Hyundai Tuscon - dym z motorového priestoru

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Georgo11111
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 30.08.2008 18:13
Zdieľať na Facebook

Hyundai Tuscon - dym z motorového priestoru

Príspevok od používateľa Georgo11111 »

Ahojte, dnes som si všimol na mojom Hyundai Tucsone, 2.0 diesel 83 kw, že mi ide dym z podkapoty, keď som otvoril, tak ide dym (žiadny zhoraný zápach, ale dym ako z výfuku)
hneď ma napadlo, či by to nemohlo byť nejaké tesnenie od zvodov výfuku, či tam vôbec nejaké je. aj som sa snažil pozerať, ale nie tam dobrý prístup. čo myslíte? než pôjdem do servisu, nemáte nejaké skúsenosti, aby ma nejako nenatiahli v servise. je to možné, čo som písal?
je to dym ako z výfuku, zápachom aj farbou, ale hlučnosť je rovnaká ( že by niekde bola diera) diky za rady :)
devilhippo
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 25.12.2009 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa devilhippo »

Tak,aby si nebol "natiahnutý" servisom,na výfukovych zvodoch sa vzhľadom na ich teplotu nenachádza žiadne "horľavé"tesnenie.Nerobil si niečo v poslednej dobe v motore a máš "ocapkané" zvody od mastných rúk mechanika a teraz sa to vypaľuje?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

tesnenie môže byť prestarnuté, alebo to uniká cez kompenzátor, napríklad
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nie celkom tomu rozumiem.
Bojíš sa aby Ťa v servise "nenatiahli" ale podľa znenia otázky to asi sám opravovať nebudeš.
Takže pre dobro Tvojej duše, asi je najlepšie si vybrať servis, ktorému ako-tak dôveruješ že sú odborníci a jednoducho sa na nich spoľahnúť že závadu odstránia najlepším možným spôsobom, v optimálnom čase a za optimálne náklady, ktoré Ti vyfakturujú.
Pilooo
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 21.09.2008 09:42
Bydlisko: TO
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilooo »

Keby si mal v profile aspoň bydlisko, dalo by sa možno aj lepšie poradiť
Georgo11111
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 30.08.2008 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Georgo11111 »

tak nemyslím si, že by sa malo niečo tam vypalovať, v servise som bol a to síce 2 mes. do zadu, ale to začlo teraz.
Myslíš že by mohlo byť to tesnenie, kompenzátor-to je čo?
Tak sám sa nebudem do toho určite púšťať, čo by som aj na takom aute opravil sám :) pôjdem do Hyundai servisu, ale vieš aké sú tam ceny v takých servisoch, nechcem dávať robiť nejakému garážmajstrovi.
bol som zvedavy, či sa niekomu niečo také nestalo, aby nie že tam dojdem a hneď 1000euro :)
rekik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.07.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rekik »

mne takto zhorela spojka :2f93:
Georgo11111
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 30.08.2008 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Georgo11111 »

spojka ide pekne, to nebude a to by bol aj iný zápach z nej.
makovienko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19.09.2009 18:41
Bydlisko: Bardejov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makovienko »

Pozri na pletnec, to je taka casť vyfuku, ktora vyzera ako sitko(nachadza sa v motorovom priestore), či nieje očierneny, ja som mal to iste, opravi ti to kazdy zručnejši človek.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No priznám sa, ešte menej tomu rozumiem, že pristupujú ostatní na tento spôsob hľadania riešenia nastoleného problému.
Sám priznávaš že to robiť nebudeš, konečne to z napísaného vyplýva, že pravdepodobne na to nemáš možnosti.
Do servisu ísť nechceš, tam si myslíš že to bude drahé.
Ku nejakému "garážmajstrovi" ísť tiež nechceš, zrejme sa obávaš že nebude vedieť závadu riadne identifikovať a odstrániť.
To je ťažko s takými ľuďmi.
Tak to nechaj tak, možno sa to časom vyvrbí, čo to vlastne je.

Ale obecne, dym pod kapotou nemá čo robiť, takže treba príčinu čo najskôr nájsť, tých možností odkiaľ dym z výfuku môže unikať, zase nie je až tak veľa.
Každý priemerne zručný autoopravár so zdvihákom by to mal zvládnuť. A keď už bude jasné čo to je, tak sa na základe doporučenia toho opravára rozhodneš, ako závadu odstrániť. Takto od stola sú to len plané reči.
Georgo11111
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 30.08.2008 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Georgo11111 »

to je pravda, že je to len hádanie, treba auto zdvihnúť a pozreť. zajtra sa obj. do znač. servisu Hyundai, aj keď to treba bude drahšie, nemám dobré skúsenosti s garážmajstrami, tí to dokážu spraviť, ale len na čas, moje skúsenosti s jedným od nás a tak som k nemu chodil tuším každé dva týždne, a nakoniec som auto predal.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To je veľmi zjednodušený pohľad.
A čo to znamená, že: "garážmajstri, tí to dokážu spraviť, ale len na čas" ?
Buď je to spravené dobre alebo nie. Keď je to urobené zle, treba reklamovať a druhý raz ísť inde.
Pred 20 rokmi keď sa rúcal socializmus, som robil vo firme s veľkou autodopravou a autoopravárenskými dielňami.
V euzfórii slobody niektorí najlepší mechanici prví odišli a založili si živnosti. Aj firma redukovala počty zamestnancov, takže sa zase zbavovala z tých čo ostali, tých horších mechanikov.
Bol som po čase prekvapený, keď konkrétne v autorizovanom servise Hyundyi (vtedy jedinom v Ba) som stretol mechanika, ktorého za soc. ani nepustili k odbornej robote, iba rozvážal diely na VZV a podobné nie až tak kvalifikované práce.
Je to už dávno, situácia sa nepochybne pohla dopredu v rôznych smeroch, ale základné poučenie je stále rovnaké.
Dobrých aj horších mechanikoch je možné stretnúť v zastrčenej garáži aj u autorizovaného predajcu. Veď aj tam, nech sa hocijako snažia, sú horší pracovníci alebo mladí, čo sa ešte len zaúčajú.
A odkiaľ má človek mať istotu, že jeho auto vo vyhlásenom a drahom autorizovanom servise nebude zakaždým robiť práve nejaký takýto hamták ?
Jedine že ten servis poznám a pýtam sa ku konkrétnemu mechanikovi.
Ale to sa už zase situácia blíži k tomu, že si nájdem kvalitného a lacnejšieho "garážnika", ktorý sa mi bude pravidelne starať o moje auto a má to ešte tú výhodu, že on si bude pamätať rôzne detaily, s ktorými sa na tom mojom aute v minulosti stretol, čo môže skvalitniť a urýchliť diagnostiku vzniknutých problémov.
Georgo11111
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 30.08.2008 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Georgo11111 »

Tak to máš zasa v tomto pravdu, čo si napísal, ale v znač. servise, máš doklad a možnosť reklamovať. Ale keď prídeš ku garážmajstrovi, tak musíš platit znova a znova. Čo ja som mu nacpal peňazí. A vieš nemal skúsenosti s takým autom, tak vždy maturoval. Ja som taký, že mám rád kvalitne odvedenú prácu. Keď mi presakoval chladič, tak tam dal nejakú zmes, že to pomôže, pomohlo, ale za týždeň som tam bol zasa, niečo urobil a potom zasa, až nakoniec som musel dať nový chladič. a toho bolo veľa a toto auto už veru neuvidí ani z lietadla, nedal som zaň málo peňazí a nedám si ho ešte viac pokaziť. On urobí také manuálne práce, ale toto je už iné ako autá pred 15-20 rokmi. samá elektronika.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To je Tvoje slobodné rozhodnutie, ku komu pristavíš svojev auto do opravy.
Keď ku hamtákovi, tak sa nečuduj.
A k tej oprave tečúceho chladiča rôznymi práškami a smeskami, tomu som veril pred 30 rokmi.
To môže byť akútna pomoc na ceste na dojazd.
Ale keď mi to navrhne opravár ako opravu závady, tak treba od neho rýchlo vycúvať.
Naposledy upravil/-a wilz v 30.10.2011 14:40, upravené celkom 1 krát.
Georgo11111
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 30.08.2008 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Georgo11111 »

No asi tak. Ale potreboval som to rýchlo riešiť a on bol najbližšie, tak vieš auto sa potrebuje aj práca nedovoľuje byť bez auta.

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných