Hyundai Santa fe 4x4 manual od 2014 benzín vs diesel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Hyundai Santa fe 4x4 manual od 2014 benzín vs diesel

Príspevok od používateľa niveaman »

Zdravím,
Santa fe je jedno z áut ktoré mám v hľadáčiku. Dieslov je dosť,ale má niekto skúsenosť porovnať s benzínom? Ako si rozumejú s LPG?
Ďakujem za všetky rady.
dzejar77
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzejar77 »

Mám dojem ,že santa fe DM sa v benzíne v SK/CZ nepredávalo . 2,4 benzin bol určený na USA trh , Európa neviem. Takže veľa ich nieje ak nejaké sú .
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Áno,viem. A najviac ich je v Poľsku. Tak ako aj Sonaty,Nissan Pathfinder a podobne vozy s benzínom.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

nepises aky chces rocnik len tie novsie polaci to maju podovlakane z USA , a do toho pokial to nieje nejaky extra voz by som nesiel ,same komplikacie prihlasenie, stk, a nasledny predaj dost obtiazny
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

benzinovy santa fe by bol nepredajny ako jazdenka preto korejci vsadili na kachle.tie dovozy z usa.v polsku to este vystrieda 3 majitelov na americkych spz ved polovica rodiny je v jersey.a tak ide auto na predaj v pl alebo na slovensko ako nedavno dovezene z usa.aj colne papiere budu sediet.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

V názve témy je od 2014.
Ťažko sa mi hľadá a vyberá benzínové auto,ktoré by nahradilo môj S-max,hlavne priestorovo. Šak veď ok,je mi jasné že to dovážajú Ale budú viac zhumplovane ako stočené diesle?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

zhumplovane nemusia byt ale z USA dovoz ozaj len ak je to extra auto , alebo ak najdes teda kupene v EU aut ktore chces je malo a realne skusenosti sa moc nedozvies servisnu skusenost mechanikov deto , nemusi to byt zla volba ale skusenosti z motorom musis pohladat na americkych forach
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

niveaman napísal:
Ťažko sa mi hľadá a vyberá benzínové auto,ktoré by nahradilo môj S-max,hlavne priestorovo.
tak chod zase do s max.ved na dialnici to dobre jazdi u hnujday toto nebude.to auto je vyzsie polozene.ja som mal 2006 mondeo mk3 a kupil som 2014 mk4.skusal som passat 2012 divne vyvazeny akoby vaha bola niekde uplne v predu,superb 2 2014 nesedelo mi to hlavne ulozenie pedalov kde spojkovy je rovno s volantovou tycou tak znova to iste ibaze novsi model.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Áno,s jazdnými vlastnosťami, priestorom,pohodlím som spokojný. Lenže ja mám 2007 bez DPF filtra, jazdím prevažne krátke trasy. Predtým som mal vždy benzín a chcel by som teraz aj 4x4 koli zime na lyžovačku. A rozpočet tiež nepustí.
S kúpou sa neponahlam,mám čas vyberať a radiť sa.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Tak z "európskych" áut by ste ktorý benzín brali a nemal by problém s LPG?
Opel Antara,XC60
Outlander,CRv ?
Ešte mi napadá Captiva, Mercedes ML a iné veľkoobchode benzíny. Len neviem ktorý bude najvhodnejší na LPG a nebude treba napr. vyberať motor ako u Forestra.
marcuso
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.06.2018 12:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcuso »

podla mna bude lepšie diesel. Nemala by byt taka vysoka spotreba a aj nafta je o niečo lacnejšia. Maš už nejaku niekde vyhliadnutu?
marcuso
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.06.2018 12:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcuso »

podla mna bude lepšie diesel. Nemala by byt taka vysoka spotreba a aj nafta je o niečo lacnejšia. Maš už nejaku niekde vyhliadnutu?
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Nemám ešte žiadnu vyhliadnutú napevno,zatiaľ len pozerám inzeráty a čítam skúsenosti. Známy má diesel a jazdia s ty vo firme ako kto od 7 do 11 L. Rátam s priemerom 9L a to už nieje tak veľký rozdiel oproti benzínu.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Problém benzínu v 4x4 je nízky Nm. Aby to izlo aspoň ako 2lTD musí to byť 3l a ten žerie LPG za rovnaký peniaz ako diesel. Aj 2,5l v benzínke je na tom podobne. Nevidím v tom zmysel, zapratat si priestor nádržou LPG ak nič nešetrím alebo veľmi málo. 4x4 sú skrátka autá kam diesel patrí
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Acon,zmysel vidím v tomto že jazdím krátke trasy, zvukový prejav motora,nemusím čakať kým sa motor poriadne zohreje,dochladzovat,vstreky,zhavice,DPF filter vypálil/nevypalil a pod. Nádrž LPG ide miesto rezervy takže pohoda. Ale ak budem jazdiť do 10L ani LPG nepotrebujem.

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní