Hyundai Sonata 2.4 - ojničné ložisko

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juurr0
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.07.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Hyundai Sonata 2.4 - ojničné ložisko

Príspevok od používateľa juurr0 »

zdravím mám hyundai sonata NF 2,4 benzín rok 2005 a pri jazde na tempomate alebo pri košntantńych otáčkach niečo hrkoce alebo klepe v motore...podla jedného mechanika je to pravdepodobne chytení spodok motora- ojničné ložisko... pri tomto motore G4KC ako som sa dočítal sa to niekedy stáva. chcel by som sa spýtať či tu niekto nemal podobný problém a nevie koľko cca taká oprava stojí... či už s výmenou kľuky alebo bez... ďakuejm :)
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

treba vidieť, počuť, ak treba výbrus kľuky, plus nové šálky, vidím to na niečo okolo 300 eúr a plus mínus podľa servisu
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

stýmto majú problém aj dieslové renaulty 1.9dCi 88kW a výmena ojničných ložísk vyjde okolo 340€
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

kolko mas najazdene?
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Mal som takéto auto a tento problém, ukázalo sa, že problém to je obrovský, lebo kľuka by sa vybrúsiť dala , ale nedali sa nikde kúpiť výbrusové ložiská ani originál ani náhrady . Nekúpil som ich ani v SR ani v zahraničí. Nepamätám presne ale v Hyundai mi ponúkali novú kľuku s ložiskami asi za 50 000 sk. Situácia sa mohla zmeniť , lebo to bolo asi v roku 08, 09 a to to bolo ešte zánovné auto, možno teraz už kúpiš náhrady. Ja som musel tie ložiská dať vyrobiť. Stálo to okolo 10 000 sk aj s výbrusom , mesiac som čakal , ale bol som vysmiaty , že som to vôbec zohnal.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

to je zaujimave..


Sonata je globalny model, pre EU len na ndoplnenie portfolia. Teda vacsia cast sa predala vo svete. Na Ebay a specializovanych serveroch na k dispozicii kopec veci na Sonaty.. Myslim, ze niekde v CR je jedna origo korejska firma, ktora vozi priamo korejske diely (vsetky) na korejske kchary...

Pri akom najazde km sa to stalo?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných