Hyundai Teracan 2.9 crdi r.v 2004 automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

Vymenis olej v prevodovke, mozno aj 2x, aj s filtrom a vzdy doliat ako treba -ma to svoje figle, pozries vzdy ci netecie a ked sa nechyti, tak repas prevodovky..... inak tam je tak jednoducha a leniva AP, ze sa toto moze stat len pri riadne zanedbanej udrzbe...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Na výmeny oleja sa teraz vykašli - poradím ti servis v KE ak si niekde z okolia... nič iné ako kvalitný servis ti nepomôže.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Cviro 123 má pravdu. Z uhla pohľadu je možno 50€ za diagnostika veľa, ale jednoducho je to menej ako cca 300€za výmenu oleja, keď možno ta výmena nepomôže a bude tam vadne čidlo za 2.50€. :4012:
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

skontroluj hladinu kvapaliny v automate, to nic nestoji :4012:
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Akej kvapaliny ?
Myslíš že je tam niečo iné ako olej ?
Tu si polovica prispievateľov naivne myslí že výmenou oleja v prevodovke sa všetko vyrieši.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

No však takí sme - najprv sa vymení olej a filter - najlepšie hneď 2x a najlepšie niekde na parkovisku alebo v garaži kde to v automate nikdy nerobili - je to predsa lacnejšie.... potom budeme hľadať ďalej kde-kto... Stačí si všimnúť ako vyzerajú otázky: čo to môže byť... kde je chyba... miesto otázky: kto by mi v okolí mesta XY vedel urobiť diagnostiku a opraviť auto XZX....
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

Na teracane diagnostika s AP velmi nepomoze a ten moj postup uz som aplikoval mnohokrat uspesne,aj ked samozrejme nie vzdy,ale oplati sa to risknut...vacsinou je udrzba strasne zanedbana...vymena oleja tu nestoji 300 euro....potom moze rozmyslat nad repasom,lebo to bude hranicit aj s otazkou,ci sa to oplati,ci je auto taky domaci mazlicek,alebo v cukrikovom stave,co teracany su malokedy...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

Este dodatok...ak to naozaj budes robit v garazi s kamosom, co to tiez plni prvy raz a na nete zistil nalievaci otvor, a filter umyva arvou, tak ti na 1000percent garantujem vyhodene peniaze...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

lorak777 napísal: vacsinou je udrzba strasne zanedbana...

možno som naivný, ale keď okrem výmeny oleja tú prevodovku každých 15 tis.km neumývam zubnou kefkou, tak som strašne zanedbal údržbu ??
Čo si môžem predstaviť pod strašným zanedbaním údržby ?
Kedysi som u mojich áut menil olej v principialne podobných prevodovkách medzi 200 a 250 tis.km a dodnes som presvedčený že keby som to nebol urobil, tak by sa vôbec, ale vôbec nič zlé nebolo stalo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bežne sa stane že olej vyteká a je opticky pekný a čistý.Aj tak ide preč,má vyčerpané všetky potrebné vlastnosti.Tam kde tečie už takmer čierny si už prevodovka svoje odskákala.Dajte si minikvapku pod sklíčko mikroskopu a budete sa čudovať nie iba očami ale aj ušami
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

cviro123 napísal:A olej si z nich aky vypustal po tolkych kilometroch taky krasny spinavy vsak.
Cviro, veď nemusíš zo mňa robiť až takého blbca.
Samozrejme že vypustený olej bol u mňa vo všetkých prípadoch na pohľad ako nový, aj pri rozotretí medzi prstami bez akýchkoľvek zjavných problémov.
Možno že pri porovnaní nového a toho vypusteného oleja by som na sklíčku pod mikroskopom aj voľajaký rozdiel uvidel, ale nerobil som to, takže neviem.
Samozrejme že po niekoľkých rokoch a 200 tis.km nemôže mať olej všetky pôvodné dobré vlastnosti, ale nemyslel som stav že olej je čierny a nedajbože je v ňom možno zacítiť mechanické nečistoty. O tom niet pochýb, že to už signalizuje nejaký problém.
A nepochybne môže byť problém s prevodovkou aj keď je v nej olej čistý.
Chcel som len vyjadriť pochybnosť že všetky problémy automatických prevodoviek spôsobuje dlhší interval výmeny oleja a naopak že problémy zmiznú s novým olejom.
Určite častá výmena oleja v prevodovke neuškodí a môže predĺžiť dobu bezporuchovej prevádzky, ale keď je prevodovka už načatá, tak spravidla žiaden olej nič neopraví.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

wilz nepochybne máš pravdu že pokiaľ už prevodovka robí problém je výmena oleja takmer vždy málo platná.Olej neopravuje,ale jeho zhoršovanie niektorých vlastností sa značne podpisuje pod opotrebenie.Ja posledné roky robím najviac motory a vedel by som hravo preukázať súvis medzi kilometrami nájazdu a napr intervalom výmeny oleja.Za všetko sa raz odvedie daň vo forme plus výdavkov.Ale aj tak to jedno nie je,pretože človek meniaci olej po luxusných 30 tis km si nič nešetrí na budúcnosť.A tá sa prihlásy,a v jednej čiastke naraz to môže byť dramatická suma.Plus to čo príde.Je mizivé percento tých,ktorý sa z vecou vysporiadajú hladko a bez nervov.Zato opak je skoro pravidlo,nielen výdaje ako hrom,ale reklamácie,nespokojnosť,nadávky,chýbajúce auto v rodine.Ak príde smola že v kolí niet solidnej dielne,tak pozdrav pánboh
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bol som nedávno kutať v Zelkove (miestne šrotovisko) a mám dojem , že ludia sa už zmierili s životnosťou aut 200t km alebo do 10 rokov. Potreboval som diely na staré autá a nič staré tam už nebolo. BX som našiel až 1ks P205-405 nič.Zato oktafky a fabie aj novších ročníkov na rozdávanie. Na súčiastky z 1203ky si tam ujo normálne robí poradovník. To sme to dopracovali lol :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

pre motor v aute možno nie , ale pre hlavičku majitela alebo kupujúceho je to veru big problem. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Oco, tak to svedčí, že je čas kúpiť oktávky a fábie, nie?

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní