Hyundai Tucson - Problém s LED denným svietením

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mirecz22
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.08.2008 23:04
Zdieľať na Facebook

Hyundai Tucson - Problém s LED denným svietením

Príspevok od používateľa mirecz22 »

Zdravim vsetkych, chcel by som sa spytat ci sa niekto stretol s problemom dennych svetiel... a to : Kupil som pekne gulate led osvetlenie na mojeho tucsonika a dal som si to namontovat do original servisu v Nitre,kde mi to aj namontovali ale svetla svietia len pred startom. Ked sa nastartuje tak prepnu na stretavacie svetla. V servise povedali ze by sa tam mal nachadzat nejaky modul ktory nevedia vobec najst.... Prosim vas stretol sa niekto s niecim podobnym?alebo to mam dat vymontovat :-( vopred dakujem za postrehy alebo napady....
mirecz22
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.08.2008 23:04
Zdieľať na Facebook

Re: tucson problem s ledkami

Príspevok od používateľa mirecz22 »

su to presne tieto :
http://www.maxmoto.sk/index.php?page=sh ... Itemid=103

nevyzeraju ako smejdy ,, aale jeden nikdy nevie :-(
no co teraz??? nemoze to tam byt od vyroby??? bo sa to neda vypnut ani s diagnostikou...
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Tieto nemajú modul ale sú podla všetkeho trojvodičové. Myslím že sú to tieto a je tam aj návod. http://www.tssgroup.sk/katalog/led-denn ... drl-7r-510
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Existovalo riešenie na ktoré je teraz už neskoro, ale na 100% ti viem povedať že by si nemal teraz žiadne starosti...

Ani nejdem uvažovať kolko tak mohla stáť celá tá sranda od kúpenia až po montáž v autorizáku...

Inak ti viem povedať prečo to ten Hyundai nemal od výroby, preto lebo to skrátka nepotreboval , tak ako to teraz nepotrebuješ ani ty, ale z nejakého neznámeho dôvodu - pravdepodobné nejaké vnútorné hlasy ťa naviedli na túto do neba volajúcu hlúposť...

Možno sa zasa na mna "cicmanec" za tento príspevok urazí, ale ja si pri týchto témach jednoducho nemôžem pomôcť, ja tento problém vidím tak ako vidím a inak ho vidieť ani nebudem...
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai Tucson - Problém s LED denným svietením

Príspevok od používateľa jonathan104 »

mirecz22 napísal: dal som si to namontovat do original servisu v Nitre,kde mi to aj namontovali ale svetla svietia len pred startom. Ked sa nastartuje tak prepnu na stretavacie svetla. V servise povedali ze by sa tam mal nachadzat nejaky modul ktory nevedia vobec najst.
a to si im ešte aj za akože robotu zaplatil?Kua, čo sú na Lovensku iba dementi? Prečo ty zákazníka sa máš teraz trápiť?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A prečo to neriešiš tam, kde Ti to montovali. Predsa nieje normálne aby človek, ktorý sa živý autoelektrikou nevedel takýto jednoduchý problém vyriešiť...a že vôbec nevyskúšal a neoveril spínanie svetiel na aute ešte pred montážou LED , že či je automatické a lebo manuálne alebo čo a ako tam vlastne funguje.Lebo teda LED svetlá sú zapojené správne a sú funkčné.Len skrátka auto si zapne po naštartovaní stretávačky a preto sa LED vypnú....Ak je to origo tak riešené od novoty, tak by som išiel do značkového servisu, nech to deaktivujú ak je to dorábené modulom tak normálny autoelektrikár to musí predsa zvládnuť odpojiť a dať do pôvodného stavu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neviem ako Hyunday ale VW to má vyriešené super . Riešil som podobnú volovinu , po požití väčšieho množstva alkoholu.Našťastie ešte pred kúpou nejakých LED blbostí. Súdruhovia z Nemecka toto zapínanie stretávačiek hneď po štarte nastavili napevno v RJ svetiel a nedá sa nijako deaktivovať.To je odpoveď technika v autorizáku na Dolnozemskej.Na moje prekvapenie bol ochotný si to konzultovať u fašistov a vie celkom dobre po nemecky.Čiže moja Caddy si po štarte zapne stretávačky a basta , vraj to nastavujú do krajiny kam má byť voz exportovaný.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Kodovanie (=nastavenia) ti u VW koncernu zmeni kazdy sikovnejsi servis s beznym diag. zariadenim (napr. VCDS) a programom Coding Calculator/Lcode. Autorizovany ti nikdy nepovie "da sa, ale u nas to nevieme".

Hyundai - tam by sa to malo dat tiez nastavit, len vybavenie nieje take rozsirene. Urcite sa opytaj v autorizovanom, alebo co viem tak na orave ma este 1 sukromnik rovnake OEM vybavenie na Hyundai+Kiu (GDS system...). Kontakt mozem posunut.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných