to ten istý koncern a zdieľajú si okrem iného aj motory?

s tým rozdielom, že nissan je rozšírenejšia značka a teda aj materiálu na googli pod heslom nissan asi bude logicky viac ako pod heslom infinity.

tento mal rovnaké kódy ako ty a bola to spôsobené koninou:

https://www.youtube.com/watch?v=6P2h9j-QIr4
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukoluky »

Neviem po amerikansky ale co som vyrozumel chalanovy auto neslo limp mode 1 a dvojka neakcelerovalo podla rad z internetu poskusal groundy ecu a nakoniec negatifny kabel na baterku a voila work fain...cize jeho prblem s nefungujucim autom Nissan Altima bol vysoky prechodovy odpor cize mu RJ svietila koli tomu.


LENZE JA MAM Infiniti a vsedko to som uz vyskusal aj tak a nepomohlo. Ako som uz pisal. Aj original bulletin od Infiniti vravi ze ak vsedko ostatne funguje a stale je kontrolka a kody 1000/1001 Tak canbus je len zakorodovany. Ale ja tam mam asi naozaj nejaku zavadu a tie kody mam koli tomu a nie koli zlym kostram. Si myslim.
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

"LENZE JA MAM Infinity"

Nemachruj :d :D :d :D :d :D
Infinity = Nissan, skús to konečne pochopiť, a skús vyhľadávať medzi Nissanmi...
https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Infiniti


Edit:
Trošku ti aj pomôžem:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nissan_VK_engine

Tu máš svoj motor, a aj popis, do ktorých modelov sa dával... Môžeš vklude hľadať aj medzi Nissanmi...

A ináč, si vedel, že tvoj motor má predpísanú výmenu oleja po 6000km???
Viď v sekcii "Maintenance data"
https://www.engine-specs.net/nissan/vk45de.html
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukoluky »

Bozeee ale ja sa nehadam otom ze Infiniti nieje Nissan. Je mi to jedno len vravim ze kazde auto je ine. Kludne mi sem daj link s Muranom alebo aj Fordom co mal rovnaky problem ako ja a nech je tam napisane co bol problem a ako to opravili.

Jasne ze ked som nenasiel napisane o Infi tak som hladal o Nissanoch. Aj Fx35 je viac ako 45 tak pozeram vsedko co sa trochu podoba ale o mojom probleme je toho iva trochu a nikde som nenasiel ze by to nakoniec vyriesili. Ak najdes kludne mi sem daj link. To mi pomoze.

No ze to ma 6000km som zistil az po kupe ale neboj vymenil som za Total ineo mc3 6L aj s filtrom.

Apropo ked som zhanal aky olej do prevodovky tak ma v showroome Nissan original otocili ze: my nevieme. Tak uz dost s Nissanom.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

prečítal som viacero tém riešiacich tieto problémy na nissane a infinity s tvojou motorizáciou v angličtine a ruštine.

všetky mali spoločného vinníka - UKOSTRENIE.

Takže, či chceš, alebo nechceš, potrebuješ odpojiť aj konektor na ecu motora a prevodovky a skontrolovať piny a prejsť naozaj všetky ukostrenia a taktiež prechodky káblov na stene karosérie medzi medzi motorovou a prevodou časťou.

V jednej téme bol problém spôsobený starým akumulátorom, ktorý bol K.O., mal nízke napätie.
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Ten výmenný interval som len zato spomenul, aby majitelia VW Group obhajujuci 30 000 interval videli, že sú aj automobilky iného razenia.
Nemyslel som to v zlom, len ako takú "pikošku" z údržby vozidla...

Byť tebou, rozoberiem, "presmirglujem" vyčistim všetky ukostrenia na karosériu (aj zdanlivo nesúvisiace), a takisto skontrolovať a vyčistiť aj ostatné konektory...

Ešte ma napadlo, niektoré autá majú problémy s poistkovou skrinkou (nevhodné zvolený materiál, alebo zatekanie), skús popozerať všetky poistky, či náhodou nieje niekde prerazená, alebo či neprebija medzi poistkami...

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných