Hyundai Santa Fe 2,7 V6 r. 2007 mile alebo kilometre

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kopec01
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.04.2012 10:37
Zdieľať na Facebook

Hyundai Santa Fe 2,7 V6 r. 2007 mile alebo kilometre

Príspevok od používateľa kopec01 »

Zdravím, chcel by som sa spýtať čo by mi niekto vedel poradiť ako prepnúť míle na kilometre v hyundai Santa fe 2,7 V6 rok výroby 2007. Ukazuje mi to stále len míle a tiež len farenheity a nie stupne celzia a tiež okamžitá spotreba je nastavená v mílach na galon. Keď zapnem podsvietenie displea tak pod tými mílami je vidieť segment pre km, ale nviem prísť na to ako to prepnúť. čítal som aj užívateľskú príručku ale nič nepomohlo a tiež som bol s tým v Hyundai a napichli to cez OBDII kábel a nič tam nevideli. Vozidlo je dovoz z USA. Ak máte nejaké nápady tak sem s nimi, chcel by som to nejako vyriešiť.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

obavam sa, ze v tomto Ti nikto nepomoze, napriek tomu, ze to tam vidis nepodsvietene, myslim, ze tato moznost na dovozoch z USA nie je...

netvrdim to na 100%, ale viem o viacerych autach takto dovezenych a pomohla jedine vymena budikov, na niektorych autach dokonca bolo treba menit aj casti RJ..

teda ja viem o troch, z toho bol jeden hjundaj tuson, jeden ford mustang..a jeden voyager...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja mám rovnako US ale nie Hyundai a pomohla by mi len výmena budíkov + výmena display-u palubného PC (možno aj niečo čo ho riadi) a tiež výmena ovládládanie kúrenia, ja som to vyriešil tým najjednoduchším spôsobom, vôbec nič som s tým neurobil , priemerku si viem prepočítať ked už chcem a kúrenie ovládam aj bez stupnov °C
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Tiež som na jeepe menil budíky. Na allegre ich kúpiš za pár eur. Jedine čo ma trápil že na kúpených budíkoch ukazje o cca 50tkm viac (pri prepočte míl) ako je skutočnosť. Teraz to nevadí nakolko ho nechcem tak skoro predať. Tie km nik nevie stočiť na real podla RJ. Pozeral som aj allegro a fakticky je tam len jeden http://moto.allegro.pl/licznik-zegary-h ... 43511.html za cca 25€ + doprava.A pozerám to je do 2006, Treba skúsiť jeho brata od Kie či nepasuje.
vili111
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 08.01.2007 03:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vili111 »

Tu mas link http://www.hyundaiforum.com/forum/hyund ... 07-a-5275/ , Km nezmenis ale F na C sa da.
kopec01
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.04.2012 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kopec01 »

vili111 napísal:Tu mas link http://www.hyundaiforum.com/forum/hyund ... 07-a-5275/ , Km nezmenis ale F na C sa da.


skúšal som to, ale nejako to nejde, možno aj preto, že tá klima je manuálna .... neviem
vili111
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 08.01.2007 03:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vili111 »

Skusal si obe varianty? Tomu co sa pytal tiez prva nesla. Hyunday nemam tak nemozem vyskusat ,skoda, ale malo by to ist . Ja co som potreboval na moje auto tak podla rad na fore fungovalo vsetko .Skus najprv zatlacit FORMULA MODE & DUAL a potom zapni klucik.
vili111
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 08.01.2007 03:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vili111 »

a tu je manual original hyundai ako to spravit. http://www.manualowl.com/am/Hyundai/200 ... 3?page=147
kopec01
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.04.2012 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kopec01 »

vili111 napísal:Skusal si obe varianty? Tomu co sa pytal tiez prva nesla. Hyunday nemam tak nemozem vyskusat ,skoda, ale malo by to ist . Ja co som potreboval na moje auto tak podla rad na fore fungovalo vsetko .Skus najprv zatlacit FORMULA MODE & DUAL a potom zapni klucik.


ďakujem za radu, skúšal som rôzne varianty ale nejde to, mám manuálnu klímu a ten mode formula zrejme myslíš "max AC " to je to tlačítko vedľa toho tlačidla OFF, ktorým sa vypína ventilátor ..... no nevadí aj tak budem skúšať ďalej a čo sa týka toho manuálu tak som zohnal aj v preklade CZ ale to čo som hľadal tam neni popísané, inak sa zhoduje s originálom na ktorý si mi dal link a ktorý aj mám v tlačenej podobe ... inak ďakujem ak ta ešte niečo napadne daj vedieť
vili111
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 08.01.2007 03:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vili111 »

Nemas za co, prave to pozeram , pozry sa na ten manual na 134 str tam je foto klimy a podla navodu by si mal stalacit naraz tlacitko mode a dual na pravej strane ovladaca viac ako 3 sec.Je to napisane na str 135 hned vpravo hore. No ale pises ze mas manualnu klimu tak teraz neviem kde ti tam ukazuje teplotu v stupnoch C , lebo u mna manualna klima znamena jedno tlacitko On/off. Len skusaj urcite sa to neako da prepnut a ak nie , tak je mozne ze z tym nieco mas. Keby sa to nedalo tak to neda vyrobca do navodu. Vela stastia.
kopec01
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.04.2012 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kopec01 »

kopec01 napísal:
vili111 napísal:Skusal si obe varianty? Tomu co sa pytal tiez prva nesla. Hyunday nemam tak nemozem vyskusat ,skoda, ale malo by to ist . Ja co som potreboval na moje auto tak podla rad na fore fungovalo vsetko .Skus najprv zatlacit FORMULA MODE & DUAL a potom zapni klucik.


ďakujem za radu, skúšal som rôzne varianty ale nejde to, mám manuálnu klímu a ten mode formula zrejme myslíš "max AC " to je to tlačítko vedľa toho tlačidla OFF, ktorým sa vypína ventilátor ..... no nevadí aj tak budem skúšať ďalej a čo sa týka toho manuálu tak som zohnal aj v preklade CZ ale to čo som hľadal tam neni popísané, inak sa zhoduje s originálom na ktorý si mi dal link a ktorý aj mám v tlačenej podobe ... inak ďakujem ak ta ešte niečo napadne daj vedieť
vidím, že sme sa úplne nerozumeli ... nakoľko tam mám manuálnu klímu tak nemám display s nastavením stupňou, ja som tie stupne a farenheity videl na prístrojovej doske pri prepínaní počítača, čiže ide o vonkajšiu teplotu .... takže sme sa len nerozumeli a zrejme ani to sa nebude dať spraviť ako aj prepínanie míl na klometre.
Každopádne ti ďakujem za tvoj čas .....
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných