Hyundai Santa Fe II. - počas jazdy sa nedá zaradiť jednotka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Mas pravdu, nehadam sa. Ale na inych stupnoch mi to nerobi, takze to asi bude tou rychlostou.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

a keby to nebol normalny jav, tak co, das servisu sto eur len za to, aby sa ti na to pozreli? Nemyslim si. Proste s tym jazdi a nauc sa s tym jazdit.
Inak doteraz ti to nikdy nerobilo?
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

a keby to nebol normalny jav, tak co, das servisu sto eur len za to, aby sa ti na to pozreli? Nemyslim si. Proste s tym jazdi a nauc sa s tym jazdit.
Inak doteraz ti to nikdy nerobilo?
To auto som kupil pred polrokom. Od zaciatku to malo pri radeni do jednotky v pohybe problemy, vacsinou som pustil a znovu stlacil spojku, a uz to slo...teraz mam pocit, ze sa do tej jednotky neda zaradit v 9/10 pripadoch.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Skús dať medziplyn,ja som mal kedysi rovnaký problém a z medziplynom tam jednička išla v pohode,zvykol som si na to a 5 rokov som tak jazdil dokonca niekedy to robím rovnako aj dnes hoci už ten problém nemám.
tomket11
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ahoj, toto isté mi robí aj na felícii aj na sx4 ke. Takže si myslím že to tak proste je ! Daj vyššie otáčky a pomaly púšťaj spojku na 2ke nech zaberá tak napolovicu, za nejaké 3 sekundy ju môžeš pustiť komplet, pohraj sa s tým, zistíš.
Na mustangu mi to nerobí... :/ možno iný systém/prevodovka
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ono to robi na kazdom aute , za jazdi jednotku das jedine madziplyn - spojka - a sup jednotku samozrejme do rychlosti okolo 15 km/h
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

co tak jeden telefonat / navsteva autorizaku a mas jasno...

ak nie je uplne zablokovana ta jednotka, tak ju tam s medziplynom musis dat. ale je mozne ze to vyrobca vymakal aby neandertalci neznicili prevodovku a to skubnutie aj dvojhmotu a radsej obetujes trochu oblozenia spojky pomalym rozjazdom na dvojke.
neviem ake retardery tam postavili ze na Santa Fe nemozes ist volnobehom na dvojke...
To potom na sportovom aute musia nacuvat a sikmo :-)

vibrovat zvykne dvojhmota - zotrvacnik
ballon
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ballon »

súhlasím s Laco 1871: jednotka je akoby zablokovaná a to je u
všetkých aut. Treba použiť medziplyn. Nakoľko vačšina z nás ho
už zabudla používať, treba niekoľko krát vyskúšať, získať cvik
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

Je to presne tak, ako ti to tu uz niekolki napisali. Proste 1ku na väcsine aut nezaradis, pokym nejdes fakt slimacim tempom. Vsimol som si, ze je to takto hlavne na dieseloch.
swab77
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.01.2007 00:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa swab77 »

aj mňa by veru zaujímalo, kde je v prevodovke tá "blokácia" na zaradenie jednotky. Nepamätám sa, aby som jazdil na aute, ktoré by nedovolilo pri pomalej rýchlosti (cca 5km) zaradiť jednotku tak ako píšeš, že je to u teba pri rozjazde za spomaľovačom
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Ja na ix35 môžem hodiť jednotku úplne v pohode. Robievam to pravidelne pri naozaj malých rýchlostiach s medziplynom a robil som to aj na passate, aj ochtávke, všetko diesel.....
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

dobre jebis ze zablokovane.

proste to tam niekto rubal tolko az ten synchron zodral a teraz to tam nejde bez spravneho medziplynu. to su ti jazdci co podraduju do kazdej krizovatky 4-3-2-1 lebo spojka a prevodovka su asi lacnejsie ako brzdy ze
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

lakinooo napísal:By som rad videl ten blokovaci mechanizmus v prevodovke. :::
V manuale ku autu DAEWOO Espero sa píše :

... Prvy rychlostný stupeň je možné zaradiť v kĺude ked vozidlo stoji namieste, pri rychlosti nad 10 km/h je z dovodu ochrany prevodovky , prvy rychlostný stupeń BLOKOVANÝ...

akym sposobom je blokovaný to zistiš ak ROZOBERIEŠ konkretnu prevodovku,

ja som ju nerozoberal,takže tiež to neviem,že ako je I.stupeń blokovaný...

sorry...

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných