Hyundai Santa Fe - kontrolka ESP OFF + praskanie brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Hyundai Santa Fe - kontrolka ESP OFF + praskanie brzdy

Príspevok od používateľa ampo »

Ahojte,

dnes pri šoférovaní som prudšie (nie prudko) zabrzdil na semafóre na červenú. Zrazu sa mi rozsvietila kontrolka ESP OFF, ktorá odvtedy svieti stále. Keď stlačím tlačítko ESP OFF, nič sa nestane a kontrolka svieti naďalej. Napadlo mi, že skontrolujem, či svietia brzdové svetlá, a čuduj sa svete nesvietili. Skúsil som pohýbať brzdovým spínačom umiestneným nad pedálom, a zrazu začali svetlá znovu svieťiť, no ESP OFF kontrolka ostala svietiť aj naďalej.

Po vypnuťí a opätovnom naštartovaní motora kontrolka zo začiatku nesvieti, no začne takmer vždy svietiť po cca 1 minúte státia/jazdy.

Neviete, kde môže byť problém? Brzdy svietia, no kontrolka tiež. Ani neviem, či je ESP vtedy reálne vypnuté, alebo len svieti kontrolka.

Druhá vec, neviem, či to s týmto všetkým súvisí, no pri skúšaní pedálu som si všimol, že od ľavého zadného kolesa ide pri stlačení brzdy silné pukanie / praskanie. Natočil som video (dole).

Viete mi niekto prosím poradiť, či kontrolka ESP OFF a pukanie pri kolese navzájom súvisia? Kde môže byť problém? Prečo mi kontrolka začala svietiť? Za 5 rokov jazdenia sa mi to nikdy nestalo. Vďaka za všetky rady!

VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=E-8C8BTcVcw :48:
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Prepac nerozumiem, nie som odbornik - co znamena a co vypliva z toho, ze snimac je viackruhovy? Snimac myslis brzdovy pri pedali, ze?

A prasknuty abs kruzok je nebezpecny? Da sa na tom jazdit v pohode ak by to bolo ono?
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Móže to byť len chyba nejakeho snímača / zbernice... Môže to byť niečo vážnejšie.

Od PC ti málokto poradí, naozaj iba mechanik čo sa stretol s týmto problémom prípadne majiteľ vozidla čo toto zažil.

Pokiaľ je to iba chyba snímača tak sa s tým dá jazdiť. Pokiaĺ je to chyba snímača mali by na to v servise prísť dosť rýchlo pomocou diagnostiky. Prípadný problém môže byť aj v EBD jednotke a zlom zbere údajov.

Ešte ma tak napadlo nemáš po jazde horúce to koleso?Prípadné pískanie pri brzdení? Že by ti to oznamovalo opotrebené platničky, prípadne nejakú poruchu keď vravíš, že ti tam puká/búcha. Skús si to aspoň opticky pozrieť či sú fajn, prípadne netrčia tam nejaké káble/snímače.

Skús zistiť či ti fungujú ostatné systémy. ABS (skočíš na brzdy napr. na kamienkoch)
ASR (pridáš prudšie na kamienkoch, či prehrabne)
HHC /hill holder/ (skúsiš či ťa drží v kopci)

Podľa toho zistíš, či ti nakomplet odišli systémy alebo konkrétne iba ESP.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

presne takyto pripad sa nam stal na CRV po prudkom brzdeni estali svietit kontrolky a cuduj sa svete vyrazilo poistky
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní