Hyundai Terracan 2.9 CRDi 4wd - hucanie diferenciálu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lplubos
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.02.2014 18:15
Zdieľať na Facebook

Hyundai Terracan 2.9 CRDi 4wd - hucanie diferenciálu

Príspevok od používateľa lplubos »

Zdravim ma niekto skusenosti s hucanim zadneho diferenciálu alebo s hucanim diferenciálu ncialov vseobecne o terracanoch? V tychto mrazoch mi zacal hucat zadný diferak teda prvy usudok som mal taký. Hucal iba pri stiahnuti nohy z plynu a pri prev.stupni od 3 do 5. Teraz huci od prev.stupna 2 a na dvojke strasne akoby brzdilo s autom a zvuk akoby mam defekt. V hyundaii na mna mechanik kukal jak vyorana myš tak sa pytam tu dakujem za rady,postrehy
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

skontrolovat olej v dife, skontrolovat predne zadne gumy, ci nie su vyrazne rozdielne zjazdene, musia byt co najviac rovnake
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mam skusenosti zo zigulika,kde som tento diferencial rozobral a poskladal
Konstrukcia vsetkych difov je ta ista,
hucanie moze mat dve priciny:
opotrebenie lozisk,resp.nevhodny olej, do Difu je najlepsi Madit Hypol (!)
dalsou pricinou moxe byt nespravna vola medzi tanierovym kolesom a hruskou pokial tam niekto sahal nejakym spodobom
vola medzi tymito dvoma kolesami medzi sikmymi zubmi ma byt od 0,05 az po 0,10 mmm
tiez predpatie puzdra hrusky sa nastavuje pritiahnutim matice,ktoru uvidis v strede priruby ked das dole kardan
Matica sa NIKDY silno neutahuje !!!
Ma byt utiahnuta jemne orechom RUCNE ,tak aby sa podlozkou po nou dalo tesne pretacat napr.srubovakom
Ja som z tym laboroval ,lebo som menil diferak za iny kedze hucal a ten dalsi diferak sa prehrieval..
Vseobecne plati zasada,ze prevodovky a diferaky sa vplyvom prevadzky MOZU jemne zahriat ,do takej teploty aby sa na nom sala udrzat ruka,teda do 40'C
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných